Споделена история от Други

Жена в мъжки свят
Работех 5 години типично мъжка професия, или поне над 90 процента са мъже. Беше прекрасно време. Може да случих на колектив, но нямаше дискриминация на основа пол. Наложи се да напусна по лични причини.
Отидох във фирма пак за типично мъжката длъжност. Още първия ден новият колега ме побърка от приказки. Цял ден на обучението дрънкаше за еб.. е, чу... е, хотели плюс вулгарен език-свикнала съм, но това беше в пъти повече от нормалното. После ми се извини, но кел файда.. усети че съм азлична. Още на втория ден заяви че не ставам... Аз три дена ревах, пих и наум го псувах и проклех.
Преместиха ме в друг отдел в типично женска длъжност. Да ама се отвращавам от нея и положението хич не е розово. По цял ден ми викат-ти не можеш ли да пържиш, печеш, жена си... Аз чакам да мине зимата, да си платя сметките, да си храня детето и другата година, дай боже, да отида там където искам и да работя онова, което е моя съдба, професия и призвание. Въпреки че е типично мъжка работа. И въпреки това. Аз съм също човек-не мога да мажа стени, не мога да вдигам тежко, не мога да сменя гума-но съм човек.
Простете ми-исках просто да споделя...

Коментари

1.   Простено да ти е ;)

2.   Че пък каква е тази "типично мъжка професия"? Стана ми любопитно... 21 век сме, мисля че разделението мъжко и женско отдавна се е изтъркало.
За протокола и аз съм жена с "типично мъжка професия" - автомонтьорка, но досега не съм срещала препятствия. Все пак това си е работа като всяка друга - подценяват те докато не им покажеш, че можеш. Пола е на последно място. А за тези женички, които само говорят за пържене и готвене, мани мани. Директно им обръщам гръб и им казвам, че не са ми нито в класата нито в категорията. ;)

3.   Хмм, аз съм на длъжност, на която до скоро не взимаха жени и да кажем над 95% са мъже. Често се случва да съм единствената жена на смяна от около 20 човека. Много по-добре ми е от предишното място, където са 50/50. Поне никой не ми рови в личния живот. Сексуални намеци и сексистки изказвания не съм чула, поне не е пред мен ако са коментирали нещо. А ако става за въпрос съм млада и неомъжена, не съм някоя лелка, та да ги отвращавам. Явно не си попаднала на място и хора.

4.   като не щеш чукане - коментирай пържене и печене.

5.   И аз ти прощавам. Прости и ти на коментар #1, той не знае какво говори. Къде искаш да отидеш и какво искаш да работиш?

6.   Ти какво искаш от нас, да ти намерим идеалната работа за теб ли. Кажи каква ти е професията, какво можеш да работиш. Тайна ли е професията ти? Какво е твоето призвание и то ли е тайна?

7.   а какво лошо има в пърженето и печенето? ти не готвиш ли, детето си само с готова храна ли го храниш? ся ако това им е единствената тема на разговор, е тъпо.
искаш да кажеш, че по душа си мъж, а по тяло - жена и ти е трудно да се впишеш някъде заради професията си. ами твой избор и от теб зависи да се докажеш професионално, тогава никой няма да ги говори глупости