Споделена история от Други

На кафе и сладки приказки
Здравейте на всички потребители на сайта!
Имам идея, която с ваше участие може да се превърне в реалност. Всеки, който има желание нека се присъедини тук в моето виртуално кафене! Може да обсъждаме всякакви теми, може да поклюкарстваме, да си изразим просто настроението... В този хубав понеделник нека ни тръгне на слука, с чаша кафе и сладкиш, разбира се виртуално. Представете си нашето кафене, то не е илюзия, щом има истински хора, които седят пред компютрите си и искат да общуват. Нека всеки се чувства добре дошъл, нека всеки напише как се чувства и какво прави. Нека има приятелство, шеги, всичко, което бихте искали да кажете може да го сторите. Просто достатъчно сме чели за отчаяни и самотни хора, за несподелена любов и болки...
Искрено ваша: Lady Lora

Коментари

301-350 от 388

305.   След 5 такива коктейла наистина се озовах на плажа, Кубрат, така, че нормално да се сещам. Ама както казах ще се прежаля с един.
Зара, а на какво се обсъждат сериозните теми?
Маги

306.   Кубрат, сериозните теми са за малки сериозни питиета, ... а коктейлите сами по себе си звучат отпускащо, неангажиращо и релаксиращо, така си и въздействат.... ЗАРА

307.   Зара... има известна логика наистина... Като се замисля не бих говорил за пари или за други бизнес теми на по оранжев коктейл със сламка... Но в крайна сметка сме седнали тука за да ни е приятно и да си говорим за неангажиращи теми... пък вече ако излезе нещо ангажиращо.... както казва Маги, ще отидем на плажа... :-)

Кубрат

П. П. Мрън, май ме зарази с твоите многоточия... То си личи от думата де... ЗАРАзи...

308.   Ето заради това вече не пия въпросния коктейл. Може би бира лятно време, поне няма опасност да се озова на плажа и да не помня какво се е случило. А кой каквото пие черпя го.
Маги

309.   Ааа, Маги, то не че от бира не може да се налюскаш тъй че да не помниш :-)

Но като сме тръгнали за коктейли, кажете си кои са ви любимите? Аз ще кажа после да не давам жокери :-)

Кубрат

310.   Абе, Кубрат, аз вече ги написах"Маргарита" и "Текила сънрайз". А мога и да се прежаля с "Блъди Мери". Твой ред е. И кажи тема за коктейли.
Маги

311.   Абе Маги аз не питам само тебе бе :-)

Но хайде, да си кажа и моите: обичам млечни и сладки коктейли - Swimming Pool, White Russian, Black Russian, от не-млечните Куба Либре, Мохито и Джин-Тоник.

Най-якия коктейл, който съм пил, си го направих веднъж сам като бях при един познат зад бара. Имаше Бакарди, ананасов сок, сметана, кокосов и бадемов сироп и няколко капки синьо кюрасо. В какви пропорции не ме питайте, беше всичко на око :-) Тая вечер май никой не пи коктейл по рецепта, всеки си ги бъркаше както дойде...

Маги, Блъди Мери е отврат - не понасям доматен сок. Сори, явно за коктейли няма да се разберем :-)

Но пък така е по-добре, тъпо е всички на масата да са с еднакви питиета...

Кубрат

312.   Здравейте,скъпи приятели от кафето!
Поздравявам ви с това http://vbox7.com/play:1cd0351a2c за добро утро.
След като го изгледате и всеки от вас поеме по задължения и задачи-не го забравяйте.Не забравяйте,че то е навсякъде около нас.Не гледайте,а виждайте красотата,която ни заобикаля.Радвайте и се:)Хубав ден на всички вас!

Peace & Love

313.   Здравей те :)))))
Моя е коктейл е буздуган :-D :-D
Лоша, къде си? Има ли работа.. :)

Поздрав за всички - The Coral - In The Morning

Мирослав

314.   http://vbox7.com/play:b7490971 Поздрав за всички :)

315.   Ау, 314, мерси че ме подсети, много яка песен!

Ето продължението от мен: http://vbox7.com/play:d373d605

Кубрат

316.   Стигнахме до коктейли и всички офейкаха. Е добре, ще минем пак на кафе. Черпя по едно всички ви.
Маги
П. П. Кубрат, за Куба либре съм съгласна. Харесвам го.

