Споделена история от Други

Имам нужда от помощ!
Изтеглих миналата годита кредит от 3000лв за да си направя ремнот,че домът ми имаше крещяща нужда! Покрива течеше и от влагата мазилката падаше! Тогава работех на постоянен трудов договор,взимах прилична заплата,но ме съкратиха,вече от два месеца съм безработна! От малък град съм през този сезон не набират персонал никъде! Сама съм,няма кой да ми помогне и ме притискат!Имам само 8 месеца работа без прекъсване и на борсата неможах да отида,какво да правя? Търся някъкъв изход от ситуацията но кредита е от небанкова институция и е висока вноската,нямам си човек,който да ми помогне! МОЛЯ ВИ За съвет или помощ!

Коментари

1.   Имам същия проблем дори съм осъден за 50 000 лв и работя не законно но парите не стигат дори и 20 години да си давам почти цялото заплащане и не плащам, но това не е решение реално.

2.   Щом си сама, стягай куфарите за някъде. Ще ги изплатиш тия 3000 за 2 месеца и ще ги забравиш
Не казваш на колко си години, но за Италия и Англия като дете или болно гледачка на възрастни ще те вземат веднага
В Италия се спестява добре.

3.   Откъде си, кой град? Питай за работа някои познати, ако не те, тогава да те препоръчат, дори за детегледачка на някое от техните малки деца или на някой техен познат... няма как, трябва да ти помогнат хората около теб, без да те е срам, кажи на съседи, познати, приятели, да ти помогнат с каквото могат, с пари, с търсене на работа, препоръки и т.н.
Сега, някой може и да каже, че не е негова работа, и сама да се оправяш, но се надявам да има човечни хора около теб.

Добро ти желая!

4.   Не съм кой знае какъв финансов експерт, но на твое място бих поела риска и щях да ипотекирам къщата, за да изчистя заема изцяло. Така ще спечеля време, за да се организирам и да започна да изплащам ипотеката. Да влачиш заем с години при висока лихва е сигурно затъване. Доказателство за това е номер 1.

5.   Не пишеш какъв опит имаш,в какво си добра?Първо предоговори кредита с банката на по-малки вноски.

6.   Хм, явно си попаднала на лихвари. Колко ти е вноската и колко вноски остават? 3 бона не са много пари, но явно при теб нещата са на ръба.
Няма ли нито един близък или познат, който да ти даде назаем? Някакъв имот, който да продадеш? Къщата ипотекирана ли е?
Гледай час по-скоро да се отървеш от лихварите и да преместиш кредита към някоя банка или частно лице, на което имаш доверие.

7.   4, определено НЕ си голям финансов експерт. Първо, никой няма да и даде ипотечен кредит, след като е без работа. Второ, за да го изтегли процедурата е сложна и има няколко хиляди лева такси, само за да го изтегли. Т.е. тя ще плати още един път кредита от 3000 лв само от таксите, а лихвите отделно. Трето, минимума за иипотечен кредит е 15 000. И четвърто, супер глупаво е за 3000 лв да рискува къща за 50 000 лв примерно.

Като ще е кредит, поне да е потребителски.

8.   Този случай трябва да ти е обеца на ухото, и при добри доходи винаги да имаш някакви заделени пари. Всичко се случва и всеки може да изгуби работата си днес, но заделените пари са решаващи в такъв труден момент.

9.   Тегли заем от банка и върни тоя "небанковия". И се научете да не вземате заеми от подобни източници.

10.   9< коя банка ще и даде заем без доходи?

11.   Подкрепям номер 9. Аз бях в подобна ситуация, но имах късмет да ми предложат доста изгоден заем от банка. Изплащах го няколко години, но поне никой не ме е притискал.

12.   Здравейте аз съм Нелсън частен заемодател, който давам заем за това, което се нуждае от заем, ако се интересува от получаване на заем.