Споделена история от Други

Жени с татуирани ръце
Какво мислите за жени с татуирани ръце, тип ръкави? Много хора харесват татусите, но други смятат, че жена с татуирани ръце и гръб прилича на жълт вестник?

Коментари

1.   За мен това са повърхностни жени или просто имат някаква... как да кажа... странност. Айде да не казвам друга дума, че ще ми наскочат тука, че съм предубеден.

2.   Татуирана жена където и да е по тялото ѝ е отвратителна в моите очи. Такава жена е лекомислена, а аз лекомислени жени не харесвам.

3.   Мисля, че няма да е зле коментиращите да споделят възрастта и пола си. Защото ми се струва, че един ръкав може да ми спести вниманието на сърдитите старчета и искам да проверя тезата си.

4.   За всеки влак си има пътници. Ако и ти самият си нашарен отгоре до долу, предполагам, че няма да ти е проблем, че и приятелката ти има татуси и пиърсинги. Лично аз имам само една мини татуировка на китката и не смятам да си правя друга, но както казах си е до човека, че и до професията. Защото е ясно, че с толкова много татуси трудно ще си намериш работа в офис, но пък може да си фризьорка в екстравагантен салон, барманка в рокерски бар, татуист и още други артистични професии.

5.   За мен няма значение мъж или жена и количеството татуировки както и тяхното позициониране - ако рисунката е направена просто "за да бъде як/а" го отхвърлям и не желая да комуникирам с този човек. Аз много уважавам татуировките като начин за изразяване, но уважавам тези, които имат някакъв смисъл. Те са начин да изразиш нещо в/от себе си. Имам приятелка, която е цялата нашарена, но всяка боичка по нея си има история и всяко цвете значи нещо. Имам приятел, който е доста татуиран и също всяка рисунка означава нещо за него, макар че не обича много да се обяснява за какво иде реч.
Аз самата нямам нито една татуировка, защото освен че татуировките трябва да имат смисъл (според мен), смятам че си ги слагаш, ако искаш да покажеш частица от себе си на света. От преживяване, спомен, душа, мисли. А аз не искам да показвам на случайни хора дори трохичка от себе си.

6.   До 3

Аз съм 1 и съм на 32. Ако си на 15, да, за теб съм "сърдито старче". Само се излагате с тези татуси, които водят началото си от затворническите среди.

7.   Да, номер 5, правилно е отбелязал, че много си зависи и от татуировката и повода за направата и. Едно е да се нашариш с разни неща, просто защото "така е модерно", "всичките ми приятели имат" и "тия китайски символи са много яки, бе", друго е да направиш нещо специално, по специален повод. Както казах аз има една. Малко сърчице на китката, но е направена в памет на няколко много специални хора в моя живот, а именно в памет на баба и дядовците ми, които вече не са с мен. За това и не смятам да си правя друга татуировка.

8.   Аз съм на 35 и винаги съм смятал татуировките за страшна глупост. Още, когато бях ученик започнаха да навлизат като "мода" и преди десетина години станаха толкова масови, че си беше обичайна гледка да видиш по улиците няколко човека едновременно с еднакви татуировки. Напоследък вече доста хора се поусетиха колко нелепо е да имаш примерно на ръката надпис, който имат още хиляди и най-вече който си си направил просто, защото си видял, че комшията има такъв.

9.   Отвратително е. Толкова е грозно и откачено. Признак е на нисък интелект.

10.   Аз мисля, че са отчаяни комплексари и също така мисля, че такива татуировки са просто отврат.

11.   Не бих бил с момиче/жена с татуировка, за мен това показва определен тип мислене, противоположен на това което аз смятам за правилно. Една сериозна и интелигентна жена никога не би си направила, същевременно съм наясно колко жени от тези направили си, са сигурни в уникалността на татуираното по тях и съответно в себе си и биха приели написаното като "ненужни предрасъдъци".

12.   Хахаха, 3, авторе, Тук ВСЕКИ може да те излъже за възрастта си! Особено пък като сподели теорията си!

13.   Аз съм момиче на 25г. и имам ръкав на лявата ръка в памет на баща ми, който беше татуист. Давайте, съдете ме!

14.   Искам да кажа нещо, това дали татуировките имат значение или не, не е ваша работа! Моите татуировки имат, но винаги казвам че нямат защото не харесвам ограничени хора. Ако едни татуировки ще са достатъчни да не искате да ме опознаете като човек, значи вие показвате каква стока сте. Изборът на даден човек какво ще прави с тялото си не вреди на вас и вашия живот, за това моля не съдете! Глупавите са ограничените хора, които смятат че има само един начин да изглежда един човек. И защо темата е засегната за жени? Какво, мъжете имат право, защото изглеждат "по-мъжкарски" ли? Егати ограничените хора, добре че около мен са само широко скроени!

