Споделена история от Други

Не мога да си намеря работа
Здравейте! От няколко месеца насам търся упорито работа, но не мога да си намеря и това ме побърква. Пускам сивита във всички възможни сайтове, но уви без успех. Единственото, което се случва е до отида на интервю и да се върна. Изучавах българска филология, но прекъснах в трети курс поради финансови причини, след това работих на няколко места, но беше само сезонно. Най-накрая уж успях за се установя като регистратор в болнично заведение, но там за да запазиш мястото си трябваше да мълчиш и да козирува, да се съобразяваш с какви ли не безумия, тогава имах неблагоразумието да действам импулсивно и казах комуто каквото мислех. Е, уволниха ме. Сега съм без работа и се чудя кой път да хвана, съсипваме се от мислене какво да правя. Планирам да спестя пари и да завърша следването си, но просто няма как да стане на този етап. Чувствам, че отчаянието ще ме довърши.

Коментари

1.   В суперите винаги търсят . Например в Кауфланд . Питай на място . Общо взето не дават минимална , така че поне 700 лв ще дават . Иначе с тая филология само учител да станеш ...

2.   Как мечтите на един биха били провал в очите на друг.

3.   След години, като завършиш българска филология отново няма да може да си намериш работа.
Не можеш да си намериш понеже нямаш стаж, образованието ти е средно и не си посочил в сивито полезни умения - работа с фотошоп, създаване на каталози с промоции и тн.
Дори да запишеш икономическа специалност отново ще си на същото положение след като завършиш. Познавам хора завършили счетоводство, които немогат да си намерят работа.
Ако си под 29 години може да си намериш работа чрез бюрото по труда по някоя младежка програма и така ще събереш няколко месеца стаж и това ще е добре за сивито ти.

4.   Номер две,какво имаш пред вид?

5.   В някоя куриерска фирма като спийди или еконт пробвай.

6.   До 1

В супермаркетите търсят постоянно хора понеже хората се отказват, заради голямата натовареност и ниското заплащане.
Учител по БЕЛ се става с връзки.

7.   И аз не мога. Така е при ГЕРБ. Преди няколко години нямах опит, сега съм твърде квалифициран. Само гледат да уредят познатите си за 1300-2000 лева, за тези без връзки 800 лева, за София говоря. Повечето обяви по сайтовете са проформа, от 2011 до сега никога не съм намирал работа от сайт, а само чрез познати.

8.   Нищо, вземи кредит и си купи жилище. Сега лихвите са ниски.

9.   Филологията е безумие, освен ако не ти е някакво хоби или не искаш да се занимаваш с научна дейност (но и в двата случая трябва да можеш да си го позволиш, т. е. да не разчиташ на доходи оттам, а от другаде).
Поне някой език не знаеш ли добре, след като се интересуваш от тази област? Има кол центрове, където наемат и хора без опит, а плащат добре. Все някъде трябва да се закачиш, да понатрупаш стаж и да научиш нещо полезно. С учене само не става.

10.   Мисли позитивно. Понякога трябва да напишеш по-скапано СV, за да те вземат на работа. Като кандидатстваш за нещо за което не се изисква квалификация и в CVто стоят няколко езика и компютърни уменя, няма да те вземат, защото знаят, че скоро ще напуснеш в търсене на нещо по-добро. Бъди позитивна на интервютата и не казвай нищо лошо за стари работи, работила си на място на което жената е била пр. в майчинство, страшно много ти е харесвало и си се разбирала страхотно с колегите, но разбира се жената се е върнала и си е заела позицията. Затова търсиш сега работа.
jobs. bg е страхотен сайт спдоста възможности, скоро имаше нещо на икея, от 5-6 сутринта до обед.

11.   Та така...Номер десет благодаря за съвета,наистина успя малко да ме укоражиш..Относно CV-то ми-не е кой знае какво,владея английски на средно ниво и компютърните ми умения не са перфектни,така че мога да заявя,че е скромно.Номер шест,работила съм в супер маркет и за нищо на света няма да се върна там..Както и да е,благодаря за вниманието аз ще търся начин да се справя.