317.   Кубрат,радвам се,че някой все още ги слуша!!!
http://www.youtube.com/watch?v=olQSBu3glAE

318.   Аа, тука нещо стана някаква шмекерия. В петък бях пуснал поне още 1 или 2 коментара с "поздрави" подобни на този от 314 и 315, а сега ги няма... няма и "дупка в номерацията", каквато се получава ако не са ми одобрили коментара, макар че не виждам причина за това...

Маги да, и аз сега точно си пия кайвето (първото за деня), така че почерпката ти идва много навреме :-)

Кубрат

Модератор - извиняваме се за забавеното добавяне на коментарите

319.   Кубрат,това е едно мое клипче посветено на един мой любим филм,ако искаш погледни,че даже и остави коментар. Надявам се да ти хареса :) http://vbox7.com/play:2ade718de8

Snowman

320.   Понеже никой не ме почерпи си пия кафето сама.
За поздрав към вас съм избрала "Let the sunshine in", "Hair".
Вкусът ми е малко странен, както и изборът на песен, но дано на някой му хареса.
Маги

321.   Ами хайде черпя те с едно турско кафе и готино парче ;) http://www.youtube.com/watch?v=a0UMrvhuxiY (Ebru G?nde?)

322.   Модератор, не става дума за забяването, за него няма проблем - все пак и вие трябва да имате събота и неделя... Имам предвид, че бях писал коментари, които ги НЯМА изобщо. Ако просто не бяха публикувани щеше поне да има липсващи номера, а то няма...

Маги, и на теб много мерси за поздрава! Не знам кое му е странното на вкуса ти, но на мен тази песен ми е в топ 10 на всички времена. Тва все едно да кажеш, че July Morning е "странен вкус"...

Сноумен, филма от клипчето не ми говори нищо честно казано, съжалявам... А за Дайър... като бях малък (разбирай, да минавам прав под масата) вкъщи се слушаше само Beatles, Queen, Dire Straits, Roxette и други подобни... а, и Висоцки, ама аз него не го разбирам :-)

Кубрат

Модератор - може би става дума за технически проблем.

323.   321 благодаря за кафето и за поздрава.
Кубрат, на мен в топ 10 ми е също и "Child in time" така че черпя всички с тази песен и понеже е вечер с един коняк. Ако някой не пие да си поръча друго.
Междудругото какво не му разбираш на Висоцки, има страхотни песни? Обаче някои не са за кафе.
Целувки на всички:Маги

324.   Аз съм на уиски, но благодаря за Child in Time.
Поздравявам ви с това: http://www.youtube.com/watch?v=o9wWs-Khavo

Snowman

325.   Маги, Висоцки не го разбирам, защото не знам руски. Иначе не се съмнявам, че има много стойностни песни. Всъщност те не са толкова песни, по-скоро стихотворения, на които за фон си дрънка на китарата докато ги чете... Неслучайно го наричат "поета с китарата".

Понеже нещо лафчето замря, да ви питам всичките за мнението ви по един въпрос, който наскоро видях тука из темите, не се бях замислял много, но ми стана любопитно от коментарите. Става дума за темата "Единият се къпе, другият пикае", предполагам сте я мернали... Пишете там какво мислите по въпроса (не тука, да не става объкрвация).

Между другото за Лоша, А. и Маги съм почти убеден какво им е мнението по въпроса, макар че за Маги съм малко по-малко сигурен.

Също би ми било любопитно мнението на Зара, но доколкото я познавам тя няма да се остави да бъде въвлечена в подобни натуралистични дискусии... :-)

Кубрат

326.   Кубрат, то си има тема за темата, ама хайде - при нас баня и тоалетна са разделени и нямаме този проблем. Мъжа ми държи обаче сутрин да си е сам в банята, кисне поне 30 минути под душа и си медитира. Във всички по-нови жилища баня и тоалетна са разделени - може да са малки, но са отделно. Това говори, че има търсене за подобен вид санитарни помещения.
Аз си мечтая за жилище с две бани и две тоалетни, но хайде... човек не може да има всичко.
Колкото до Висоцки - разбира се, дори да не знаеш руски, но темите не са толкова актуални. В момента в Русия тази музика отново е на мода, защото е добър начин за протест.
А.

