Споделена история от Други

Дори ми се карат, когато съм болна...
Наистина се отчайвам вече. В 10 клас съм, имам ужасно криви зъби и изкривен гръб. Казано ми е още преди 3-4 години(това беше и последният път в който съм била на зъболекар до сега), че са ми нужни брекети(и не само), за да се оправят, но нашите за толкова време дори не зе замислиха по въпроса. Имаше период в който всеки ден се прибирах разплакана от училище заради подигравките на съучениците ми относно вида на зъбите ми, и от това, че искам да предприемат някакви действия обръщаха разговора на ти защо се интересуваш от мнението на другите, да не ти пука дрън дрън гледай си оценките дрън дрън. Ами страшно неприятно ми е да слушам обидните им коментари и това в действителност е последната причина да искам да ми се оправят. Болят ме когато дъвча, имам крива захапка, започват да се развалят и съвсем сериозно имам чувството, че скоро ще ми опадат. От 2 години и на двамата доходите се влагат в едно нещо, което води до безпаричие и мизерия в края на всеки месец. И това беше и причината да спра да им говоря по темата. Успокоявах се, казвах си, че ще се сетят, но уви. Това са още 2 години подигравки, сриване на самочувствие, болка и прочие. И наистина не смятам, че мога да го търпя това още. И отгоре на всичко лятото 2016 майка ми забеляза, че нещо не е наред с гърба ми. Много се изплаших (по принцип много ме е страх от болести, кръв, рани, изкривявания, деформации и тн)и точно защото се изплаших, не посмях да се допитам до мнение на някой приятел.
Но по-рано тази година, гледайки се в огледалото и ровейки се в интернет установих че имам кифоза. И майка ми го забеляза, но на кого му пука. Опитвала съм се да си спестявам пари, но винаги или ме молят да им ги дам, или директно ми ги взимат. Тях ги интересуват само оценките ми в училище, да съм редовно там, за да получават детски и това е. Дори ми се карат, когато съм болна, защото трябва да плащат за лекарства, а аз очаквам да се погрижат за проблем, който за тях изобщо не е проблем.

Коментари

1.   Моите родители не са такива Слава на Бога ❤

2.   Аз съм на 33. На 12 ми се появи една кашлица като приптене. Продължи месеци и попитах майса ми да ме заведе на лекар, тя ми отговори, че съм голяма и сама са си отида. Аз дори не знаех къде ни е личната лекарка и не отидох. Останах си с хроничната кашлица, която се появява всяка година. Като студентка ми казаха че е вид астма и се е получила от огромната стена с книги на родителите ми в детската ми стая.

Та ако родителите са ти като моите по-добре вземи нещата в свои неща. В Медицинска академия в Сф има часове в които студентите търсят модели за изработка на зъбни шини, мисла че заплащането е символично, може за пробваш.

За гърбът намери си изправителна гимнастика в нета и си я прави.

3.   Ами така ще е докато всеки може да се размножава свободно..
Нямаш ли баби, дядовци, на които да им обясниш всичко това?

4.   Оплачи се в училище или в Закрила на детето.

5.   За такива глупави теми пишат по хиляда коментара, но когато е наистина нещо сериозно, виждаш само пет коментара.... И така, момиче, не се сривай! Това наистина е ужасно! Нямаш ли наистина други роднини или? ... Но не се отчайвай! Поговори с вашите сериозно, насаме, обясни им как се чувстваш, колко е лоша ситуацията, не може да не те разберат! Ако трябва моли, удряй, плачи, заплашвай! Та това, което изискваш, е твое право! Отиди при личната си лекарка, поискай направления за ортопед и зъболекар. В нета има гимнастики за твоите случаи. А за кривите зъби и гърбът - аз също имам криви зъби и крив гръб.
Номер 2 - майка ти е казала да отидеш сама? Ух...

Боже, благодаря ти, че ИМАМ ТАКИВА РОДИТЕЛИ!

6.   Знам колко е тежко, когато родителите не се грижат и не се интересуват от децата си. Ти трябва да бъдеш силна и твърда с тях. На колко си години? Не можеш ли да си отвориш своя сметка в банката и там да си внасяш парите, които си спестила? Гледай да си намериш работа през лятото, а след като завършиш училище се изнасяй от родното си място. Тези хора не заслужават като остареят да се грижиш за тях. Пожелавам ти един ден да си намериш стабилен мъж, който да бъде винаги до теб, с който да осъществите всичко, което не сте имали като деца!

7.   Не виждам какво чак толкова е проблемът ти-аз съм на 43 г., жена, с двата проблема-криви зъби и крив гръб. Навремето имаше шини, но не ги носех Сега имате брекети.
И да не намериш пари, започни работа през лятото и ще си спестиш.
Аз все още не съм спестила за брекети.
А относно изкривяването-майка ми ме е пратила на някакви упражнения, но аз не съм ги правила. Внимавай, тъй като изкривяването се влошава по време и след бременност-консултирай се с ортопед. При нас е наследствено.
Започни да си правиш сама упражненията у дома.
Аз вече съм с дискова херния и ще ходя на операция, може би ще си правя и за изправяне на гърба, доколкото е възможно.
Тренирай и може да се оправиш на 100%. При мен вече е късно.