Споделена история от Други

Рибата месо ли е
Въпросът е ясен: Рибата месо ли се води?
Тъй като доста твърдят различно исках да попитам и други хора. Да, животно е, да, ядем го, но рибата спада ли под категорията месо?

Коментари

1.   Не, рибата спада под категория "зеленчуци"... Разбира се, че рибата е месо! Това е все едно да питаш дали ябълката е плод или просто растително месо...

2.   Да, месо е. И всеки който твърди, че не е месо е пълен кретен.

3.   Хахаха, от листата, стъблото и корените на рибата става чудесна веганска салата! :D
Надявам се няма да духнеш след публилуването на историята ти и ще ми отговориш какво те кара да мислиш, че не е месо? Моля те отговори, важно е!

4.   Рибата е риба брат

5.   Не, разбира се. Рибата е създадена от листа и стебла. Ама как може да си мислите, че е месо? .... Не е истина колко глупав народ има.

6.   И на мен ми е правело впечатление, че много хора не броят рибата за месо и нямам престава защо, след като реално пак си е месо, поне за мен. Даже познавам вегетарианци, които си ядат риба и не я броят за месо.

7.   6, между другото, вегетарианците, които не броят рибата за месо са най- на далавера, понеже хем имат привилегията да са "вегетарианци", хем не прецакват и да недохранват организма си.
Рибата е едно от най-леките, полезни и здравословни меса. Особено с високото си съдържание на есенциалните Омега-3 мастни киселини, изграждащи мозъка, ретината и клетъчните мембрани, включително и на нервните клетки. Единственият фактор, който хвърля сянка върху рибата е замърсяването на световния океан...
То и аз съм "вегетарианец" с риба, пуешко и от време-на време пилешко :)

8.   Рибата е ВодоРасло, защото е расло във водата.

9.   Разбира се че, рибата е месо и то е живо и то чувства болка.

11.   Рибата има очи, уста, може да диша, да ражда деца... хм май е зеленчук. Вие сериозно ли още мислите, че не са живи същества? Учените отдавна доказаха, че е месо и че усещат болка и че паметта им е повече от 3 секунди.

13.   11, чак пък да ражда деца... Не се оливай, моля ти се...
За съжаление и половата ви култура е такава...

14.   13, какъв ограничен буквалист си...

17.   Когато кажем "месо", разбираме плътта на бозайници и пернати, като крави, овце, прасета, всякакъв видове птици и дивеч.
Когато кажем риба, говорим пак за "месо", но рибата спада по скоро към категория "морски дарове", заедно със всякакви видове ракообразни и мекотели.

18.   Хората, които ядат само риба от месото се нарича на английски pescetarian (не знам как е точно на български), а вегетарианците не ядат и риба, просто не знаят че съществува друга дума за това. Аз съм вегетарианка и не ям и риба. И да, рибата е месо.

19.   Аз съм вегетарианка и ям риба.Според мен също е месо и затова се опитвам да я спра.

20.   Тоя въпрос е възникнал след като е възникнал втория в света вегетарианец. Почнал да спори с първия вегетарианец, че рибата е месо и те така, почнали тоо спор, та до днешно време. Яжте си нормално. Бог ни е дал контрол над всички живи същества. А не да си мислим че не трябва да се яде месо или само зеленчуци и т. н.