327.   Е значи си намери някой да ти превежда(нямам предвид себе си, въпреки че знам руски). Иначе не каза нищо за другия ми поздрав. Да разбирам ли, че не ти харесва?
Сетих се да ви питам нещо. Кое е любимото ви питие? После ще кажа и аз.
Маги

328.   Маги, поздрава не мога да го чуя сега, защото съм на работа. Довечера. Видях само кой го пее, но заглавието нищо не ми говори :-/ Но съм убеден, че ще ми хареса.

А. знам че има тема, нали затова помолих да отговаряте там, не тука. Не знам при тебе, аз в Германия баня и тоалетна отделно не съм виждал. Виждал съм с по няколко бани, но само тоалетна както е "модерно" в БГ не съм срещал никъде. Блокчето, в което живея, е строено преди 5 години, всичко е чистак ново, но нито ние, нито комшиите имат отделна тоалетна.

Братовчедка ми преди няколко години строиха апартамент в БГ и специално искаше да има баня до спалнята. Даже доста къртиха, прекарваха тръби и си играха, защото по план не беше предвидено така. Стори ми се малко тъпо тогава, но сега като се замисля е яко да не трябва да вървиш по коридори като те напъне нощно време. Или пък да се изкъпеш и да се пльокнеш директно в леглото... Яко би било. А и ще знаеш, че си е само за тебе, защото като дойдат гости ще ползват "нормалната" баня в коридора, а не тая в спалнята ти разбира се...

Кубрат

329.   Е аз пък ви отговорих в другата тема, за да не си бъркаме кафето с разговори за тоалетни и кой как и какво прави там.
А сега чакам да ми кажете кои са ви любимите питиета и за да не ви е скучно поздравявам всички със "Stand by me"-Ben King. Не знам за вас, но на мен това ми е една от любимите песни и ако ви е интересно ще ви разкажа и спомените ми свързани с нея.
Маги

330.   Давай, много я обичам и аз.

Snowman

331.   Маги, става банално, но и за този поздрав мерси, много яка песен наистина! Макар че аз повече харесвам версията на Джон Ленън, може би защото най-напред чух нея и след това разбрах, че било кавър.

Сега чух и Child In Time и честно да ти кажа се засрамих... Ако ми беше казала, че това е мелодията от "За крадец не ставаш сине" на Каналето, веднага щях да знам за какво говориш... А аз дори не знаех, че оригинала бил на Дийп Пърпъл, камо ли как се казва... Мрън, удрям си виртуален шамар!

И понеже много дигнахте летвата тука, следващата песен от мене е Ray Charles - Hit the Road Jack.

А в това време Маги, разкажи за спомените си от Stand By Me.

Кубрат

332.   Не знаех, че трябва да ти дам жокер, но аиде простено да ми е. Щом повече ти харесва версията на Ленън слушай нея, а пък аз ще слушам Бен Кинг. А за песента благодаря много. По повод това следващото питие е от мен.
Сега за спомените. Имах много добър приятел от детските си години. Споделяхме всичко и това беше една от любимите му песни. В един момент преди 14г се случи нещо, което ме отврати от мъжете. Той беше човека, които ми помогна да го преодолея. Накара ме сама да го пожелая и ми каза, че винаги ще е до мен, на същата тази песен. Тази случка не разруши приятелството ни а да го направи по силно. Ако искате и вие разкажете ваши спомени свързани с песни.
Целувки на всички:Маги

333.   Аз нямам конкретни спомени с песни,но си спомням как за много песни съм висял пред касетофона с готови пръсти за запис :) Поздрава от мен е: http://www.youtube.com/watch?v=6OVjt2JfiGw

Snowman

334.   Маги, има доста песни, които асоциирам с конкретни случки или хора. Честно казано не ми се разказват историите, свързани с тях, но ето кои са част от песните:

Whitney Houston - I Will Always Love You
Depeche Mode - It's No Good
Edwyn Collins - A Girl Like You
No Doubt - Don't Speak
ФСБ - След 10 години
Тангра - Любовта, без която не можем
Васил Найденов - Сбогом моя любов (също в изпълнение на Слави Трифонов)
Анелия - Погледни ме в очите

И понеже човек като ги чете така го навяват малко сдухващи емоции, следващата песен от мене е Chubby Checker - Let's Twist Again :-) Като сме почнали с ретрото...

