Споделена история от Други

Нещо странно
Здравейте, незнаех за къде точно е моята тема и я написах тук извинявам се ако съм сбъркала раздела. Преди няколко дни ходих на църква и се помолих за някои неща и си поседях доста време. Но като излизах от там забравих да се прекръстя три пъти и си заминах с гръб... След два дни се случиха едни лоши неща точно обратното на това за което се бях помолила, сякаш съм се молила това да се случи, а аз се молих да не се случи. Защо се е получило така допуснала съм някаква грешка в църквата или какво може да е. Мислех да ида и да се помоля пак за същото, но се опасявам пак да не предизвикам нещо лошо. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, много ви моля за съвети и отговори, много ми е тежко. Благодаря, предварително!

Коментари

51-62 от 62

51.   Ох, като почнете да се заяждате, ми става едно досадно и не изчитам всички коментари, ама мой си проблем :) А това което искаш, дали ти се дава? Дали е редно? Понякога искаме неща които не ни се дават. Не се моли, да бъдеш с това момче. Моли се да бъдеш с правилния човек, моли се да ти се даде светлина и посока за правилния път. И нека Бог реши коe е правилнo за теб, не ти. Ти не решаваш, ти само искаш. Всемогъщия дава на всеки му колкото и когато трябва! И нека всички се помолим за теб, да бъде по волята Божа! Амин!

52.   До номер 36

Иисус е син Божи, а не Бог, ок?

53.   До номер 52

“Аз и Отец едно сме” (Йоан 10:30)
Йоан 8:58 е друг пример. Исус заявява: “Истина, истина ви казвам: преди да е бил Авраам, Аз съм! ”
В Деяния 20:28 се казва: “Внимавайте … да пасете църквата на Бога, която Той придоби със собствената Си кръв. ”. Кой е придобил църквата със собствената си кръв? Исус Христос. Деяния 20:28 заявява, че Бог е откупил църквата със собствената си кръв. Следователно, Исус е Бог!
Ако Исус не беше Бог, Той щеше да каже на хората да не Му се покланят, точно както ангелът в Откровение направи. Има много други стихове и пасажи в Писанието, в които се потвърждава божествеността на Исус.
Единствено Бог може да плати за това толкова безкрайно голямо наказание. Единствено Бог може да поеме греховете на света (II Коринтяни 5:21), да умре и след това да възкръсне – и така да докаже победата Си над греха и смъртта.
Номер 19

54.   Веднъж живял човек, който предизвикал Бог да говори.

Боже, накарай храста да гори, както стори за Моисей.
Тогава ще те следвам.

Боже събори дебелите стени, както си сторил за Исус Навин.
Тогава ще те следвам.

Боже, укроти вълните, както стори в Галилея.
Тогава ще те следвам.

И така, човекът седнъл до един храст, близо до стена, пред морския прибой.
Зачакал Бог да заговори.
Бог чул човека. И отговорил.
Изпратил огън не в храста, а в църквите.
Стена съборил не от тухли, а от грях.
И буря укротил, не в море, а в душа.
Зачакал Бог тогава тоз човек да отговори.
Но чакал, чакал... дълго чакал.
Ала човека търсил храсти - а не сърца,
Гледал тухли - а не съдби,
морски вълни - а не души.
И накрая решил, че Бог не му е отговорил.

55.   Исус е Синът Божи, Бог е неговия Отец. Да се твърди, че Исус е Бог е несериозно. По този начин не осъзнавате ли, че допускате двубожие - а сам Господ е казал "... да нямаш други Богове, освен мен". Изобщо ми си струва, че някои прекалено религиозни личности тук четат и тълкуват Библията както им изнася. Това, че в Библията се казва "... да пасете църквата на Бога, която Той придоби със собствената Си кръв" - може да се тълкува и по начин, че Синът Божи, като Негов такъв е носител на Неговата Божия кръв и така тя е била пролята.

56.   Ако толкова търсите отговори, отидете в църквата и попитайте свещеника за Светата Троица, за Бог Отец, Бог Син и Свети Дух. Но моля ви не обръщайте тази различна по тема публикация, в такова религиозно надцакване.

57.   Имам един въпрос : На кой светец трябва да се молим за любовта или няма значение

58.   Как на кой светец, бе хора, добре ли сте? Един е Бог на него се молете!

60.   Молете се за любовта на Свети Валентин ще ви изпрати амурчета, ако не стане пробвайте напрово при Трифон Зарезан, там гаранция ще се опияните :)

61.   хахаха, доооОбре, номер 60 :)

62.   Миличка - забравила си да се прекръстиш, а при православния християнин кръстът е оръжието срещу демоните. Отиди пак и се помоли но със вяра и пълното упование в божията милост, бог е милостив към търсещите спасение и всеки който тръгне по този път ще се сблъска с трудности както в твоя случай. Не за да те плаша го казвам, но това е закон - тръгне ли една душа към бога дияволът прави всичко възможно да я отблъсне от истинския път... и при мен в началото беше така. Но слава богу вече си ходя редовно на църква - имам изпитания но то човек докато е жив ще има. Важното е да сме с бога.

63.   Да сблъсквал съм се със същото, и заради него по онова време бях спрял да ходя на църква от страх. Като отидех на църква нещата за които се молех се случваха точно на обратно, когато се пръсках със светена вода имаше облекчение в началото за кратко, след което нещата се влошаваха още повече дори и да продължавах да се пръскам с нея, а всеки път когато оставех дарение за църквата броени дни след това ми се случваше нещо ужасно. Под ужасно разбирай от сорта изведнъж от никъде да се появи заболяване и да трябва да ме режат и други такива кошмарни неща. В крайна сметка години по-късно разбрах причината за това. Бил съм силно обвързан с греха без да го осъзнавам и съм имал демони в себе си. Те бяха влезли в мен от порнографията която гледах всеки ден тогава, от игрите с магия, и от многото плътски грехове които бях натрупал от по-минали години. Те имаха правото да са в мен защото ги бях поканил със своето невежество. И всеки път когато отидех в църква и отдавах почит на Бог това им причиняваше ужасна болка, от което те се озверяваха и ме караха да страдам за нещата които им причинявах с това, но не можеха да се махнат от мен защото както казах имаха правото да са там. Когато се разкаех искрено и изхвърлих от живота и съзнанието си всичко грешно и оскърбяващо Христос нещата се промениха. Мнозина са като мен както бях тогава-мислех че съм близък с Бог а всъщност бях заблуден, поробен от тъмнината и отдалечен.

51-62 от 62