Споделена история от Други

Никой не иска да общува с мен
Здравейте, пиша тук защото вече съм в задънена улица и не знам какво да правя. На 21 години съм, уча в университет в София. Повечето ми приятели от детските години също са в София (понеже не съм от тук), но от 2 години насам доста си разредиха контактите с мен. Все по рядко намират време да се видим и чуем и оправданието е че работят по 12 часа на ден. И аз работя по 8 часа на ден ама това никога не ми е пречело да си виждам приятелите. Попринцип смея да кажа че съм забавна, не съм някоя сдухана, комуникативна съм и съм винаги отворена за нови запознанства, но някак си имам чувството че всички си имат компаниики и не искат нови хора в тях. Имам компания от университета но с тях излизаме едвам по 2 пъти в седмицата. По цял ден си стоя в къщи (като изключим работата) и вече започвам да се отчайвам.
Ще съм благодарна да напишете мненията и съветите си тук :)

Коментари

1.   "Само" два пъти в седмицата, и никой не щял да общува с теб... Доколкото разбирам очакваш нещо ежедневно както е било в училище, но за съжаление тези време отминават и става само по-зле. След като завършиш, ще се виждате 2 пъти в месеца, а след още време - 2 пъти в годината... Това е естествен процес, поне за тези от нас които не са супер "популярни"...

2.   На 28 съм от Пловдив. Забелязах че след даскало с времето повечето ми приятели се отдръпваха а тези които станаха семейни или отидоха в чужбина направо ги отпиши. Другото което съм забелязал е че хората имат нужда да са си сами, да си починат или ако си имат гадже да си прекарват времето заедно и не всеки желае да излиза и да се шматка безцелно, особенно зимата в този студ. В София съм бил 20тина пъти и като голям град не ми хареса колко време ми отнема да стигна от точка А до Б и това е което ми идва наум. Просто хората предпочитат в свободното си време да правят нещо за себе си отколкото да излизат с приятели.

3.   Променила си начинът на живот, затова и средата ти се променя. Старите приятели си живеят по стария начин. Пробвай нови занимания и хобита. Търси нови познанства.
Запиши се в клуб по плетене :D или вдигане на тежести.
Два пъти седмично безцелно излизане не е малко.
Аз нямам време и за толкова. Все се занимавам с разни работи с различни хора.

4.   Такъв е живота в големия град, свиквай.

5.   Как учиш в университет, работиш по 8 часа на ден, а по цял ден си стоиш в къщи. Не си от София, а си стоиш в къщи, в чия къща стоиш. Има нещо объркано в главата ти, да не си пила алкохол или психически не си наред. Изглеждаш ми баш на сдухана.

6.   Здравей, ако наистина си отворена за нови запознанста и обичаш да излизаш, може да разменим контакти и да излизаме заедно, защото аз с моите приятели когато излизаме на дискотеки или някъде другаде винаги си търсим още хора за да сме повече.

7.   Хората са различни, не на всеки му се излиза ежедневно. Освен това, едни са по-енергични от други. Не всеки ден съм способна да изляза след работа, има дни, в които нямам сили за нищо. В София има и фактор разстояние. Нещо без особено значение, към което, ако добавим мързел, човек ще предпочете да си кисне вкъщи или да се види с някой, който живее в същия квартал. Всъщност има много фактори, явяващи се пречка за определени хора. Заглавието ти е неподходящо, ти общуваш с хора, но не си доволна от честотата на срещите с приятели. Може след работа да пиеш кафе с колеги. Или пък да гостуваш на приятели и да се разхождате из техния жилищен район. След като си комуникативна, запознавай се с нови личности и излизай с тях. Не е вярно, че всеки си има компания, в която не се допускат непознати, въпрос на напасване е.

8.   Ако чакаш на другите хора никога няма да си щастлива . Запиши се на някой спорт , ходи на козметични процедури, грижи се за СЕБЕ СИ. Защо тоя не ти звъни и пише, защо ония е зает по 12 часа да работи . Да не ти пука .

9.   2 пъти седмично не е малко. Аз и повечето ми познати (възраст 25-29) се виждаме даже само веднъж седмично - петък вечер ядем някъде и после може бар. Рядко съботите отиваме на бар или филм или се събираме в някой да пийнем.. Нещо такова. Няма как да е като през гимназиалните години.

10.   О, и по-зле ще става! Ще видиш пък като завършите, как ще ви завърти шайбата! С моите най-добри приятели второ лято не успяваме да се съберем на барбекю на моята вила. Един - в командировка, друг - на курорт, трети - полудял от работа, четвърти - в чужбина, пети - болен, шести - проблем с децата, и така до безкрайност. Но затова пък ни се услаждат редките срещи, които все пак успяваме да си организираме. А на времето то не бяха морски ваканции, не бяха хижи, не бяха палатки, дискотеки, клубове.... обаче сега всеки е зает и да се съберем става вече лукс. Купонът никога не свършва, млада госпожице, но просто ангажираността на хората се променя. Пак сме си щури, но по друг начин.

11.   Офф... позната история. Два пъти в седмицата никак не е малко. Става по-зле, да знаеш. След няколко години да събереш цялата компания става практически невъзможно. На моя рожден ден тази година не успях да събера всички приятели, а го планирах месец преди това, уж за да е сигурно, че никой няма да си направи други планове и всички ще могат да дойдат. Да, ама не. Все нещо излиза, а колкото по-голям ставаш, толкова повече "неща" има.
В гимназията беше друго... обажда се някой и казва - довечера сме на вила и вечерта цялата компания се е събрала извън града. Сега ми звучи фантастично и невероятно да стане такова нещо.
Е, понякога пак се случват инцидентни и непланирани купони, ама все по-рядко. За последните 6 месеца се сещам за два такива. А преди бяха по два на седмица.