Споделена история от Други

Измислени имена ?
Да речем си кръстя детето със някакво несъществуващо име. То ще се брои ли за българско? И въобще смятате ли, че това е нормално?
Не смятам да кръщавам детето си със несъществуващо име, но просто ми дойде на акъла и ми е любопитно.

Коментари

3.   Нямаш ли с какво друго да се занимаваш? Хоби, нещо ... ццццц .....

4.   Чувал сум имена като звеноводка, гайка, луко и т.н.
Имало и по-странни:

https://www.actualno.com/curious/tova-sa-naj-smeshnite-imena-v-bylgarija-po-danni-ot-esgraon-news_599493.html

Имало и незаконни:
https://ladyzone.bg/article/za-doma/semeistvo/10-nezakonni-bebeshki-imena.html

Абе мани !

5.   Български имена са онези, които са носили дедите ни. Дори да съчетаеш две български имена в едно, пак ще се получи някаква изнасилена измишльотина (както правят много хора, с цел да няма сърдити баби и дядовци). Например Христослав, Теодориана, Антонела, Ивоана и много други.
Аз се радвам, че има все още млади родители, които дават на децата си силни имена като Боил, Маламир, Баян, но за съжаление един ден в училище Никол, Даяна, Стивън, Брайън и т.н. има голяма вероятност да им се подиграват...

6.   Кузмитрий е добре, също така и Пахомий.

7.   Микел (за м), Микаела (за ж), Михаел (за м) ми харесват.
Също и Карина, Клара, Болек, Габриел

8.   А до сълзи съм се смяла. Преди време някой беше пуснал в нета списък на най-смешните и страни имена в България. То не беше Трактор, то не беше Телефонка, то не беше Проститутка, то не беше Винету Келешов (този е един циганин, който води дело за да му разрешат да се кръсти Винету. После бях чела, че смятал да води ново дело за да промени фамилията си на Вождов, ама не знам как се е развила историята по нататък)… нямаш представа какви смешки имаше! Е, ама предполагам, че на момичето кръстено Проститутка хич не и е бил забавен животът. Така, че изборът на име си е отговорна работа, за да не се налага един ден детето ти да води дела за смяната му или цял живот да се срамува.
А иначе преди 1989 г. имаше списък с разрешените имена и нямаше как да кръстиш детето си с име, което не е в списъка.

9.   Издислав