Споделена история от Други

Недостатъци
Здравейте на всички! Искам да предизвикам всеки, прочел тази история. Предизвикателството е всеки да напише някои от недостатъците си. Това е с цел всеки да се опита да погледне себе си по малко по-различен начин и съответно, ако желае, да ги премахне. По този начин според мен човек може да опознае себе си по-добре и да се види в по-различна светлина. Аз ще започна: 1ви недостатък: Обичам да прекъсвам хората, което ме свежда до мисли, че съм егоист. Някои хора не твърдят точно така, но според мен спадам към групата егоисти. О, и също можете да напишете вие лично като какви се самоопределяте: като егоисти или аутротисти. 2ри недостатък, който днес една приятелка днес откри в мен: често оставам неутрална. Ако например не харесвам някого, се притеснявам да му го кажа, от уважение приемам да изляза с него например. Това естествено не е във всички случаи, но днес забелязах, че се държа така с някои хора. Не съм сигурна дали това ме прави лицемер, но мисля, че да :Д. Затова съм си решила ако имам да казвам нещо на някого, да му го кажа. В очите. И това са предимните ми недостатъци, останалото не е нещо кой знае какво, но ще ги изброя, и както казах, това е с цел всеки да погледне на себе си под друга светлина, да не се срамува да ги каже и да осъзнае някои неща. И така де, нека си върна към темата. Друг мой недостатък е, че не винаги знам какво искам и съм неорганизирана ДОНЯКЪДЕ. Естествено, работя по въпроса и си опитвам да променя тези мои недостатъци. Още един недостатък е, че нямам много самочувствие и съм дребнава. Има и още, но те са съвсем минимални, затова смятамза излишно да ги споменавам. И така, ваш ред е! :)

Коментари

1.   Недостатък? !
Ами в по-голяма компания ставам „специалист по всичко“. От всичко разбирам и не давам думата на другите. И това без да съм пил. Ама щото не мога да „нося“ на пиене, ако пийна малко ми е доспива и хората могат да си кажат думата. Оценявам се като егоист, открил проблема, ама не знам дали ще го реша.

2.   Ужасно съм властна, винаги искам да става на моето, винаги държа да изкажа мнение и ако може да се съобразят или приемат него. Обичам контрола и понякога се опитвам да контролирам и близките около мен хора. Ако нещата излязат от мой контрол, започвам да изпадат в някакво състояние на отчаяние и истерия. Често не мога да замълча, когато искам да кажа нещо го правя, без да се съобразя с дадената ситуация и дали е уместно да го правя, или ако се отнася за човек и нещо което не ми се харесало в него, дали като му го кажа няма да го обидя или нараня с думите си. Много бързо се изнервям и ядосвам за някакви незначителни неща, бих се нарекла дребнава понякога. Отделно на моменти съм страшен егоист, както и скъперник. Хайде по-точно "пестелива", но понякога прекалявам. Друг мой проблем, който осъзнах наскоро е, че съм много недоверчива, от това главно страдат близките около мен хора и най-вече аз самата. Но това е нещо което не мога да контролирам, то вече е станало част от мен. Често, да не кажа почти винаги съм много крайна в почти всичко което мисля или правя. Рядко при мен има средно положение. Давам пример, ако имам връзка и често не става на моето предпочитам да оставя човека и да си тръгна, отколкото да се опитам да направя компромис или да се съобразя с него. Или да се опитам по някакъв начин да приема неговото мнение, в такъв случай най-често се стига до онзи вариант с истерията и отчаянието и ако и така не стане пак на моето, довиждане и толкова. Може след това да страдам, да умирам, да се съсипвам, но никога не бих отстъпила от своето, много рядко бих признала грешка или вина. Бих казала, че гордостта и егото ми са по-силни от всяка една любов, чувство или човек. И просто е почти невъзможно да ги пренебрегна или дори накърня, заради тези неща. Ако ще и цял живот да съм съвсем сама, без нито един приятел или човек който да ме обича. Осъзнавам, че на моменти мога да съм ужасна, нетърпима, непоносима и т. н., и може би искам да се променя, но не съм сигурна, че е възможно. Или ако е, ще е много трудно, това би означавало да пренебрена цялата си същност.