Кубрат

335.   Е наистина не беше честно само аз да разкажа. Редно беше поне един спомен да споделите.
Междудругото, Кубрат, само музика, която разбираш ли слушаш? Поздрава ти е много хубав обаче не върви без питие.
Изберете си там каквото пиете черпя ви. И понеже явно слушате разнообразна музика този път моите песни към вас са две. Amer Moneeb "Allah Alek" това е едната, а другата е Scorpions "White Dove". На мен и двете ми харесват и исках да ги споделя с вас. Обаче за да не става скучно ви питам:Коя е любимата ви книга, кой е любимият ви филм? После ще кажа и аз а ако искате пробвайте да познаете.
С любов към вас:Маги

336.   Маги права си, че не е честно, но... това нещо наистина не е за нета. А и не може да се каже в 2 изречения като твоето. Както ти казах и по друг повод, с удоволствие бих ти разказал на по реално кафе, но не е за публика.

Дали слушам само музика, която разбирам - ами не непременно, слушам и много музика, в която няма текст :-) Жан-Мишел Жар например. Иначе не отдавам чак такова значение на текста на една песен (освен в изредените по-горе), харесвам и песни на испански, италиански, френски - все езици, които не знам. Има няколко парчета на Тату, които също ми харесват, въпреки че както казах не знам руски.

От твоите песни първата не я знам, ще я чуя довечера. А тази на Скорпиънс е много яка! Само че малко хора знаят, че и тя е кавър. На мен още повече ми харесва оригиналът: Omega - Gy?ngyhaj? l?ny. На унгарски е, не се пробвай да го прочетеш :-) Между другото още една песен, от която и една думичка не разбирам, но изтръпвам като я чуя!

Кубрат

337.   Ами аз го сместих в две изречения, за да не стана скучна и защото не засяга само мен.
И да прав си че е кавър, няма да се мъча да го чета. Превежда се "Момичето с перли в косите", но ти може би го знаеш. Относно първата ми песен, която не си чувал, надявам се да ти хареса. Има много силен текст, но това е друга тема.
А щом ти харесва и руска музика специално за теб е Lube "Sestra", само че я слушай във vbox7 с превод. Песента ме разплаква всеки път вярвам, че и на теб ще ти въздейства.
И за всички останали, само че към нея черпя водка, щото все пак е руска песен.
Маги
П. П. Кажете си после мнението за песента.

338.   Маги, за съжаление не можах да чуя песента вчера, а през уикенда не знам колко време ще съм онлайн. Но във всеки случай, за да не настава неловко мълчание, да ти напомня, че искаше да се пробваш да ми анализираш фантазиите :-) Разбира се, че не съм забравил, че съм ти обещал да ги споделя, и го направих. Също видях и няколко пъти, когато ми "напомняше" за това, но умишлено не реагирах, защото нали се разбрахме ти сама да откриеш кои са моите фантазии :-) Така че залавяй се за работа - интересно ми е мнението ти :-) Само че ако искаш по-добре пиши в твоята тема за анализа, да не занимаваме тука публиката с нашите неща. А там и без това нещо лафчето с NoBody позамря...

За фон поздрав с Madonna - Express Yourself.

Кубрат

339.   Кубрат, радвам се че намираш мнението ми за интересно. За Мадона също благодаря и за да не става скука питам всички, кои са им любимите книги, филми, песни. Аз няма да кажа сега, но няма да е трудно да отгатнете, Все пак докато пием кафе да си говорим нещо. И за да не е на тишина към кафето поздрав-Enrique Iglesias & Whitney Houstin "Could I Have This Kiss Forever"
Маги

340.   Никак не е честно да ме оставите три дни сама да пия кафе. Хайде сега като за вечер ви черпя по едно малко.
И лафчето да върви.
Маги
П. П. Кубрат, отговорила съм ти.

341.   Здравейте, някой можели да ми даде инфо за сериала A games of thrones и за книгата, по която е създаден A Song of Ice and Fire, която се състои от 7 части.