15.   И защо като умре някой, аз трябва да се татуирам заради него? Снимките не са ли достатъчни, че трябва да има смисъл да си оскверняваш тялото с бои? За мен това си е сквернота и е дяволско начинание-привличаш злото към себе си!

16.   Малка татуировка, красива, небиеща на очи бих приел, която изразява нещо, но ръкави, гърбове, крака, заемащи голяма площ някак си за жена грознее.
Бях си харесал една такава мацка, но като и видях цялата дясна ръка в татос се отвратиха
М33

17.   Евала номер 13!!! Татуировките могат да носят дълбок смисъл и е смешно да съдиш някой без да го познаваш!!

19.   Аз имам "ръкав" и още татуировки по тялото си. Жена. На 31, инженер с работа по специалността. Бях първенец на випуска в университета. Но благодаря, че ме предупредихте за нивото на интелекта ми.

20.   Ако са добре направени, татуировките стоят страхотно без значение къде и колко са. Аз лично предпочитам жени с татуировки, но видях доста негативни коментари тук, явно повечето идват от 35 годишни хора с консервативни виждания и манталитет от миналият век... Ако на авторката и харесват татуировки би трябвало да се татуира без да взима предвид мнението на другите, така поне няма да привличате глупави хора в живота си, защото ако се замислите, някой за да му пука толкова какво правят другите с тялото си, колко мозък трябва да има в главата?

21.   На мен лично ми харесва!
СПоред мен това дали има или няма татус мацката, няма никакво значение, повярвайте ми, Важно е възпитанието и средата в която е живяла!

М33

22.   19, това, че вече и образовани хора се татуират не е добре. Не че образованието в България означава интелект. Но аз и по-горе казах, че татуираните не са точно тъпи, а по-скоро повърхности и хора, с които не бих искал да имам сериозна връзка, понеже не отговарят на моите разбирания и ценностна система. Но в крайна сметка не ми дреме кой как се е нашарил, просто по-далеч от мен, моля.

23.   Номер 22, при положение, че съдиш хората единствено по външния вид, не си ли доста повърхностен, а?
За протокола - нямам татуировки и едва ли бих си направила, но не виждам проблем с хората, които си правят.

24.   Жена която се нуждае с тунинг, не ми я хвали! Хубавият кон и под скъсан чул си личи. Същата работа е и с найлоновите цици, все едно да ближеш захар през буркана!?

25.   Има една такава фризьорка във "Вени" - руса, много й се смеят зад гърба, татуирани ръце, гръб, ужас. Е колко я отбягват за фризури, идея си нямате....

26.   Интелигенцията, да ви светна татуировки има от 40000г.пр.Хр. и всъщност са се татуирали жреците, духовно извисените и членовете на знатни семейства. По-късно татуировките са били достъпни за населението, изобразявайки сведения за рода, религията и сем. положение.
Така че началото на татуировките няма нищо общо със затворите или с простолюдието.
"19, това, че вече и образовани хора се татуират не е добре."
Може би, проблемът, е че вече необразованите хора се татуират.

27.   Татуирана жена е лекомислена и глупава жена. Сега ще ви кажа докъде може да стигне глупостта на такава жена. Преди две-три години реших да проверя най-странните татуировки. Написах в Гугъл странни татуировки на английски (strange tattoo) и след проверка на много татуси излезе най-странната татуировка. Млада жена си направила татуировна на вагината. Татуировката е широко отворена котешка уста и вагината й се намира в отворената котешка уста. Е, вие свободомислещите и със широко отворено съзнание какво мислите за такова тату. Не е ли това върха на простотията. Сигурно за много от вас това е напълно нормално, нали. Ами много млади момичета си слагат обеци на носа та дори и на вагините си. И това ли е нормално? Учудва ме вашето младежко изкривено мислене. До къде стигнахте!!!!

28.   Евала 22, велик си! Ако може ти и себеподобните ти да се събере и обсъдите начин как да се бележите, че да ви разпознавам, защото аз с такива гледам да си нямам работа. Губите ми времето.

Повечето коментиращи са решили, че ако някой е решил да се татуира, е престъпник, идиот, комплексар, паплач. Щеше да е смешно, ако това не беше толкова тъжно. По същата логика може да определяме хората по прическа, цвят на очите, дали са дебели или слаби, дали са си пробили ушите или не. И преди някой "умник" да използва аргумента, че татусите се правят по желание - тук говорим, че на база някакъв външен признак, решавате какъв е даденият жена/мъж и каква му е ценностната система. По същата логика може да заклеймим червенокосите за леки жени и да ги палим на площада...

По въпроса - НЕ смятам, че жена с татуси е "вестник". Всеки има правото да си решава дали да се "шари" или не. За мен по-важни са лице, телосложение, излъчване. Вече след като я опозная и разбера що за човек е, ще реша дали да съм или да не съм с този човек.

