Споделена история от Други

Спорт или занимание, което да повдига адреналина
От известно време си блъскам главата, но нищо не мога да измисля.
За пример ще кажа, че обичам да карам кола и мотор и особено моторът много ми вдига адреналина. Обаче хем е опасно (може да се очистя някъде) хем идва зима. С колата положението е подобно - приятно е, но докато се измъкна от задръстванията и от София ще мине много време и не става за развлечение.
За това се чудя дали има някакъв спорт, който може да даде подобно преживяване и усещане, което да наподобява донякъде усещането с мотора, но при по-контролирана (по-безопасна) среда и надявам се по-ниски разходи.
Ще се радвам, ако споделите идеи.

Коментари

1.   Сещам се само за екстремни спортове като бънджи и подобни. Там риска е значително по-малък. Има много подобни спортове, но при някои от тях има сериозен риск, други пък са доста скъпи за практикуване, трети се правят на ограничен брой места и се налага дълго пътуване до мястото. Бънджито сякаш е най-достъпно, безопасно и не чак толкова скъпо, ако не го правиш прекалено често.

Проучи и другите екстремни спортове.

2.   Катерене в зала. Болдърът, който е по-често практикуван напоследък, е сравнително безопасен (след като хванеш цаката) и по-скоро техничен спорт, който развива мускулатурата и координацията, но катерене с въже нависоко и по труден маршрут поне при мен има малко адреналин. Е, не е като с мотора, разбира се, но като се изтървеш и увиснеш на въжето 2-3 пъти на 10 метра височина (за зала говорим все пак) и почваш да усещаш адреналина..

3.   Идва зимата, значи snowboard :-)

4.   Мисля си за картинг, парапланеризъм, каякинг, алпинизъм или скачане с бънджи. Като цяло има доста варианти за екстремни спортове, но повечето от тях са си голям разход. Май от изброените картинга е най-достъпен. Можеш да провериш в гугъл. Важното е да е организирано преживяване и да е в контролирана среда, доколкото е възможно. Имам познати, които се събират и отиват на полигон, за да покарат, но това не е стабилна организация с медицински екип наоколо и според мен си има рисковете.

5.   Картинг