Споделена история от Други

Съобщение от "УниКредит Булбанк"
Здравейте!
Много съм уплашена и не знам как да започна...
Използвам един имейл адрес от много време и досега не ми се е случвало подобно нещо. Днес получих съобщение от "УниКредит Булбанк" за актуализиране на профил, но аз нямам никакъв профил регистриран, нито кредит има и семейството ми... аз съм на 17 и много ме е страх.
Веднага го изтрих съобщението и реших да си правя ново АБВ. Казах на майка си и тя каза, че е може да е грешка, но мен ме е страх и не мога да се успокоя, много съм притеснителна по принцип.
Искам да попитам на вас такова нещо случвало ли ви се е и има ли за какво да се страхувам.
Благодаря ви много.

Коментари

1.   тва е вирус

2.   Вирус е. Добре, че си го изтрила. И моя позната го получи.

3.   просто не отваряй тези съобщения,това са само вируси

4.   Някой може да си е правил профил и да е измислил случаен имейл - успокой се, няма да влезе и след като си изтрила съобщението, всичко е наред.
One girl

5.   Получават се и от други банки. Не са вируси а фишинг атаки. Целта им е ако си клиент на банката и имаш онлайн банкиране, да си въведеш името и паролата, след което да ти източат сметките. Просто изтривай мейла и нищо не въвеждаш. Банките никога не пращат мейл за да ти искат данни.

6.   Случвало ми се е да ми се обаждат и да търсят някакъв мъж явн е дал моя номер .

7.   И аз съм получавал 2/3 пъти / макар да няма сметки там/ Това са вируси. Активират се попринцип като кликнеш на линка в тях. Вътре писмото беше написано на такъв развален български, че се оказа... че те трябва да си обновяват акаунта :)))) Като получаваш писмо от институции / банки, нап и т. н /, ПЪРВО ГЛЕДАЙ ПОДАТЕЛЯ - примерно на уникредит е - unicreditbulbank. bg, а при мен беше с някакво измислено име. Разчитат на това - хорта забързани, да се шашнат като видят и да кликват на линковете, да си дават лични данни и т. н
Щом си го изтрила писмото, без да кликваш на линковете - няма как да пострадаш

8.   Много хора получаваме такива глупости. Аз пък получавам от фибанк, на която не съм клиент и никога не съм била. Това е фишинг - прочети в нета какво е, ако ти се занимава. Няма нищо страшно.

9.   Наскоро получих такова съобщение. Отворих го, защото първоначално много се изненадах, за щастие не беше вирус. Искаха някакви данни, затворих страницата, изтрих съобщението и забравих за случилото се. Не се притеснявай, дори не си клиент на банката, нищо лошо няма да се случи.

10.   И, много ви благодаря. Успокоих се.
От автора.