Споделена история от Други

Паник атаките и страх от секс
Здравейте! Момиче на 21г. Много притеснителна и срамежлива съм, но в същото време бих казала, че изглеждам като кифла ( може би за да се прикрия ) Имам силикон, правила съм си устните, нося доста грим и нищо от тези неща не е фрапантно бих казала, че дори не си личи ( освен, ако не знаеш).. Не се хваля, просто за да придобиете представа. Девствена съм.
Преди година имах паник атаки, доста силни.. Бях на антидепресанти около 7 месеца. Уж преминаха, но от скоро време пак се появява треперенето, нервноста..
Не излизам по купони и кафета, защото почвам да треперя от многото хората и започвам да мисля лоши неща. Не мога да кажа, че стреса е от работата, понеже много си я харесвам, ходя с желание..
Секса го приемам като нещо вулгарно. Постоянно чувам майка ми как го прави и сигурно заради това се отвращавам още повече..
Имам страх да съм по близка с човек ( интимно )

Въпроса ми е дали ще се оправя.. Как да премахна стреса? Може би ако не мисля дали ще се върнат пак атиките, ще успея да намеря човек за мен. Въпреки, че в днешно време всичко е секс, а за да стигна до там ще е доооста трудно.

Коментари

1.   Няма да се оправиш. И мен ме е страх да съм близка с някого

2.   Иди на психолог най-добре. Медикаментите помагат временно и проблемът се връща. Доколкото съм запозната, в такава случаи поведенческата терапия помага.

3.   Според мен начинът да се оправиш е дълга и дълбинна психотерапевтична работа, друго няма. Аз бях така, че и по-зле, с паник-атаки, социална фобия, множество други страхове и тн. и за около 3 години психотерапия нещата много се подобриха. Вече не вземам антидепресанти и нямам паник-атаки, а и успешно заговарям непознати хора.

4.   За тревожност и паник атаки психолог ми препоръча едно коремно дишане- лягаш на леглото като е препоръчително да се прави вечер преди лягане или през втората част на деня- та лягаш слагаш си едната ръка на корема другата на гърдите и започваш да вдишваш през носа като първоначално поемаш въздух с долната част на трупа-ръката която ти е на корема трябва да се повдига първа после преминаваш към гърдите и тази ръка да се повдигне от въздуха който поемаш вдишването с броене до 8 демек хубаво да си двишаш. след това задържаш въздуха като броиш до 4 като броенето трябва да е сравнително спокойто 4 сек примерно и след като си задържала въздуха издишаш през устата за 7 секунди бавно. Паник атаките не минават бързо. Но минават всичко зависи от теб. Йогата също много помага за тези състояния. Ако не можеш да посещаваш в групи пробвай с https://www.youtube.com/channel/UCvyVcdLH555-KasAr8GWuiQ
има добри практики . най вече йогарта преди лягане 10 мин . та успех ако темата е истинска:)))) Постоянство трябва .

5.   Има една влогърка, която получава паник атаки. Препоръчвам ти да видиш видиш видеото и за паник атаките ѝ. Влогърката се казва Антоанет Попова