Споделена история от Други

Клептомания
Имам имам проблем... и той клептоманията. От 2 години насам често ми се случва да крада неща и почти никога не ги използвам... но основното при мен е, че никога не крада от хора или обществени предмети, които са нужни и имат своето предназначение. Случвало ми се е да намирам телефони, портмонета и дори веднъж една чанта и всичко съм връщала на собственика непокътнато и пак бих го направила. Някакво огромно табу ми е да взема нещо чуждо, тъй като така ще навредя на някого, за това крада само от големи вериги магазини /не бих откраднала от малки, защото най-вероятно магазинчетата са частни и хората кой знае как едвам свързват двата края /. Много често просто захвърлям отраднатото. Като окрадна изпитвам много силно задоволство в момента и като се прибера се чудя ''оф ся за какво го взех тва'' и не го използвам или го изхвърлям или го подарявам на някой познат. Никога не е планирано честно казано, просто на момента ми идва някакъв порив да открадна нещо, което ей така ми е харесало... Като си направя равносметкага всъщност... започнах да крада след поредица силни травмиращи ситуации... , които семейството ми дори влошаваше / опит за изнасилване, смърт на любими хора, лекарски грешки по време на операция/, но това, което според мен го отключи е домашното насилие над мен и това, че най-близките ми хора ме третираха като боклук цял живот... докато не ми съобщиха по ужасен начин, че съм осиновена и за това така се били държали с мен.... траех траех, но нещо в мен тогава се счупи... 3 месеца по-късно влязох в една голяма любима верига магазини, мерих дрехи, но ми хареса само едно портмоненце. Отидох на касата, но магазинерките не ме отразиха, а бяха точно до мен и ги чух докато чаках накоя от тях да дойде, за да си купя портмонето, да говорят '' Виждаш ли я тая... да знаеш тая краде '' каза едната и бяха много близо и чувах напълно всичко, но другата направи знак, че съм точно зад тях и чакам на касата. Направих се, че нищо не съм чула купих си портмонето, излязох и бях мега ядосана. Никога не бях крала в живота си нещо по различно от цвете от градина, за да подаря на баба или мама и бях много ядосана как така си позволяват да говорят така за мен при положение, че никога до тогава не бях крала нищо, просто често ходих в магазина, тъй като родини работеха в съседен обект, а и ми харесваха техните стоки, повечето ми дрехи си ги бях купувала от там. И тогава реших наистина да им открадна нещо, до което мога да се докопам скришно въпреки камерите, но когато започнах нямах представа, че ще отключа звяр.... наистина ми харесва да си крада неща особено от тях и то вече не е просто напук, а го правя и от други магазини. Имам моменти, в които импулса ми да открадна е мното силен и изпитвам много силно задоволство след това, като да си много много жаден и да има вода точно пред теб, но като се върна в нас просто го сбутвам под леглото или в някой шкаф, защото ми е тотално ненужно, но има и неща, които нося - някои откраднати дрехи. Лошото е, че дори не изпитвам вина... бих единствено, ако бях откраднала от някого, но не мога, защото си представям, как би го наранило, но понеже веригата магазини е световна... общо взето никой не ощетявам. Аз също съм работила на подобна позиция, / а и от познати знам /не удържат от надниците или заплатата на работника специално в тия вериги. Давам си сметка, че това не и нормално и не трябва да продължава така, до сега не са ме хващали нито един път, но... чувствам се разкъсана... искам да спра... ама не мога. Удоволствието да открадна нещо е като да изкача връх, чувствам се много доволна от себе си, но в следващия момент си казвам ''тва не може да продължавата така '' и вече доста дълго размишлявам над това... анализирам, защо съм започнала и как трябва да спра, как въобще съм допуснала човек като мен да се превърне в дребна крадла... и се срамувам много. Нито съм бедна... нито необразована /дори точно обратното/, нито лошо възпитана... нито някога пък съм имала зависимости към нещо /нито пуша, нито пия, нито съм опитвала дрога/ и колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че го правя, защото меко казано съм нещастна от живота си... до момента, в който не видя нещо, не го открадна и за няколко секунди пак съм щастлива и доволна.