342.   Да бе, тука кафето се поизпразни малко. Зара се чупи нанякъде, А. се прави на ударена, а Лоша чете внимателно и си трайка гадината :-)

А пък мъжката част съвсем увяхна - не че ми е лошо де :-)

Понеже предполагам, че си пиете сутрешното кафе докато четете това, от мене по едно Виенско - да не ви стане много наведнъж :-)

За музика малко ще разнообразим с актуални хитове: Foster The People - Pumped Up Kicks.
(Ако заглавието не ви говори нищо - това е тая песничка дето се пее All the other kids with the pumped up kicks, you better run, better run, faster than my bullet... и т. н. )

Кубрат

П. П. Маги, и аз.

343.   Не се обиждай, Кубрат, просто съм по реалните кафета, може и да са от Starbucks, нелегално пити в други кафенета...

Чета, но нямам, какво да казвам по темата, а и наскоро се преместихме и нямах много време. Най-после живея отново в голям град, но кафето тук е под всякаква критика.

Успешна седмица на всички

А.

344.   Кубрат, ами като няма мъжка част, ще пиеш кафе с дами. А които иска да се присъедини добре дошъл. По повод първа пролет за всички по едно кафе, кой както го обича. Аз лично обичам горчиво кафе.
Маги

345.   Мерси,Маги. Кубрат надявам се да свикваш с новото място и ти пожелавам успешна седмица и на теб.И разбира се няма да ви оставя без поздрав!!! Специално за всички: http://www.youtube.com/watch?v=kpMmCcEP9OU
Тая песничка я чух в един микс и просто не ми излиза от главата.

Snowman

347.   Кубрат, нищо не съм получавала на мейла, пиши в XING.
Относно ските - останах разочарована от Доломитите. Не може да има база за сравнение с Австрия като атмосфера. Много е комерсиялизирано, побърках се от народ.

От днес имаме и постоянно жилище Новото жилище ще е нещо друго - уютно и на самия парк, но тук е доста пренаселено. Никаква интеграция! Ще има паржоли на грил и филтровано кафе.
А.

348.   Аз затова написах кой както го обича, Кубрат, защото вкусовете на хората са различни. Аз пък не понасям кафето ми да е сладко, може би защото живота ми е сладък.
Нещо настана тишина в кафенето. Понеже много обичам музика ви поздравявам с една песен, която слушам в момента Kenny Rogers "The Gambler", който обича покер вярвам че ще му хареса. И към нея по едно -каквото си поръчате.
Маги

349.   Ами А. ти сама си написа мейла, аз не съм - ако си ми дала грешен, не знам. Дали пък е било случайна грешка? ;-)

Мога да ти пейстна каквото ти бях отговорил в Ксинг, ама все пак дай някъв читав мейл, че и аз не съм много редовен в Ксинг, и така няма да стигнем до никъде...

Между другото, явно верно нещо се бъгва сайта, защото и в момента не си виждам собствения преден коментар (346 би трябвало да е), а двама човека (Маги и А. ) ми отговарят на него, значи се вижда... Мрън...

Сноумен, аз нямам ново място, А. има. Ама като гледам все още не се е кротнала напълно :-)

Кубрат

350.   Кубрат, провери си мейла да не спамим тук.

А.

351.   Маги, благодаря за песента на Кени Роджърс. Като се сетя колко съм въртял плочата му едно време... Мерси за хубавите спомени!

Snowman

352.   По едно сутрешно кафе от мен с пожелание за спорен ден. Много секс и много успехи ви пожелавам за днешния ден. Понеже ми е първото за деня, а мразя да пия кафе сама ви каня да се присъедините. А поздрава ми за вас е Joe Cocker "You Can Leave Your Hat On".
Маги

353.   Как пък от Кени Роджърс мина на Джо Кокър :) Дай нещо по неизвестно. :)
Snowman

354.   Snowman, защо само аз? Вече станах банална на другите. А кое разбираш под по неизвестно? Примерно Lube "Davai za" или може би Styx "Boat On The River" върши ли работа?
А от Кени Роджерс на Джо Кокър минах от играта на карти много ясно. Оставям на въображението ви. И по едно голямо от мен.
Маги

355.   Да, добри примери даваш. Иначе на мен лично не си станала банална.
Snowman

301-350 от 388