Споделена история от Други

Спиридон
Всичко започна и свърши много бързо. Намерих една сива врана, все още много малка. Беше паднала от гнездото си и не можеше да лети. Опитах се да я спася, като се грижа за нея. Направих й кафез, хранех я правилно, както кварталният ветеринар ме беше посъветвал... Кръстих я Спиридон, на галено- Спиро.

Прекара две вечери у нас. След първата на сутринта беше много добре, много жизнена и любопитна.
Днес като се събудих, тя не грачеше и не беше много добре. Не можеше да си мърда главата съвсем. Изглеждаше много нещастна... Умря 30 мин. преди да отвори ветеринарния кабинет, дори не разбрах от какво. Умря в ръцете ми докато й пеех лечебна мантра.

Не мога да спра да плача за нея!!! Много харесвам врани, винаги съм искал да имам и сметнах това, че съм си намерил за знамение. Не можете да си представите колко беше красива, скоклива и гръмогласна... Защо просто ей така си отиде? Погребах я преди малко и още не мога да превъзмогна, че е мъртва. Имаше най-красивите сини очи... Сбогом, Спиро, аз наистина те обичах!

Коментари

1.   Според Кастанеда враните са превъплътени магьосници! Така че влечението ти към птичето не е необяснимо...

2.   Ауу, ти ми напомняш за моето коте Рижко. И аз много се бях привързала към него, но след година и половина го убиха :(. Много е гадно :(
*Яса

3.   А може би е умряла точно защото е била сама и затворена? Все пак цял живот е била свободна да се рее из синия рай, а ти си я затворил в клетка. В един такъв момент, нещо в душата на дивото животно умира... Ако наистина обичаш, няма да гледаш кое е най-добро за теб, а кое е най-добро за животното. И сега ти е мъчно, не защото животното го няма, а защото подаръка ти е бил отнет.

4.   Аз плаках много за едно мъничко червенобузо костенурче - Гошо. Явно не беше добре, но аз така и не го заведох на ветеринар. И докато се чудя - умря. Погребахме го с децата зад блока, в кутия от цигари и на гроба му сложихме камъка, на който се печеше с името му. После известно време ходехме, но мястото обрасна и вече не сме ходили. Още си го спомням в ръката ми с ключнала главичка.
Колкото до враните - и аз ги харесвам. Разхождат се много смешно, а не подскачат и гледат да похапнат нещо от закуските на хората. Една в парка много смешно ядеше орех. Не тъжи. явно Спиридон е бил малък, слаб и може би болнав. Според мен враните трябва да са на свобода и не стават за домашни любимци. Ако толкова искаш птица има големи папагали, които се дресират и са доста забавни. Само дето цапат наоколо когато белят семената, които ядат.

5.   Горкото вранче! Съчувствам ти за загубата. Хората са прави, обаче - дивите птички наистина умират като ги затвориш. Една моя приятелка така гледаше лястовиче. Беше го намерила паднало от гнездото. Още на другия ден умря, въпреки грижите ?. За тях това е стрес, който не могат да понесат. Не бива да се чувстваш като убиец, не си виновен, не си му мислил злото. Просто не си знаел, че ще му се отрази така. Ако ще ти стане по - леко, можеш да ходиш някъде, където се събират врани, да им се любуваш, да ги храниш... Трогна ме историята ти! Рядко се срещат толкова чувствителни хора:) Поздрави!

Борония

6.   първо, браво, че си облекчил последните мигове на животинчето - ако не беше ти, някое улично куче щеше да го разкъса - второ - враните са по-умни от котките. Аз съм котколюбка и много се обидих от това научно изследване, но е факт.
Те комуницират помежду си, много са умнички и учат, има неща, в които бият и маймуните!!!!.
Покрай моето общежитие имаше винаги много врани и ми беше кеф да си ги наблюдавам.
Но, защо искаш да имаш такава? Враните са социални птици и те трябва да си живеят в ятото. Не тъжи по твоята врана, а намери място, където се събират врани и ги наблюдавай, храни ги... страхотни са, заради интелигентността им - не са прости птици!

7.   1, не всички врани. Да, някои магьосници се превръщат във врани, и дон Хуан го е правил, ако се вярва на Кастанеда. Не всички врани обаче, са превъплътени магьосници, но може това вранче да е било такова... :)
Към автора: не съжалявай, толкова са му били дните на вранчето. И аз ще кажа като 6 браво, че все пак си се погрижил, казвал си му мантри, чудесно е това, наистина.
В нас на терасата 3 пъти влиза едно птиче, не знам какво е точно, прилича на лястовица, но не е. Не беше една и съща птица, но от същия вид... не беше наранена, нищо и нямаше, но много се беше уплашила. И трите пъти я хващах и я пусках навън през прозореца, и гледах как отлита. За себе си реших, че е някакъв знак... ето че и ти, с това гардже, си го приел като знак.
А има и нещо друго: сега, поради промените в магнитното поле на земята, птиците губят ориентация.

8.   Някои от вас може ли да ми каже, дали се дава вода на бебе сива врана, знам за риска от задавяне, но това е при невнимателно поене, ние намерихе 1, но за съжаление то умтя, 4уда се какви може да са факторите?

9.   Ти си голям ЧОВЕК! Истински!