Споделена история от Други

Скъперничество
Здравейте хора искам да ви задам няколко въпроса на който се надявам да получа отговор

Какво ви е мнението за скъперниците?

А мнението ви за скъперничеството?

Ако знаете истории ако може да ми ги разкажете или ако и някой от вас е бил в подобна ситуация
Бихте ли живяли с такъв човек скръндза?

Да трупаш пари и да не искаш да харчиш дори за елементарни нужди и тези пари да стоят непокътнати да неискаш да излизаш навън за да спестяваш пари и да ти е гадно когато плащаш нещо, защото в момента аз се намирам в това състояние...

Посъветвайте ме какво да правя

Коментари

1.   Съветът ми е да се научиш сама да си правиш парите и да ги харчиш както искаш. Мнение към "скъперниците" нямам - техни са си парите, да ги правят каквото искат... Това е принципно стара дума, от патриархата, когато мъжете са работели и от тях е зависело къде и за какво отиват парите. В днешният век, и двата пола работят, имат си доходи, а относно деца, работата им е да учат, не да излизат навънка по кръчмите и моловете...

2.   Как ще ти е гадно, когато ходиш да си пазаруваш? Гладен ли ще стоиш? Ако не живееш с вашите, то е ясно, че трябва да се издържаш! Според твоята логика, човек с твоето мислене трябва да гладува, така ли? И за какво да стоят парите? За паметник ли? Не мога да те разбера, авторе! Най-добре е да посетиш психолог! Надявам се той да ти помогне с нещо!

Мъж на 35

3.   Е не знам не обичаш ли на ресторанти, на екскурзии. Аз също имам спестявания и гледам да не харча от тях, а само с прихода за месеца.

4.   Иди на психолог. Няма нищо лошо да харчиш разумно. Работи, пътувай, хапвай навън, пести, но с цел - почивка, къща, апартамент, кола... Познавам такъв човек скъперник - пълен мизерник, например няма аспиратор в кухнята, живее в старата къща на родителите си и ползва техните стари мебели (те са 80 ), скоро прави “ремонт” (залепи им тапети в друг цвят!), ходи на почивка с доматите в багажника и яде възможно най-евтината и гадна храна. Трупа си паричките вече 60 години. За мен това е да си пропилееш собствения живот. За какво ги къта тези пари всъщност и той не знае.
Аз не бих била с такъв човек, защото дори да имам доходи, ще ми държи сметка и на мен. Да не говорим, че ще съм обречена да живея в същата мизерия и ще съм затворена вкъщи с него, защото подобни хора не дават пари за пътуване и забавление. Щом пишеш, значи знаеш, че имаш проблем. Или психолог, или книги за самопомощ. 100% има в нета такива.

5.   Аз съм скъперник,но съм щастлив така,защото влагам спестеното в имоти - наеми или в земи - рента,спокоен съм за бъдещето си,ако остана без работа или се разболея.Спокоен съм и за бъдещето на детето ми. Искам един ден да не работя, а да си гледам градинка и животни,да тренирам и чета книги,мисля около 45 г ще го постигна. Така,че давай напред,почти всички в Бг са на кредит и само харчат,но нямат сигурност.
М34

6.   Със скъперници се живее лошо. Все най-евтиното гледат, за всяка покупка се мръщят, всяка нужда е излишна. Накрая се видим чувстваш ката някакъв мизерстващ скот. Тука вече са се навъдили няколко коментара детоя явно веднага са се жегнали от прословутия страх, че мъжете само за пари ги търсят. Но не става въпрос за това. В днешно време повечето жени работят, а бюджетът е общ. И този бюджет включва сметки и подобрения по дома. Не става дума мъжът да работи, а жената цял ден да харчи по моловете. Но не ми трябва мъж, който ще ми брои минутите под душа, ще обзаведе с най-евтините мебели, ще се цупи, че трябват нови пердета, ще пазарува най-скапаните продукти, и това при положение, че може да си позволи повече. А като сте двама само на единия на плещите да лежи, не става. А като тръгна да раждам и изляза в майчинство? Представи си да разчиташ на такъв човек, пък не дай боже в даден момент да се окажеш зависим от него. Ужас. Така че, автор/ке, на скъперниците едно голямо НЕ.

