Споделена история от Други

Моля за помощ някой, който разбира от iPhone
Здравейте, ще карам директно и ще опитам да задам по възможно най лесния и правилен начин въпросите си, въпреки че се затруднявам поради липса на знания в областта. Наскоро разбрах, че по новите модели iPhone или може би по новата версия на IOS позволява бързо включване на нов твлефон, чрез опцията Backup, която би трябвало да прехвърли всичко от старото устройство в новото ( снимки, телефонен указател, приложения и прочие ) въпросите ми обаче са: В момвнта съм с iPhone 7 и искам да направя въпросното Backup на ное iPhone Xs, да но до колкото разбирам това става с акаунт в iCloud ( не знам така ли е, вие ще ми кажете ) а аз от край време използвам един Apple ID акаунд за всичките си устройства, които са около 5-6 на брой, та ме притеснява че ако активирам iCloud ( който не използвам, защото не разбирам, всичко се обърква, разни снимки и приложения изкачат в другите ми устройства и тн ) ще се случи именно това и всички мои неща ще отидат не където трябва. Ако създам нов Apple акаунт и след това направя Backup на новия iPhone Xs ще успея ли да прехвърля единствено и само цялата информация от стария на новия твледон без обърквации и по възможност без да се замесва iCloud, въпреки че до колкото разбрах този Backup става чрез iCloud. Та, това е единия ми въпрос, а и като цяло ако някой може да ми обясни по простичко какво да направя, какво да активирам, както да не и тн и тн за да прехвърля цялата информация, ще съм благодарна! Гледах видеа в YouTube не разбрах много, защото не съм добре и с английския, моля да ми спестите хейта, не ми е ясно, за това питам тук. Другия въпрос е, ако успешно направя този Backup какво се прави със старото устройство, изключвам ли го, правя му някакъв основен рестарт на фабричните настройки или какво, защото все пак няма да имам нужда от два телефона с идентична информация?

Коментари

1.   Така моя съвет е прехвърли си нужните неща на компа без да се занимиваш с icloud понеже то няма кой знае колко памет в icloud-a (освен ако не платиш за повече де) та прехвърли си нещата на компа и после след като си прехвърлил всичко отиди в settings>general>reset all settings ако искаш да е като нов iphone-a смисъл да няма нищо в него

2.   Инсталирай си iTunes. Свържи го с акаунта си. Свържи старият iPhone с компютъра чрез usb-кабела и направи пълен бекъп, като от менюто указваш бекъпът да е на компютъра. После свързваш новият iPhone с компютъра си по същия начин и правиш рестор на бекъпа от компа на новото устройство. Това е. Накрая можеш да възстановиш фабричните настройки на стария телефон, ако ще го продаваш/подаряваш и да го изтриеш от устройствата в акаунта си. Това е всичко.

3.   От авторката: До номер 1 — Благодаря за съвета, но как да прехвърля всичко на компютъра, телефонни номера, снимки, приложения, нямам идея как става това. А reset all settings ще направя на стария телефон най вероятно, да.. или просто ще го изключа, докато реша да го продам, подаря и тн, по важното е информацията как да я прехвърля правилно на компютъра и от компютъра на телефона...