Има една много стара приказка, която едва ли ще разберете, но дано: " Когато човек си "цапа" тялото, си чисти душата". Помислете малко над това... ако можете!

29.   До 19

Щом си първенец на випуска, не е кичозно.

Аз едно не мога да разбера. Защо толкова подскачате и искате някой да ви харесва кичовете? Щом ви е кеф, правете си ги. На мен просто не ми харесват и не съм длъжен да харесвам нещо, което мие противно. Аз не съм казал да не си ги правите, а просто да стоите далеч от мен.

И не, не е въпроса във външния вид, а в чипа на горния етаж.

30.   Съдели сме били по външния вид, ами естествено, по дрехите посрещат -те са отражение на характера на човека. Като видя татуиран бабуин/бабуинка, значи тези хора страдат от комплекси и искат да се покажат, че са нещо по-различно или направо повече от останалите. А това не е така.

31.   Вие може да се шарите както искате, но ние не сме длъжни да харесваме това, защото не само вие си гледате татусите - нашарили сте се така, че ДРУГИТЕ да ви гледат, а повечето не харесваме това. Не сме глупави - глупави сте вие, щото виждате, че отявлено това не се харесва, ако го бяхте направили за себе си щеше да е по скритите места по тялото ви.

32.   Ръкав на жена... значи или е потенциална проститутка или идиотка. Ако има обеци по езика ще е в тон с ръкава.

33.   26 - не се напъвай да изкарваш като нещо елитно татуировките. Преди 40хил години не знам как е било, но преди 40 години татуировки имаха основно затворниците и циганите. Тук там и моряци от нямане какво да правят при плаване. Но татуировката беше като надпис "боклук". Явно са били жреци, а ние не сме знаели.

34.   Мъж на 27 години съм. Имам сериозна връзка с жена от 4 години, която има две малки татуировки на раменете. А пък сестрата на приятелката ми е "нашарена" цялата. Има ръкави, както и татуировка на корема и двете бедра.
Приятелката ми и сестра й са много добри и честни жени.
Не курвеят, не взимат наркотици, не проституират, не се държат вулгарно или нещо подобно.
А има доста момичета без татуси, които пък вършат само простотии.
Аз самият съм учител и мисля след време да се татуирам и скицирам бъдещите си татуировки. Крайно време е татуировката да спре да се асоциира с мутренските години, лекото поведение, наркоманията и прочие.
От друга страна пък има много пикли, които си татуират разни простотии, само защото било модно.
Но разберете, че монетата има две страни. Не трябва да клеймосваме някой, само защото има татуси, облича се различно или нещо друго.

36.   Не знам, не мисля, че татуирането непременно означава, че човек се опитва да се прави на различен или че е комплексиран. Поне не всички. Харесвам татуировките, стига да са направени от добър татуист, но някои могат да стоят грубо на женското тяло. На някои хора просто им харесва, други изразяват нещо. Срещала съм както идиоти с татуировки, така и интелигентни хора.
П. С. Нямам татуировки и пиърсинги, нито съм имала.

Black Sabbath

37.   Аз съм жена и нямам татуировки. Но имам приятелки, които имат, някои от тях доста. Също така познавам и няколко татуирани боклука от женски пол.
Това дали си татуиран или не, не определя какъв човек си - добър или лош. В За сведение на хейтърите: всеки може да живее както пожелае, стига да не пречи на останалите.

38.   До н30, комплексара си ти. Всеки човек иска да е различен, в това няма нищо ненормално и комплесарско. Ако мислиш, че хората с татуси сме повече от теб, проблема е пак в ТВОИТЕ КОМПЛЕКСИ. Всеки може да бъде какъвто си поиска,-освен теб, че като те гледам сигорно от комплекси нямаш огледала в къщата си. Хд хаххахаха

40.   Хора, какви са тия татуисти и татуси? На български, човекът, който прави татуировки, се нарича татуировчик.

В различните култури тануировките имат най-разнообразна семантика. В западна Европа е задължително за работническата класа да се татуират имената на партньора и на децата, съответно с датата на сключване на брак и раждане. В Русия и СССР татуировките имат строго определено значение, указващо мястото в йерархията в престъпния свят. В Япония пупбличното показване на татуировки е забранено. В артистичните среди, татуировките се приемат положително, защото се вписват в парадигмата на характера.

