Споделена история от Други

Черпене за рожден ден
Здравейте, аз съм студентка и скоро наближава рожденият ми ден, а тогава съм на университет. Аз не харесвам колегите си, но все пак мислите ли, че е уместно да почерпя бонбони, най-малкото заради себе си, да не изглеждам стисната.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Не. Черпенето за празник/повод е много чисто в основата си, но в днешни дни е извратено ужасно грозно. Черпи се, за да споделиш празника си, за да балансираш везната, на която си получила нещо (хубавия повод) със даване на нещо (почерпката) и да разпространиш щастието, което ти се е паднало. Но това се прави доброволно и със хора, които те ценят и се радват за теб и това, което ти се е случило. Не може да се черпи на сила и от някаква социална норма. Това си е твоят празник и ти избираш с кого да го споделиш, ако изобщо.
S.A.D.

2.   Аз не бих ги черпила, само защото това се очаква от мен.

След като не са ти симатични защо изобщо е нужно да казваш на някого, че имаш рожден ден?

3.   Аз бих ги почерпил с нещо дребно например кутия шоколaдови бонбони, колкото да не се разправям, а и не обичам да ме сочат с пръст, че съм стиснат или нещо от сорта, колкото и да не ги харесвам.

Но в крайна сметка се черпи за здраве. Така че според мен ако почерпиш, почерпи най-вече, за да си жива и здрава, демек за себе си.

Каквото и да решиш, ти пожелавам най-вече да си жива и здрава по повод на предстоящия ти рожден ден. Между другото и моя е скоро - на 18.12. и навършвам Христова възраст.

5.   Да, уместно е. Обратното не е ок.

6.   Да, уместно е. Другото няма да е ок. Направи го заради себе си - за здраве, както вече са ти написали.

7.   Според мен, ако не сте много хора в потока или, ако имаш упражнения в същия ден с твоята група, можеш да поперпиш. Обаче, ако сте поток от 200 души и нагоре на една лекция, може напълно спокойно да приемаш поздравления без да почерпиш.