7.   Аз съм Номер 2! Сигурно автора не ги обича тези неща, Номер 3! Мен също не ме блазнят! По-евтино е да си пазарувам и готвиш сам, отколкото всички да се вторачват в теб, докато се храниш! Всеки си цени личното пространство! Аз също! Виж, по-лесно е да си купиш билет за влака и да отидеш до някое близко градче или село, отколкото да пътуваш хиляди километри, за да си направиш едните снимки! Снимките могат да се направят, веднага, щом слезеш от влака! Нашата природа е несравнима с никоя друга! Можеш да се разходиш, съобразявайки се с времето, с което разполагаш, докато ти дойде обратния влак, с който ще се прибереш! А пътуването с теснолинейката е вълнуващо! Аз още не съм пътувал с този влак, но един ден ще го направя! Просто трябва да оценим, това, което имаме!

8.   Номер 5, твоето не е скъперничество - ти събираш пари, за да инвестираш в нещо, което ще ти донесе доход. Евала! Скъперниците просто ги трупат парите и не ги харчат за елементарни ежедневни нужди и живеят в мизерия.

9.   Ако смяташ, че като не излизаш за да не харчиш пари не си плащаш... плащаш си и още как. Плащаш с младините си мой човек ама това ще го разбереш чак като остарееш ;))

10.   Аз пък харча само тези пари които са над половин милион. Щом станат 505, 000 или 510, 000 веднага намирам причина за какво да ги харча. Пътувам в чужбина, ходя на море и в планината. Бил съм в Испания, Портогалия и Франция. Планувам това лято да отида до Швейцария и Италия. А здраве и живот искам да отида и до Перу да видя Мачу Пикчу.

11.   номер 7, безспорно в България има много красиви места и е доста по-евтино да ги посещаваш, отколкото чужбина. Да мислиш обаче, че си видял всичко и това са най-красивите гледки в света, ми прилича на приказката за шопа :-) Разчупи си малко мисленето, светът е голям, България е една прашинка в него :-)

12.   номер 5 съм
Аз съм може би умерен скъперник, карам хубава марка кола, но 15 годишна, ходя на почивки, но два пъти в годината, правя ремонти, но рядко и по евтино, за себе си се лишавам доста, но това не го правя с детето си и майка му. Все пак живея доста скромно, около мен хората живеят с кредитни карти и още не получи заплатата, я изхарчват. Аз също смятам, че и в нашата родина може да си починеш добре.

13.   По едно време по ТЛС даваха едно предаване "Невероятните спестовници" се казваше, погледни в нета може да има качени някои епизоди, препоръчвам ти го. Много интересно беше, разказваше се точно за такива хора стигнали до крайности. Изгледай го може да ти подейства добре да се припознаеш в някои от тях и да видиш до къде може да те доведе скъперничеството. Аз лично нямам такъв проблем, имам познати които са стиснати но в приемлива степен, повярвай отношението на околните към тях в повечето случаи не е положително.

14.   И, да, на това по ТЛС се смеех с глас, такива крайности. Един не си купуваше мебели, нищо, че има жена и деца, една милионерка черпеше гостите си с отпадъци от боклука и им каза накрая. Всяка крайност е вредна.

15.   Много е важно да имаш спестени пари за лечение, операция или скъпи лекарства. Виждал съм човек в Спешен кабинет с отрязан крайник при злополука, които така си и умря избутан до стената, защото не беше здравноосигурен. Аз също не бях здравноосигурен, но защото имах натрупани пари се спасих.
По-добре скъперник, но жив, отколкото пълен с впечатления мъртвец.

Granz