Споделена история от Други

Комплексират ли ни лицата от кориците?
Надявам се, че темата е интересна, особено за нас, дамите.
Интересни са ми мненията ви.
Аз лично съм на 24 години, и гледайки, перфектните жени'', които постоянно дават по телевизията и списанията., малко или много ме комплексират, защото колкото и да се старая все не съм като тях..
Понякога се утешавам с това, че все пак фотошопът ги спасява...
Но някак си не ни ли налагат модел, който не съществува?
Защото без косите и грима си не се различават от нас, но сякаш ни се насажда 1 комплекс...
Какво мислите?
Ще чакам с интерес мненията ви. :)

Коментари

1.   Предполагам имаш предвид - колкото и да се стараеш, не можеш да бъдеш чак токлова КУХА ЛЕЙКА като тях? Или се лъжа...

2.   Ами да комплексират ни лицата от кориците, особено по-суетните от нас. Но си права, повечето е фотошоп и илюзия. Преди години много се бях депресирала на тема външен вид именно заради бляскавите снимки на съвършени тела които ни заливат отвсякъде. Но с течение на времето с изненада открих, че съвършените далеч не са толкова съвършени. Имах възможността да работя с част от нашите родни певици, вкл и чалга певици. Отблизо, особено без сценичния грим и скъпата рокля далеч не са това за което ги мислим. Няма да забравя как видях моя идол за външен вид, мацката, за която всички тръбят, че е една от най-красивите българки. Случайно попаднах на стари нейни записи от 18 год. и бях малко разочарована от видяното. След това пък съдбата ни срещна и бях шокирана като установих, че дори съм по-хубавата. Така че много от тях са просто илюзия, но с пари.... а с пари дори и красота се купува.

3.   Да ме комплексират, не. Даже изобщо не харесвам тоя тип журнални хубавици... а да искам да бъда като тях, пази боже.

4.   Мен лично не ме комплексират. Повечето от тях нямат истинска красота, а много грим и, както сама си казала, фотошоп. А на истински красивите им се възхищавам. :)

5.   Бих казала, че изобщо не обръщам внимание, но истината е, че дори да не го усещаме, това ни влияе.

6.   За да ме комплексира или притесни една жена трябва да я видя на живо. Колкото и да е странно, снимките не ми влияят, просто не ги възприемам като нещо реално, затова не ги чувствам като конкуренция. Виж, ако в обкръжението ми се появи някоя супер красавица, тогава определено не ми става хубаво - хем ? се възхищавам, хем ме е яд, че не съм чак толкова хубава колкото е тя... Но тези от кориците са ми като някакви фантоми, не ги и забелязвам.

Борония

7.   Това,което виждаме по кориците е панаир на суетата.
Една моя позната казваше- " При жените е лесно- слагат грим и хоп - стават хубавки".Така става и с тези лица от кориците.
Но какво да се комплексираме -винаги ще има и по-хубави и по-нехубави от нас, така че... :))
Малко или много това влияе според мен на незавършените личности и тези с многото комплекси.Но като цяло - да ти влияе отрицателно чуждата " красота" - това е глупост,поне за мен.

8.   Съгласна съм с номер 7!!!
Има много клипчета в интернет на звезди без грим... Или има едно на Dove за естествената красота и е направено клипче на една известна жена, която я гримират и показват как и действа и осветление и всичко... Ето виж... и се убеди, клипчето говори само по себе си....
и накрая пише..
нищо чудно че възгледите ни за красота са толкова изкривени....

http://www.youtube.com/watch?v=Y2IR_fMglRA

9.   Пак съм аз с клипчето на Дав, искам само да добавя още едно, в което манекенка говори за снимките и и това как Фотошопа изгражда един недостижим образ...
Моля редакторите да публикуват и него, предполагам повечето знаят Англиийски и ще схванат :)
http://www.youtube.com/watch?v=YP31r70_QNM&feature=related

10.   Аз не се комплексирам и няма нужда. Тези от кориците имат много грим, а и отгоре на всичкото са редактирани с най-различни компютърни програми. Ако ги видя на живо дори и с грим, те няма да изглеждат така, както изглеждат на корицата, а пък представи си, че са и без грим. Никой няма перфектен външен вид, според мен. Или ще има черни точки, или пъпки, криви крака, мазнини, други пък ще бъдат ниски и т. н...
*Яса

