Споделена история от Други

Стрелба с огнестрелно ?
Здравейте, интересувам се от стрелба с огнестрелни оръжия, но не съм особено запозната, за това пиша тук. Преди всичко, може ли някой да ми обясни как се процедира, тъй като аз нямам никакво понятие как се стреля, видове оръжия, добри пистолети за начинаещи и тем подобни неща. В интернет информацията е оскъдна по въпроса, та може ли да ми обясните трябва ли да изкарам някакъв курс, към кого да се обърна за да ме въведе в тази работа, така че да мога да го практикувам, като хоби в някое стрелбище ? Какви са цените също ме интересува ? Това, което ме притеснява, може би ще ви се стори глупаво, но много ли е шумно в стрелбищата и като цяло звука от стрелянето много ли е силен ? Знам, че дават слушалки, но въпреки всичко се притеснявам. Общо взето, ако някой е информирам моля сподели опит. Благодаря !

Коментари

1.   Значи ако имаш 18 отиваш на стрелбище едно от най големите в София е на Герена но дали си от София не знам другото на место попълваш формуляр че си информирана че можеш да се нараниш после ти дават оръжие и инструктор би трябвало да има на всяко стрелбище те инструктира как се стреля какъв е захвата и тъй нататък това е а за начинаеш Калибъра е от 22 lr нагоре.

2.   Аз не съм от София, но в стрелбището в моят град давах само лична карта и понякога ме оставяха да стрелям сам в помещението. Със слушалки не е толкова шумно, няма да ти пищят ушите. Но без тях е ужасно. Има едно златно правило - държиш пистолета насочен само напред към мишената. Иначе патроните не са евтини. Средно вървят по 0. 80лв за патрон, но много зависи с какво стреляш. Флобер 22, ТТ 7. 62 са по-евтини. НЯкъде на тая цена са западните патрони 9x19мм с които стрелят почти всички западни пистолети, а най-скъпи са американските магнум и съответно най-мощни. Как се стреля. При пистолетите така хващаш оръжието, че другата ти ръка да не е на пътя на затворният блок за да не я удари при презареждането. При револверите никакви изпънати около барабана пръсти на другата ръка, защото изпуска в страни огромна енергия. Мисля, че десният крак трябва да е малко напред, спусъкат се натиска възможно най-плавно за да не отклони оръжието. Най-тихите и безобидни оръжия са Макаров и 22 Флобер.

3.   Стрелял съм на няколко места в София. На Герена са най-готините инструктори. Отиваш, инструктират те, следят те какво правиш, помагат, ако се наложи, дават съвети. Единият е супер забавен и доста съм се смял с него.

4.   Просто отиваш на някое стрелбище и казваш, че искаш да стреляш за първи път. Там си има инструктори, те ще ти обяснят всичко необходимо относто това как да държиш оръжието, как да стреляш и т. н., няма да те оставят сама. Носиш си само пари и лична карта. Не ти е нужен курс, можеш да стреляш на стрелбище когато си поискаш. Относно цени-зависи на кое стрелбище си, и с най-вече с какъв калибър стреляш ( тоест колко големи са патроните), но е добре да си приготвиш едни 10-20лева. Относно шума-отново зависи с какво оръжие си, но като цяло си е доста шумно, да, може да стреснеш малко в началото.

5.   Отиваш в най-близкото стрелбище и срещу лична карта, и парите които си решила да дадеш, стреляш. Избери по-малък пистолет защото има откат и ако не можеш да го овладееш пистолетът засича, но не се паникьосвай.

Най-важното правило: НИКОГА не насочвай оръжието към хора, дори и да не е заредено.