Споделена история от Други

Не се интересувам от политика
На 20 години съм, но въпреки това рядко проявявам интерес към неща свързани с политиката. Само от време на време чета новини за други държави и България, която много обичам, тук съм израснал и харесвам най-вече природата. Просто нямам такива възгледи, макар че понякога се ровя из интернет да разбера какво става и така.
Вместо от политика се интересувам от изкуство, езици и спорт. Това исках да споделя :)

Коментари

1.   Няма нищо лошо в това че не се интересуваш от политиката в БГ все пак си на 20, радвай се на живота и не се занимавай с глупости.
Защо това че не се интересуваш те притеснява ?!

2.   Че то в България трябва да си луд, че да се интересуваш от политика! При нас вместо политици има селски тарикати гледащи само своя интерес. Така, че хич не ме е грижа каква поредна махленска драма е станала в Парламента.
За протокола: на 36 съм и до преди няколко години се интересувах, гледах новините, даже по площадите съм ходила, но видях, че няма никакъв смисъл. :(

3.   От автора:
Не се притеснявам, просто исках да изразя мнението си някъде :)

4.   №2, а като се примиряваш със статуквото, мислиш ли, че ще се оправи животът ти? Може да не се занимавате с политика, но трябва да знаете, кой и как някой джурка животът ви и да вземете мерки за това. Само с излизане по площадите нищо няма да промените, промяна може да има само с активиране на младото поколение. Ако не своя партия да си направите, то в настоящите партии има младежки крила, които могат да променят нещата, когато придобият мнозинство разбира се. За да очаквате промяна, трябва да си наложите новото виждане за живота. Оставяйки се възрастните да ви водят, апатията ви ще се задълбочава и винаги ще негодувате от живота!

5.   Това обаче не означава,че политиката не се интересува от вас. Също така последиците от политиката ви засягат пряко или коствено. Защото според забравения, но не и неактуален Карл Маркс политиката е концентриран израз на икономиката, а войната е продължение на политиката с други средства.

6.   Това, което виждаме като хора в политиката всъщност са доста добре подготвяни и избирани актьори, с ниско ниво на интелигентност и ценности, а истината е зад кулисите и в повечето случаи не е приятна. Конците ни дърпат по-силни и големи държави. Най-голяма роля имат корпоративните интереси. Това е новия световен ред. Другото е статистика. Не означава, че не трябва да променяме себе си и света, но второто е малко вероятно да променим. ;)