11.   Много важно... За една жена е по-важно да е обичана, отколкото красива. Познавам една жена, която е за мен е красива, но не ми изглежда да е щастлива, има проблеми в личния си живот, свободна е, но няма успешна връзка. Е, и? Красива е, привлича вниманието, свободна е, но не е щастлива. Това ли предпочиташ или да си недотам красива, но щастлива с мъжа, който те обича? Мисля, че второто е по-важно, нали? Отделно, че много често красотата е тежест (тук не слагам самовлюбените фукли), която трябва да се носи достойно. Много по-важно е да имаш чар и магнетизъм- а това, уверявам те, е плод на психиката ти. Не на физически черти. Случва се перфектна в чертите си красавица да не впечатли един мъж, а да му вземе ума някоя чаровница- има чар, грабва те, привлича те- и ти не знаеш защо... Иди го обясни.
Направи си експеримент- огледай се за момичета около теб с правилни черти, ще се убедиш колко много такива има. Обаче много малко от тях ще определиш за красиви... Огледай се за момичета, които смяташ за красиви- ще видиш, че техните черти НЕ са по-правилни, дори може би обратното, но... имат онова привличане, което аз наричам излъчване, магнетизъм, които ги правят да изглеждат красиви. Е? Моята теза е, че ако една жена мисли правилно, умее да контролира мисълта си и оттам енергетиката (аурата си), тя може да изглежда красива, напук на нормалните си черти. Убедена съм, че е така. Много мога да ти говоря още, но в едно съм убедена от личен опит- докато ти смяташ, че си некрасива, няма да има около теб тази енергетика, която привлича другите и да те прави красива в техните очи. Докато се мислиш за невзрачна- ще си. Красивите жени са просто жените със силна аура, а тя е плод на мисълта, Друг факт е, че на някои е дадена ей така, а други трябва да си я ''изработят''. (да поясня -написано от жена)

12.   Всяка жена на улицата е по-красива от тях! Това е изкуствено създаден идеал! Обичайте се, хора, харесвайте се и не се комплексирайте от това, което виждате. Красотата е дух, увереност, излъчване!

Мег*

13.   например николета лозанова нз какво ще кажете вие ама за мен е доста наложен образ...
симпатично моми4е, много поддържано

14.   До Номер 13:

Според мен пък Николета Лозанова щеше да е прекрасно момиче, ако не беше тооооолкова изкуствена! Тоновете силикон в гърдите ? никак не подхождат на дребната ? фигура, да не говорим, че не е естествено младо момиче да има такива огромни цици, все едно е откърмила 10 деца... изкуствено е, грозно чак. Освен това прекалява с грима и солариума, качват ? около 10 години. Тя просто не излъчва естествената свежест на възрастта си. Има време за тонове грим и труфила... само че, когато това време дойде, жените обикновено съжаляват за свежестта на младостта, която напразно са скривали под маската на скъпия, професионално направен, но напълно ненужен макиаж. Не ме разбирай погрешно, нямам нищо против Николета, дори смятам, че е една от малкото, които са естествено красиви - косата, очите и усмивката ? са невероятни. Просто смятам, че страшно губи от злоупотребата с гримове, солариум, пластики и претенциозно облекло. За мен, естественото си е най - хубаво. Освен това мисля, че има огромна разлика между това да се "поддържаш" и да "кифлееш". Гримът и сложните прически не са поддръжка. Поддръжка е да спазваш хигиена, да ходиш на козметик, да ползваш маски, кремчета... Такива неща. Поддържаната жена е прекрасна и когато отваря очи сутрин и когато излиза с мокра коса от банята. Тази, която не смее да се покаже без грим и която се срамува от естествения вид на косата и кожата си, която мисли, че по - обикновената дреха я загрозява... не ми я хвали:)

Борония

15.   Подкрепям Борония!!! Точно това щях да кажа!!!

16.   Да се комплексирам-нееее!!! В никакъв слу4ай аз дори смятам 4е мога да уда като тях. Ако ссе харесваш(както трябва) няма да се комплексираш. А за по нехубавките(без да се обиждате - спикоино ако не си 4ак толкова красив си умен или забавен или... незнам просто всеки има някакво ка4ество отнасящо се било то д външен вид или умствени ка4ества аз се харесвам и смятам 4е всяко моми4е може да се хареса стига да иска :)