Споделена история от Други

Предишен живот ?
Вярвам че има такова нещо като предишен живот. Преди мислих, че това е измишльотина, но всъщност според мен не е. Ще дам пример със себе си.
Когато бях 11 клас, внезапно се появи огромен интерес към Украйна, както и към всички славянски държави, но към Украйна, тогава беше най-изявен. Нямам спомен от къде се появи това нещо, но и до ден днешен интересът ми към славянските държави е голям. Например като чуя, че някой споменава Полша веднага се обръщам, или ако някой спомене нещо свързано със славяните, леко настръхвам.
Обяснявам си го с това, че може би в предишния си живот, съм живял в някоя от славянските държави и да си призная много се радвам, че се интересувам от тях, защото съм различен. Всеки ден, много често си мисля за тези страни и най-вече за тяхната култура, история, начин на живот и т. н.
Искам да кажа, че не съм психично болен, просто изпитвам силен интерес към славяните. Това исках да ви споделя, извинявам се ако ви натоварих с написаното.

П. П. В семейството ми нямаме хора с чужд произход, българин съм.

Коментари

2.   Не прилича на минал живот това (не, че не може да е), а по-скоро на някакво събитие или интересен факт, които са ти оставили впечатление и сега реагираш подсъзнателно, ако се спомене някъде около теб или ако го видиш някъде.

За минал живот обикновено децата си спомнят до 5-6 годишна възраст и директно разказват за събития, или просто правят нещо, което може да е било от него живот.

3.   Но, защо се оправдаваш мило момче? Аз също обожавам славянските страни, особено Русия, обичам всичко руско. И също като теб вярвам в предишен живот, карма, и др., защото съм индуистка. Намери в нета информация за движението " Кришна съзнание". Вярвам, че предишен живот съществува, вярвам в мистицизма, в трансцедентното, правя йога и медитация. И понеже съм руса и със сини очи, може би съм била рускиня?... Не, това в кръга на шегата.
Още един въпрос - защо казваш " не съм психично болен"? Да си "психично болен" не е нещо лошо, това не е обида, нито не те прави по-низш. Хората с такива заболявания са гении и творци! Това го знаем истинските индуисти и будисти, защото ние смятаме, че подобно състояние на психиката е по-висше състояние на духа, а не болест! Болестта не съществува в пълният смисъл на думата!

4.   Предишни животи няма, това ли може да е единствената причина да харесващ нещо, без да знаеш защо?

5.   Не искам да обиждам никого, но вие вярващите не търсите никаква логика в нищо, вярвате сляпо на простутии. Какъв предишен живот? И аз съм Българка, но като дете харесвах Франция, а сега много харесвам САЩ и се дразня когато някой говори нещо лошо за нея. И какво това според теб е заради предишния живот, който между другото не съществува, от самото твърдение за такъв ми става смешно. Просто се възхищаваш по една или друга причина на държавата, както например харесваш определен цвят, прическа и т. н.

7.   Аз като бях дете санувах един зловещ сън, може би съм бил на 4-5. Сънувах, че съм в харем с голи жени и всички са вързани и аз правя секс с тях и ги измъчвам. Действието се развиваше много, много далеч в миналото. Тоя сън съм го запомнил до ден днешен. Интересно ми е как дете на такава възраст може да сънува такъв сън, при положение, че нямаше цветна телевизия, нито съм знаел какво е секс или порно. Замислял съм се дали това не ми се е случило наистина в предишен живот. Може би съм бил пристрастен към секса и лош човек. Помня, че предния ден бях в един коридор с много хора и имаше една жена с къса пола, а аз бях доста малък и бях под полата и (пак повтарям на 4-5) и гледах съсредоточено там отдолу. Майка ми направи забележка и след това сънувах това.

9.   Според мен няма такова нещо, като предишен живот. Някакси ми се вижда противоестествено. Освен това, хората които изповядват това като религия лично нямат задълбочена вяра в това. Истински вярващия човек изповядва обоснована вяра. Дълбоко в сърцето ни няма място за философията на преражданията. Там има вяра в Бог.

10.   Кои сте вие да решите, че няма предишен живот, и то не един?
Вие знаете ли,че всички големи ясновидци до един (Ванга, Севрюкова, Дядо Влайчо) на България говорят за това, че душата се преражда в друго тяло (ум), за да изпълни друга мисия, един вид- да се надгради. С какво ще обясните колко различни са хората- не само като интелект, а и като качества на характера? С какво? само със средата ли. Е, не.
Почетете поне малко, поинтересувайте се, вслушайте се в думите на хора доказали се в това, че нещата , които казват не са някаква измислица.
Вашият ограничен ум е във вашата глава, но не правете изводи от него за света. Не бъдете като слепеца, който отрича цветовете само защото не ги вижда.