Споделена история от Други

Разлика между проклятие и пожелание
Здравейте!

Както си стоя сама в тъмното и мисля за един човек... си спомних нещо, а именно, че моите пожелания застигат хората, на които съм ги пожелала, дори да не ги познавам лично, ако имам силна емоция породена от общуването си с тях...Така, на един, с когото, само си пишем, му пожелах нещо, дори му го написах и то му се случи след време.
Нека уточня, че съм чела какво е проклятие и не мисля, че проклинам хората, защото, аз им пожелавам, да им се случат неща, които те вече са 'посяли' като семена..., просто, аз им пожелавам да си пожънат негативите... , и то се случва. Например, на егоист - да умре сам, без никой да го потърси. На курвар - да живее с жена, която да му изневерява и да роди дете от друг, а той да го гледа като свое - случи се. И още няколко неприятни примера, които ще спестя, но реално, общото е силното ми желание, тия хора да получат урок.

Смятате ли, че проклинам хората? Когато им желая, започвам с 'Дано...' или 'Пожелавам ти...', обикновено им го казвам пряко.
Също, желая и хубави неща, те също се случват.

Коментари

1.   Може би ти се иска, естествено че не ги проклинаш, те сами просто продължават да са такива, каквито са и неволно привличат същото, на подсъзнателно ниво разбира се, а може и съзнателно, ако възприемат това което правят като "готино", поради изкривена ценностна система.

2.   Нямаш свръхестествени способности. Просто си има определени причинно-следствени връзки, които се осъществяват без значение на твоето "проклятие". Не говоря дори за духовни такива, а житейски. Нормално е курваря да привлича курви и егоиста самота.

Междувпрочем с твоята осъдителност сещай се какво ще привлечеш. И стилът ти на писане се разпознава доста вече след толкова твои теми.

3.   Не те знам дали проклинаш или не, но си потресаващо неграмотна...

5.   Не е твоя работа да съдиш хората. Ти се съсредоточи върху собствения си живот и виж какво ще пожънеш. Това че тези неща са се случили не означава, че ти ги проклинаш, но мислите ти те правят лош човек. Това е вид злоба, която изпитваш към хората и тя не те прави по-различна от тях. Правилно е, когато виждаме, че даден човек греши, да го насочим в правилната посока, ако сме достатъчни мъдри. Например, ти виждаш егоиста и му пожелаваш да умре сам (що за човек трябва да си), а вместо това трябва да проведеш разговор с него и да се опиташ да му подскажеш, че някъде бърка в отношенията си с хората. Той може да е станал такъв, поради куп неизвестни за теб причини и дори да не го осъзнава. Ако толкова те е грижа за хората трябва да се опитваш да им помагаш. Ти обаче си твърде осъдителна, за да направиш това. И накрая да те попитам: А ти какво заслужаваш?