12.   Човек в младостта си е горд и не ще да козирува, а после живота го смачква. Как завършваше разказа "Хъшове" - Ех бедни Македонски, защо не умря при Гредетин?
Сума ти лелки и бабички ще вият опашки като кучета за да изкарат някой левец на твоето място. Все пак това не е като да продаваш билетчета в градския транспорт, да си пробиваш път с лакти по цял ден в претъпканите рейсове и да те мачкат като тулуп. По-добре е и от продавачка, не трябва да подреждаш шкафове и да стоиш прав по цял ден. Седиш си там на гишето, цъкаш си на компа, тук там мине по някой човечец да пита нещо, а като ти кефне хлопваш кепенците, слагаш табелата "Почивка" и никой не може да се добере до тебе. Следващият път играй театър. Козирувай и давай вид, че много ти е зор, а на ум ги псувай и като ти се удаде възможност гледай да саботираш всичко, без никой да разбере.

13.   Търсенето на работа сама обикновено е много депресиращо. Пращаш СВ-та, не ти отговарят, нямаш представа каква е причината.

Препоръчвам ти да отидеш в агенция. Добрите агенции имат много работни места, знаят къде какво се търси и интервюто ти е гарантирано.

14.   Не се отчайвай, не си помагаш! А друг освен теб - няма да ти помогне, запомни го!

Не си казала на какви места кандидатстваш, но си права, че навсякъде се толерират подмазвачите и тия, които си мълчат, НО, повярвай ми, ценят се и други неща като професионални умения, и лични качества. Важно е да си позитивна, да си приятелски настроена иначе няма да те харесат, много ясно. Интервюиращият не е наясно с твоето битие, дали има какво да ядеш, как си плащаш сметките и т. н. Отиваш на интервю ако ще и с последните си пари за билет, или още по-зле, да ходиш пеш с километри, за да стигнеш, защото нямаш пари за билет, обаче показваш най-доброто от себе си на интервюто - защо ли? Защото това е начинът да вървиш напред - да вярваш и да бъдеш позитивна, независимо от обстоятелствата! Важни са и уменията ти, няма значение, че си прекъснала висшето си, дипломата сама по себе си, не е гарант за притежанието на умения. Развивай и комуникативните си умения. Има разлика между това да изказваш мнението си и да браниш позицията си, и между това да не умееш, да запазиш самоконтрол.

Успех!

15.   Така си е. Научих се вече да не разчитам на хората. Само на себе си.

16.   е чакай малко, без да познавам ситуацията, аз не разбрах какво толкова лошо има в това да мълчиш и козируваш. Ми наета си да вършиш определена работа, не да командваш болницата. Представи си, че наемаш секретарка и тя започне да се разпорежда в офиса, да се мисли за шеф и да коли и беси. Какво ще направиш със сладураната?
Не че нещо, но с това мислене ще ти е трудно да се задържиш някъде. Помисли как да си повишиш квалификацията и да станеш ценна за работодателите. Социалните умения също не са за пренебрегване - бъди позитивна, приветлива, организирана, стриктна и нещата ще се наредят.

17.   Каква работа търсиш точно? Сертификат за професионална квалификация имаш ли? Най-вероятно не, какви CV-та пращаш тогава, към кой бранш? За неквалифицирана работа тръгваш и питаш наред, провери какви фирми има в твоя град или където искаш да работиш, провери също и дали търсят хора без професия и стаж. Не се отчайвай, обаче не се чуди защо не намираш. Ти не знаеш всъщност какво търсиш. Освен това е много важно какво предлагаш насреща! Не всичко става с връзки. Смени подхода и без много очаквания, бъди позитивна и нещата ще се получат. Най-важното- намери начин да завършиш образованието си, това или друго не е толкова важно, важното е да имаш професия, разбираш ли? А не като онзи младеж в друга тема, дето си мразел всичките работи, и той така без образование. Не може само по нета да търсиш в твоя случай, питай познати, приятели, не се отказвай! Успех ти желая!