Споделена история от Други

Онлайн банкиране - как да пазарувам онлайн с карта?
Как мога да плащам онлайн с кредитната си карта?
Към УниКредит Бълбанк съм и имам карта Visa Donna, която е международна и безконтактна. Интересува ме, как с нея мога да платя за артикули от онлайн български магазин, да речем.
Имам приложението Булбанк Мобайл и в него си следя наличностите по сметката, като на статус пише "активна".
Направих си регистрация в сайта на банката за онлайн банкиране и накрая ми изписа, че в 30 дневен срок трябва да отида до обслужващия ме филиал за да потвърдя самоличността си.
След като направя това ли ще мога да плащам? Прочетох, но не съм сигурна, че онлайн банкирането е обвързано с мобилното приложение, където се активира М-токен за плащането, това е обвързано поне с първата поръчка, правилно ли съм разбрала?

Питам вас, защото в банката бяха много некомпетентни. Първо се наложи да чакам 50 минути за да ме обслужат за това, за което бях отишла, а междувременно исках информация за онлайн банкирането, второ, когато попитах за него, започнаха увъртания.
Служителят не знаеше какво да ми каже, въпреки че няколко пъти го помолих да ми помогне с тази услуга. Каза "ами тооооо... не е много сигурноооо, има фалшиви фирмиииии, сметката трябва да е активнаааа" и после няколко пъти подговорих ясно, но нищо.
Та... даде ми само малко инфо, че е по - добре от банкомат да си потвърдя онлайн плащането, но това хич не вдянах какво е!?

Моля за съдействие... как става това чудо. За първи път имам вземане - даване с банки, тъй като съм на 20 г и започнах работа и скоро си издадох карта, та малко ми е объркано още.
Благодаря ви.

Коментари

1.   Хм... картата е с активен статус и се регистрирах за онлайн банкиране, нопишеше да потвърдя самоличността си в банката. Успях да платя онлайн с картата като въведох данните от нея... дйли ще мога да пазарувам така до 30 дни, до когато ми е срока да потвърдя заявката за онлайн банкиране, иначе после ми изтриват регистрацията...

2.   Онлайн банкирането, което си активирала, няма нищо общо с пазаруването онлайн, което изглежда си успяла да направиш вече. За да пазаруваш онлайн трябва да въведеш името си, номер на сметката (изписан на картата) и кода отзад (или последните 3 цифри). Това е. Вече дали картата ти е безконтактна няма значение, както и това дали имаш онлайн банкиране. То е за да си проверяваш транзакциите и за да правиш банкови преводи без да се налага да ходиш до банковия клон. Някои сайтове за пазаруване имат допълнително ниво на защита и изискват М-токен (или 3Д идентификация или нещо подобно). Това е всичко :)