Споделена история от Други

Не мога да се бия
Здравейте,

Момче на почти 21 години съм и имам един огромен проблем в живота - не мога да се бия. Последното ми сбиване беше приятелско сборичкване с един приятел в 6 клас и той ме победи. Оттогава не съм се бил с никого, защото не мога. В основното имаше едни неприятни типове, които тормозеха всички и никой не смееше да им се опре. В гимназията имаше също едни идиоти, които ми се подиграваха, а аз само търпях. Стотици пъти съм си представял как ги набивам всичките и как цялото училище и най-вече момичетата започват да ме гледат с други очи, но за съжаление си останах само с мечтите. Защото съм слаб. Висок съм 1, 87 м. и тежа 82 кг. но съм много кльощав, нямам мускули и съм напълно беззащитен. А напоследък ми се случват кофти неща. Миналата година, някакви футболни хулигани започнаха да ме блъскат на автобусната спирка и да ми искат пари. Добре, че автобусът ми дойде навреме и се измъкнах. Миналия месец някакви пияни (сигурно и друсани) типове с кола ми извадиха бухалка на мен и на един приятел. Ако не бяха на кеф, щяха да слязат и да ни счупят главите. Напоследък някакви случайни типове с видимо криминални физиономии ме заговарят на улицата. Досега все ми се разминава, но съм наясно, че няма да е винаги така. Ще дойде времето, когато ще си изям боя, но не знам кога ще е това и се побърквам от притеснение. Досега не съм имал приятелка, срамежлив съм и ако някой ден имам и тя има проблеми, няма да мога да я защитя. До нас отвориха зала за източни бойни изкуства, но нямам пари да се запиша, а и докато се науча ще минат години, а аз нямам толкова време. Какво да правя? Дайте съвети.

Моля редакторите да публикуват темата.

Коментари

1.   Намери видео уроци по самозащита в интернет, а когато имаш възможност - запиши се на такъв курс.

2.   Здравей - трябва да тренираш за да станеш по-як, това е въпрос на оцеляване. Ако не заякнеш и не преодолееш това ще има огромни последици за психиката ти, това ще ти попречи на всички фронтове в живота. Не можеш да допуснеш това, трябва да тренираш за да можеш да оцелееш психологически иначе тежко ти. Нямаш друга опция. Тренировки с тежести и ако не можеш - кофички и набирания, всичко трябва да се изпълнява много, много бавно и с пълен диапазон на повторенията, никакви половинчати движения, бързи и балистични повторения колкото да отбиеш номера. Бавно и под контрол, такава тренировка е тежка, но ще принуди тялото да стане по-силно и здраво. Чети статии за тренировки и хранене.

3.   1, 87 м. и тежа 82 кг. [... ] напълно беззащитен

Проблем има, но не е в мускулите.

4.   Чакай бе, то не е казано че трябва да си Джеки Чан. За хора, които не владеят ръкопашния бой, е създадено огнестрелното оръжие. Вземи си един ПМ (Пистолет Макарова) щото оловото е по тежко от всичко:) А за ония дето са те тормозели в училище ще ти кажа следното. Въпросът не е бил в това, че не умееш да се биеш, просто те е страх да го направиш щото ще те бият. Можело е един по един да ги издебваш и с тежък тъп предмет по главата с единичен удър. Но ти приятелю не си смелчага. Дори да беше с черен колан по карате ти нямаше да имаш смелостта да го използваш. Битката е преди всичко в главата, в това да си уверен в себе си, да си вярваш. Онези също не са били шампиони мо ММА, но са имали едно огромно преиущество. САМОЧУВСТВИЕ!

5.   Не е нормално че изобщо трябва да можеш, но има и типове които успяват да изкарат Дарвин прав с поведението си и затова се налага да се запишеш на боен спорт. От него ще вземеш не само бойни умения, там се работи именно над психиката. Но все пак и да можеш да биеш някой, гледай да го избегнеш, не всички трябва да сме животни.