В България. До преди да ни сполети демокрацията, татуировките бяха прерогатив на пандизчиите, моряците, тираджиите и циганите. Логично е, че за родените преди деветдесетте татуировката има негативна конотация. По този начин за по-младите тя се превръща в бунт и протест. Обаче татуировката е постоянно решение. Едно е да походиш с дълга коса и кубинки и когато ти дойде акъла да ги захвърлиш, съвсем друго - да обезобразиш перманентно тялото си, с картинка или надпис, който след десет години нито ще е куул, нито ще има смисъл в динамичната субкултура. Да не говорим, колко ще ви е срам на 40 от децата ви и на 60 от внуците. Когато кожата се сбръчка и увисне и вместо смелото изображение се вижда дрипаво нищо.

Дядо Торбалан

41.   40, какъв татуировчик? Това звучи комунистическо. Трябва да е куул - татус, татуист, а-у. Пък след 20 г. като излезе от мода и спре да бъде кууул, мен, ще му мислим. Кожата ще се сбръчка и увисне, но нема се пуашиш, мееен, сега сме мега гига кууууул, меееен. И сме мноу вървержни, копеле. Треа следваме модата като овце, брат, другото е задръстено някво. Стопляш ли, браааат?

42.   До номер 38 от 30 - "сигорно", да така е. Повече няма да коментирам, то е очевАдно. 31 е напълно прав - правите ги, за да ви гледат другите. Гледат ви и ви се смеят на акъла.

43.   Ще ви разкажа една случка.
Бачкам в Англия. На първият ми работен ден в един склад реших да попитам къде се намира мениджъра за да говоря нещо с него.
Един колега ми посочи в далечината двама мъже, казвайки (това там е мениджъра). Гледам в далечината- единият с очила, прошарена коса и риза, другият някакъв млад мъж, целият в татуси, леко "емо прическа" и с флешове. Отивам при тях, и веднага заприказвам по възрастния и спретнат мъж. Той ми се усмихна и каза- Не съм аз мениджъра, това е той.
Така че хора, не трябва да съдим по външният вид. Татуирането на тялото не означава непременно, че даденият човек е наркоман, пияница, бунтар, лентяй и прочие.
Особено на запада, татуировките са нещо доста разпространено.
Тук опираме малко и до самата народопсихология, история и тн.
В България татуирането още се асоциира с пандисчийството, казармите и мутренските наркомански години.
Моят апел е да не съдим никой, преди да сме го опознали.

44.   Най-романтично ми е като си напишат буквата или името на гаджето си, с, което са тръгнали преди три месеца. Красота.

45.   Номер 43, мениджър в склад не е някаква престижна професия. Не е срамна работа да си склададжия, просто не е по-различна от шофьор например. Аз живея на "запад" повече от десетилитие, голяма рядкост е бяла якичка с татуировки.

Дядо Торбалан

47.   татуировките тип ръкави намирам за просташки и грозни. айде, някоя малка татуировка мога да приема, но да се нашариш целият като килим, мерси. да, не означава, че човекът е наркоман или престъпник, но за мен означава липса на вкус и на адекватност, особено ако работи нещо различно от барман, бачкатор или моряк

48.   Аз познавам две жени с обширни татуировки. Сега ще напиша за едната, която много ме впечатлява. Тя е на 32 години, от 5 години- наркоманка на метамфетамин. Красива, много слаба, но приятно изглеждаща и много секси. Но татуировките и са страхотно интересни. На лявата ръка, от рамото надолу до лакътя- с преобладаващ светлосин цвят- флорални мотиви, красиво. На гърба- нещо "дяволско"- бушуващо море и стена пред срутване, във виолетова и кафява тоналност. А над интимния триъгълник и малко навлизаща в него- тигър, прескачащ ограда, много интересно! Казва, че има намерение да си направи и надолу по гърба и на дясната ръка. Краката и са без татуси. По принцип не харесвам жена с татуировки, но точно тази ме е "обезоръжила".

49.   Аз съм жена и нямам нито един татус, просто защото имам фобия от игли.

Подкрепям изказването на номер43, а най - престижно е да работиш за себе си, колкото по - рано го осъзнае това човек, толкова по -добре.

А тази тема я виждам като поредната крайно безсмислена.

50.   Зависи от това какъв тип са татуировките. Ако са с грозни мотиви като черепи, кости, змии, гущери или изтъркания (по някой път буквално надпис "Само Бог може да ме съди", наистина са тъпи, малоумни, безвкусни и не стоят добре. Но ако са направени със стил, както Анджелина си е направила една точно на кръста отзад, наистина може да окаже доста положителен ефект върху излъчването на човек. Трябва таруировките да стоят добре естетически и да са с мярка, защото аз наистина не бих тръгнал с една такава мацка, дето е нашарена отдолу догоре с всякакви грозотии. Ще ме е гнус да я пипна, камоли да я чукам.

51.   Като видя татуиран човек с ръкави, първо заставам по-далече от него, инстинктивно. Това са хора, които са склонни към насилие. Второ, първото, което си мисля е - тоя се прави на интересен. А често като погледнеш тялото и лицето - мекица с хелуинска маска...