Споделена история от Други

Варна, Бургас, Стара Загора или Сандански?
Здравейте, не ми харесва живота в София. Имам астма и не издържам на студ зимата и търся по-мек климат. Искам да попитам за Бургас, Варна, Сандански или Стара Загора. Харесват ми и много други като Садово, Смядово, Севлиево и Благоевград, но или са много малки и няма работа, или са с много студени зими.

Каква работа има в тези градове освен туризма? Какви са наемите напр. за стая, за гарсониера и съответно за 1 стаен? Кой от 4-те града има най-добро бъдеще според вас? Аз имам образование от Американския по Бизнес и от Белгия по Маркетинг. Но ме влекат много неща. Знам английски и испански, малко френски. Лесно мога да науча шведски. Обичам градове в близост до природа и не така презастроени като София. Тя ми е родна, но не я чувствам като моето място. Някак трудно намирам приятели и работа тук, а в други градове и чужбина по-лесно.

Коментари

1.   Уфф, айде стига с тия безсмислени теми! До скоро бяха "живот в Туркменистан", "живот в Индия", "живот в Боливия" и т.н. Сега станаха Смядово, Садово, Сандански и така докато не изброим всички градове и села у нас. Бизнес от американския и маркетинг в Белгия, а не можем да видим какви са наемите в Стара Загора!!!

3.   1 едно е по сайтовете какво се пише, друго е личния опит. То и в София уж заплатите са 1200 все, но повечето фирми не ми дават повече от 800-900.

4.   От Бургас съм - градът с най-много астми в България (заради Нефтохима). Бяхме на гости на нашите за Коледа - 80% влажност при норма 50-60%. Според мен не е ОК морето. Сандански е най-добре, но ще е трудно за намиране на работа. Пловдив е добър вариант - доста се разрастна скоро и е много готино.

5.   В imot.bg може да провериш за наемите в България. От София се преместих в Пловдив за около година, по-евтин и спокоен живот, но получаваш и по-малка заплата.
Шансовете ти за работа зависят от квалификацията ти. Ако нямаш такава Бургас и Варна предлагат доста възможности за през лятото, през зимата е малко по-трудно.

6.   Как така се решавате изведнъж да смените града, само заради климата?
Уюта го създават комфорта изграден години наред в къщи.
Приятелиге от квартала, университета, работата.
Любимите паркове или ресторанти.
Църквата, посещавана на празници като Великден в която си влизал с куп надежди и мечти.
Аз поживях в 2 града заради университети и толкова самотно и трудно по квартири ми беше, че от опит ти казвам-много рядко вложените усилия и лишения си задлужават