Споделена история от Други

Проблеми със съседите
Здравейте,

Много ще се радвам ако има юристи сред вас, които да ми обяснят ситуацията, в която сме изпаднали. Домоуправителят се е настроил яко срещу нас (а той е много кофти човек). Според него сме нарушавали правилника за обществения ред и много сме викали. Попринцип е вярно, че от време на време си повикваме, но едва ли е толкова зле, че да се чува в целия вход. Той настройва и хората от другия вход и твърди, че и те се оплаквали, което е невъзможно. Утре има общо събрание на входа и той твърди, че могат да ни изгонят от блока по всяко време. Попринцип съседите ни не ни харесват още, откакто сме се нанесли (преди 16 години). Блокът, в който живеем е строен през комунизма за милиционери и партийци и съседите ни са точно такива. Или техни наследници. Ние сме единствените, които са си купили апартмамента, в който живеем, а не сме го наследили. Та въпросът ми е, могат ли да ни изгонят наистина? Благодаря предварително за отговорите.

Моля редакторите да публикуват темата.

Коментари

1.   Могат да ви изгонят, ДА. Ако се съберат достатъчно подписи и се внесе в съответната институция.

2.   Не, не могат, свиркай си
Решения на общо събрание могат да бъдат обжалвани в съда, така че им тегли една п... а майчина и да се оправят

3.   Могат да ви изгонят за до три години, ако 75% от собствениците гласуват да бъдете изведени от имота. Чети ЗУЕС чл 45! През тези три години имате право да давате жилището под наем примерно, но ако наемателят също прави проблеми и него могат да изгонят с общо събрание.

4.   Да бе да. Само си били повиквали и неможело да се чува в другия вход. А за преките ви съседи какво. Или те не са важни колкото вас и не трябва да спят.

5.   Здравейте, господине.
Процедурат, за която питате е специфична и не мисля, че тук ще получите точния отговор. Мога само да кажа, че извеждането Ви не е невъзможно при определени обстоятелства за срок до 3 години. Ако наистина живеете там 16 г., и признавате, че имате определени скандали се подгответе и говорете с адвокат. Знайте, че решението на общото събрание може да се обжалва пред съда, а той следи за законовите предпоставки и най-вече процедурата. Късмет и си вземете едно наум.

6.   Съгласно разпоредбите на Закона за управление на етажната собственост, във връзка с Закона за собствеността, теоретично съседите могат да ви изгонят. На практика обаче бих казала невъзможно, при един добър адвокат и липса на каквито и да било доказателства, указващи какви "лоши" съседи сте.
Обаче аз по-скоро се чудя дали действително сте толкова кротки и само си "повиквате" от време на време. И аз години наред живях заобиколена от викащи, купонджии, алкохолици, но това, което те правят в домовете си не ми влиза на мен в работата. А се е спазвало и що-годе приличие относно часовете, в които са шумни. През ум не ми е минавало да се събираме и да ги гоним обаче. Това абсолютно всички да са настроени негативно само и единствено към вас ми е малко нелогично. Ще допълня, че живея в блок, населяван предимно от бивши и настоящи военни, едно от малкото млади семейства сме, със скачащо и бягащо малко дете, наскоро направихме и доста продължителен основен ремонт на жилището, който беше свързан със събаряне на стени, къртене и т. н. неприятни моменти за околните. Има една група мърморковци, които вечер ни одумват, докато чоплят семки, но на вратата да ни звъннат или в лице да ни кажат, че ще ни гонят... Пак по-бих ги разбрала, отколкото ако просто си "повикваме" като вас.

7.   Чвл съм, че при определени условия могат да ви изгонят, но забравих какви са. В интернет има информация. на събранието обещайте да не викате повече, в повечето жилища няма звукоизолация между апартаментите и високите гласове се чуват, особено когато и прозорците са отворени, ужано неприятно е. А някои женски гласове са с постоянни прескачания от нормалнен тон към по-силен, това направо "кове в мозъка". Научете се да говорите нормално.

8.   Естествено, че не могат да ви изгонят, все пак сте собственици.

9.   Могат да ви изгонят, но е много трудно да стане. Етажната собственост трябва да подпишат документ че ви гонят. 75% от съседите ако подпишат че искат да ви гонят и сте чао. Общо взето е нереалистично. В моя блок имаме много хора в чужбина, наематели и тем подобни. Никога не могат да съберат 75% подписи. Отделно преди 1 година искаше съседката под мене да ме съди че и било текло от моя апартамент, но като я заплаших че разрушила структората на сградата с остъкляването си и това е причината за теча, спря обвинението. Не трябва да им цепиш басма.

10.   За едно вдигане на шум и гледане на криво определено не могат да ви изселят. Не съм сигурен дали могат по какъвто и да е повод, поне за момента.

11.   Напълно ви разбирам, защото откакто съм се родил живея в подобен квартал - военни, полицаи и техните наследници. Не всички, но по-голямата част наистина не стават. Мислят единствено как да правят мръсотии и да прецакат някой. Освен това са един вид затворени общества. Контактуват само помежду си, а с останалите се държат надменно. Децата им също не се събират с останалите, а само с подобни. Например, до нас живее едно такова семейство повече от 10 години. Млади хора са, но не поздравяват абсолютно никой и се държат надуто, сякаш някой им е длъжен. На всичкото отгоре имат и две деца, които дори не знам как изглеждат. не са си подавали носа навън, въпреки че има доста други деца, които редовно играят на улицата. Точно под тях живее възрастно семейство. Същата история, дори на жената до скоро не знаех името и не помня някога да съм говорил с нея. Изобщо, ако я видя повече от 1-2 пъти в годината е постижение. Като цяло и ние сме имали доста проблеми с повечето от тях, но ако си твърд и им се изрепчиш, стават предпазливи. Трябва да разберат, че номерът просто не минава. Наемете си добър адвокат и пуснете ответа жалба за тормоз, заплахи и прочие. Най-добре обаче, ако не сте свикнали много с квартала, продавайте и се махнете от там. Те по-хубави хора едва ли ще станат. Съветът ми към всички нормални е да избягват подобни блокове, пълни с полицаи, военни и техните наследници.