Споделена история от Други

Проблем с кучето ми
Здравейте имам куче мини пинчер много я обичам женско е казва се Селена и тя много ме обича много е привързана към мен. Спи върху скута ми не хапе. Но имам един проблем много лае когато някой звънне на вратата а съседите се оплакват че лаела много а това не е вярно тя лае само когато някой звънне на вратата иначе много ме слуша. Те нищо не могат да направят нали. Искам да попитам някой който разбира от кучета как да я накарам да не лае толкова много когато някой звънне на вратата. И да реша проблема. Моля да публикувате историята ми това е много важно за мен.

Коментари

1.   Ами няма как да не лае. И аз имам куче, също като при теб, лае само когато се позвани на вратата. Ако искаш да си сигурна, че няма как да ти навредят (съседите) го регистрирай в обшината, обаче имай предвид че трябва да го чипираш. Аз моето не съм го регистрирал, главно заради задължителният чип.
Айде да ти е живо и здраво.

2.   Здравей, аз имам доберман и спи от задната страна на къщата под спалнята ми. Представяш си какво нежно гласче има :)И още от началото, когато се разлаеше вечер му виках силно НЕ няколко пъти през терасата и то спираше"много мразя да ме събуждат през ноща а мислех, че това ще е голям проблем с това куче"И така на няколко пъти, и като по чудо спря. Сега много рядко се случва да излае през ноща, един път в месеца или по-рядко, и като му викна и пак спира.
Просто съм го научил на НЕ за каквото и да е и я изпълнява. Те разбират повече от тона в който им говориш, не какво казваш, така че пробвай няколко пъти да му се скараш в точния момент може и да се получи.

3.   По какъв начин, звъни звънеца ти? Може ли да го смениш с приятна мелодия, ако е от старите или ако е онея с връбчетата?

4.   Не понасям пинчери не успях да ги обикна. Но за жалост всеки втори има куче пинчер лае защото са много злобни и отвратителни кученца даже и куче не е. Мразя тази порода имат глава на мишка и акъл колкото орехче.
А колкото до проблема, няма как да го решиш самата порода е злобна, винаги са такива. Имам съседка с такива кученца ужас са! И не мога да разбера какво сладко виждате в тея пинчери? За мен куче е вълча порода... И не ме разбирай погрешно обичам животните, но пинчерите не ми харесват.

5.   Куче е-лае
Съседите ти нищо не могат да направят, така, че ако нещо им пречи по-добре да си взимат лекарствата
Аман от идиоти на които и въздуха им пречи
Не ги оставяй да ти се катерят по главата!

6.   Много лесен проблем за решение, спираш тока за звънеца и готово. Навремето като са нямали звънци, как са си ходели на гости. Искам да използвам темата за кучета и да попитам знаещите, студено ли им е на кучетата през зимата? Знам, че Амундсен е правил експедиция с кучета до южният полюс, но моето трепери даже и при нула градуса. Има си колиба, но предпочита да спи извън нея, на сухо е, но не спи в колибата си. Само при много студено време, под минус десет градуса се скрива в колибата. Глупаво ли е, че не стои на топло в колибата, или наистина не усеща студ? Ако е второто, защо трепери още при нула градуса? И още, добре ли е, че сутрин му давам топла храна, поне малко да се стопли, или това е по вредно за него? Не познавам живота на кучетата и затова питам. Прибрах го от улицата, защото там беше и гладно, освен, че беше и на студено. Иначе колкото и студено да е, когато отида при него иска да си играе, рови се в снега, а трепери, какво да направя, че да се чувства комфортно?

7.   От авторката кучето ми е регистрирано в общината.

8.   Съседите до нас имат пинчер, който лае на поразия щом се тропне в коридора. Скоро си взеха папагали, които също са доста гръмогласни, особено сутрин. Не ми е минало през ума да правя забележка, защото в крайна сметка сама съм избрала да живея в блок, където ще деля общи части с други хора, а пък стените са толкова тънки, че можем да си говорим през тях.
Виж, пазенето на тишина от 14 до 16 часа, особено в почивните дни е друго нещо, но това на животно и малко дете върви го обясни. Да не говорим, че колкото и да ми е неприятно, на мен или на мъжа ми, който си е легнал след нощна смяна и някой подхване ремонт я рано сутрин или точно по обяд в събота и неделя, проявяваме толеранс, именно заради факта, че живеем в многофамилна сграда и на всеки се случва да вдигне шум.
Следващия път им кажи като толкова държат на спокойствието си или да се опитат да говорят с кучето ти или да хващат гората. А ако си по-малка и живееш с вашите, нека съседите ти да се оплачат на тях да видим дали пак ще са толкова отворени!

9.   Обожавам кучета, но опитът ми показва, че от порода до порода има разлика. Имах пинчер преди години, не от най-малките, но пак ми се струваше крехко създание. Тяхната порода е своенравна, бурна, малко са страхливи и всичко това ги кара да лаят. Когато бях вкъщи, кучето лаеше само на звънеца. Също като при теб. Оказа се, че кучето наистина вдига много шум, ако е само вкъщи. Просто са такива- неспокойни. Сега гледам Кане корсо, това животинче не вдига никакъв шум. Чувала съм го да ръмжи и да лае само в случай, че някой се държи агресивно към мен. Няма какво да направиш. Малките породи са по-енергични и неспокойни, те лаят повече. Можеш да смениш мелодията на звънеца, възможно е точно тя да я дразни, но се съмнявам. Гледай кучето да е спокойно и не се ядосвай на съседите. Твърде е вероятно пинчерът наистина да лае, когато някой се движи на етажа, възможно е и да го прави продължително.