Коментари

1.   Изповядай се пред свещеник, с пост и молитва, не го таи в себе си-ще се разкаеш, но ще обещаеш пред Бога, че повече няма да нарушаваш Божиите заповеди, а свещеника е само свидетел, а Бог присъства и чува всичко! Свещеника гарантира пълна дискретност, тъй като е дал обет за това! Просто трябва да направиш първата крачка-отиди на църква, намери подходящ свещеник и си знаеш!

2.   Авторката : аз съм атеист и не бих искала фанатици като теб да ме подсрекават да вярвам във въображаеми приятели. Заради религиите са се случили ужасни неща и продължават да се случват. Лично аз не познавам вярващ който всеки ден най лицемерно да не нарушава поне няколко от ''божиите запаведи'' дори един такъв фанатик се опита да ме насили когато бях на 17. По зле от вас няма. Истината е само в науката. И както пише аз не изпитвам вина независимо дали го споделям или не няма да се спра.... Въпроса е че си давам сметка че това си е чисто пристрастяване... И един съвет... прочети библията прочети и стария завет също все пак той е основата на новия и обяснява за сътворението ни от преди 6 хиляди години и на мъжа и жената които имат само синове но въпреки това успяват да населят земята. Тези книги са пълни с лъжи и сами си противоречат, неравенство между половете омраза хомофобия дори пише в тях как да си третираш робите и глупости от сорта как да убиеш съпругата си пред бащиния й дом ако не е девствена или пък ако е насилена то това е щета за бащата и е нужно да се плати с пари. Най малко самите евангелия описващи едни и същи събития много си противоречат. Прочети и апокрифите също все пак те са били части от бибилията които хората са махали. След това обърни внимание на шумерските легинди удивително много наподоцяват стария завет в основата му.... само че там когато ''Господ'' дави всички Лусифер/Енки слиза на земята и остава да помага на хората които винаги е обичал и учил на различни науки и занаяти. Разбери че глобално в основата на всяка една мащабна човешка глупост стои неистинно убеждение което или го агресира или му дава комфорт. Независимо дали ще е геноцид срещу по '' нисши'', свещена война или вярване в отвъден живот.... религията прави и двете. И колкото повече последователи има и се стимулира толкова по голям е шанса да излезе извън контрол и норма и пак да отприщи насилие и да ни върне в тъмните векове когато тя е била закона. И се отърви от убеждението че религиозните хора са по добри. Не не са. Да правиш добрини от страх повеля или с цел награда когато умреш не е добрина. Добрината идва отсъщността ти и не зависи от въображаеми приятели в небето. Аз съм на мнение че стига да не нараняваме никого всеки независимо колко е различен може да си прави каквото иска и науката и добротата само ще ни спасят не измислени идиотщини.

3.   Как тогава ще се отучиш да крадеш? Това е противозаконно-как си отървала затвора, не знам! Да крадеш от магазините! Да не си на 5 г., че да не знаеш, че това не е редно и че не трябва да го правиш! Просто реших да те насоча към Църквата, за да не се озовеш в ареста, а оттам-в Сливенския затвор! Като ти се краде толкова, тръгваш по контейнерите-по-добре стани клошарка, ще си намираш и портмоненца, фибички, копчета, дрешки, техника-никой нищо няма да ти каже-аз така правя-намеря си нещо и си го вземам! Иначе ще свършиш в затвора-ако много ти се ходи там-кради! Избора си е твой! Средно положение няма!

4.   Какъв ''християнски'' коментар изпълнен със смирение и доброта лишен от всякаква злоба обидчивост и отрова.. и тотално лишен от логика Момичето и да краде могат да я вкарат в затвора само ако я хванат и само ако е откраднала нещо над определена стойност но и тогава пак шанса да се влезеш в затвора заради долнопробна кражба от магазин е почти никаква. Ако не се лъжа има глоби но и ти правят досие ако не си платиш глобата. Мой приятел го хванаха да краде от кауфланд охраната го накара да си плати глоба и така и не извикаха полиция. Лично моето мнение е че трябва да се посети терапевт точно на пристрастяване ми звучи от всичко това което прочетох ква църква кви 5 лв баш па към църквата дето откакто я има тя е крадец номер 1 в световен мащаб иначе и аз съм атеист а ти християнчо посети психиатър нужен ти е спешно. Надявам момиче да намериш верния път Първата стъпка е да се осъзнае проблема както си направила втора е да потърсиш помощ по това което прочетох не ми звучиш тъпа или зла. Според мен когато личния и живот се оправи всичко друго ще си дойде на мястото. Ще видиш