Споделена история от Други

Настилка в коридор
Здравейте,
На вилата възникна сериозна главоблъсканица какво да се направи в коридора...
Има стара мозайка от мраморни парчета - не знам точно римска или венецианска я водиха. На места има малки пукнатини, но като цяло няма сериозни наранявания. Проблемът е, че е много мръсна и с какъвто и препарат да се чисти, си стои една бледа, зацапана и неприветлива.
Мислехме да сложим гранитогрес - по хипермаркетите има чудесни варианти за по 20 лева на квадратния метър. Вярно е, че много ще си играя, докато облепя стълбите, но със сигурност ще ни харесва. Но като се добавят всички неща и то без самия труд (вероятно ще се нагърбя аз... ) - доста...
Мислехме и за балатум, обаче там е временно решение и ми се струва неудачно за целта. Ламинатите май също бих ги изключил по сходни причини.
Като цяло идеята ми е да стане трайно, евтино и приятно за окото най-вече. Не търся суперкачество, тъй като натоварването на помещението изобщо не е голямо - все пак е вила.

Коментари

1.   Може да извикате някой професионално да почисти и изшлайфа сегашната мозайка, става много красиво и бляскаво и ще трае още десетилетия :) На работата коридора е така:)

2.   Искаш да ти кажем нещо по-евтино от 20лв квадрата и приятно за твоето око ли? Идва ми на ум само да запазиш мозайката и само да я претъркаш с виброшлайф на вода за да се изчисти и лъсне. Това ако пукнатинките не те дразнят много. Все пак става въпрос за вила, която изглежда няма кой да чисти и поддържа редовно.