Споделена история от Други

Интересни са ми фолклора и митологията.
Здравейте, аз съм на 19 години, студент и от доста време проявявам интерес към фолклора и митологията, предимно на славянските народи, но и на скандинавските. За щастие видях, че в интернет се продава книга за скандинавската митология и мисля да си я купя и да чета, когато имам свободно време.
Имам само един въпрос. Сред вас има ли някой, на който са му интересни подобни неща?
Просто исках да споделя накратко, че ми е интересно да чета затова в какво са вярвали някога тези народи, какви са обичаите им и т. н.

Коментари

1.   На мен също

2.   Митологията е много интересна, защото всъщност носи частичка истина в себе си. Въобще не съм запознат със славянската митология, но например, гръцката митология - с всички божества е отражение на небесната сфера. С други думи - гръцкия пантеон са планетите в различните им фази, и звездите, а събитията в митологията са човешките разбирания за това как различните планети и фазите им си взаимодействат. Гръцката митология копира по-древни митологии до голяма степен (Шумер, Акад, Египет) и там има много паралели. Може да се каже, че древни астрологични знания са основата на тези митологии.

3.   Аз от малка се интересувам от тези неща - най-интересни са ми митологиите на европейските народи. Имам стотици книги по темата.

4.   На мен са ми изключително интересни. Уча археология, но живо се вълнувам от митология, фолклор, антропология, етнология, теология йога, религии, мистика и езотерика. Препоръчвам ти книгите на Джеймс Фрейзър, Мирча Елиаде, Клод- Леви Строс, " Религиите по света", както и поредицата от митологии - " Митология на славяните" на Гейшор, и другите книги от поредицата, както и "Митология на китайците", а също така и " Индийската митология" на У. Уилкънсън и "Индийската философия" на Хамилтън, както и книгите на Зенон Кошидовски, Милорад Павич, Прус, " Царството на златните сълзи", " Кетцакоакъл", епосите " Рамаяна", "Мабхарата", " Митове и легенди на Месопотамия и Египет" на Петришка, " Гръцки митове". " Римски митове и легенди" на Дж. Харт и Джейн Гарднър, както и " Саги и мигове на скандинавците", и разбира се, "Снора еда". Хубава е и " Етнология", за българите, на Вакарелски, там са описани всички змейове, вампири, самодиви. Надявам се да съм бил полезен. Какво следваш? Етнология ли? И на мен ми е интересно да изследвам обичаите и традициите на другите народи и раси. Има филми по въпроса. Крайно вълнуващо е.

5.   "Царството на златните сълзи" е хубава

6.   Много благодаря на всички, че се включихте. Радвам се, че има и други хора като мен.
До номер 4 - Следвам специалност педагогика на обучението по български език и история. В тази специалност в момента изучаваме български фолклор, както и други дисциплини :)