Споделена история от Други

Защо 30 НЕ Е новото 20
Мили дами, надявам се следващите редове по никакъв начин да не обидят или огорчат някоя от вас, защото определено не такава е целта на тази тема.
Моля ви, не ставайте жертви на пропагандата, която красиво (или всъчщност не дотам красиво) ви се натрапва от повърхностни предавания и сериалчета тип "Сексът и градът", в които застаряващи лелки се разхождат по къси полички, със съблазнителната походка на 20-гпдишна красавица и наивна усмивчица на лице.

Повярвайте ми, няма нищо красиво в това една 30-35 годишна жена, вместо да показва поведение и положение на ДАМА, навлязла в зрелия период на своята младост, всъщност да се облича и държи като 20-годишна мацка.
Жената след 30 положително все още е красива и женствена, но със сигурност вече НЕ Е младо момиче.

И да, знам, че сега ще си кажете, че е "по-важно на колко години се чувстваш", но аз ще ви кажа друго: важно е да се чувстваш добре на каквато и възраст да си. Не се опитвайте да водите неравна битка с времето, защото тя е предварително загубена. Жената във всяка възраст може да бъде красива, стига да не се опитва да се държи умишлено като по-млада. Резултатът е в най-добрия случай смешен.

И моля ви, не слагайте къси поли и панталонки след 35-годишна възраст, колкото и хубави крака да имате и колкото и да ви казват лицемерно, че ви стои добре. Ами не, съжалявам, не изгледа никак приятно.

С най-добри полелания.

Коментари

1-50 от 94

1.   Жените на 30 не са момичета, но са млади, както и тези на 35. Донякъде разбирам гледната ти точка, но ако една жена на 30- 35 има хубави крака, то няма лошо да ги подчертае. Така си мисля аз, де.

Black Sabbath

2.   Ей са те изядоха ;))

3.   Ти явно си мъж. Една жена на 30 не е бабичка, и ако реши може и къси панталони да носи и да и седят по - добре от на 20 годишна с целулит. А това на колко е една жена, ако не знаеш няма как да разбереш. Може да е на 20 и да изглежда като на 30. На теб какво ти пречи?

4.   Няма ли край това безсмислено съществуване....колко е пагубен днешният свят.

С най-добри пожелания.

6.   Аз съм мъж на 33 години и определено смятам, че 30 е новото 20, 40 е новото 30 и т. н. Единственото изключение е, когато става въпрос за раждане на деца, защото там за добро или лошо природата така се е разпоредила, че е по-добре да родиш на 24-25 години, отколкото на 38, например.

Преди години много по-рано се е узрявало и хората са ставали "улегнали", но сега това просто не се случва, дори и на младите момчета и момичета, които вече са станали родители (предполага се, че да бъдеш родител те прави много по-отговорен, но това невинаги е така на практика). Сега хората гледат да са вечно млади, или поне колкото се може по-дълго. Дали това е нещо добро, или лошо, не съм аз човекът, който да дава подобни оценки, но независимо дали на някой му се иска, или не, светът около нас се променя, и съответно и стереотипите се поразчупват лека-полека.

Иначе съм съгласен, че е адски смешно мъж/жена на 35 и нагоре години да се държи, облича, говори, мисли и т. н. като тийнейджър, но смисълът на това, че 30 е новото 20 далеч не е в начина на обличане, а по-скоро като цялостен мироглед относно живота, или поне така аз го разбирам.

7.   Ти пък защо се опитваш да си налагаш мнението? Изобщо не ме интересува какво мислиш и днешните 20 годишни ще станат 30 годишни, защото времето върви в една посока за всички. И има 20 годишни, които също моля да не слагат къси панталонки, защото изглеждат по-зле и от 50 годишни.

8.   Остави хората да живеят както им идва от вътре.
Не всички се развиваме с еднакво темпо и всеки има различен вкус.
И 20 годишно момиче можеш да видиш облечена като пенсионерка и на 40-45 годишен чичка не му отива да кани млади жени насам натам и да живее втори пуберитет, но е вече факт при много мъже.
Ти си гледай ако имаш жена или тепърва избираш такава, да не се държи така щом не ти харесва. Но някой пък сигурно ще предпочете 35 годишна да танцува по масите и да се налива всяка вечер все едно живота свършва утре и ще я намира за весела и жизнерадостна жена, пълна с енергия и живот.
Дай като станем на 30 и да се затворим в къщи, да обличаме пенсионерски костюмчета и да чакаме да се мре.

Така че гледай си себе си и стига сме коментирали кой, къде и как, защото това е най-скапаната българска черта!!!

9.   Те 40 се опитват да го прокарват като новото 20, ти си се запънал още на 30...

11.   Авторе, до някъде си прав, но не съвсем. Всичко си е до човека и ти кзвм, че има такива мацки гонещи или стигнали четирдесеттака, които така изглеждат, че ако си мъж ще иакаш само голи да го гледаш, а ако си жена тайно ще завиждаш. Има и двадесет годишни момичета, изглеждащи по-зле от бащите си . Това как изглежда човек е резултат от ген, начин на живот, хобита, пороци и куп други неща, и ти да изскачаш сега и да викаш "край, станА на триесе, нахлузвай чувала" - не върви.
От друга страна си адски прав, че има лелки, забравили, че времето тече и изглеждащи напълно неадекватно за годините и положението си. Или сбабичосващи се дами, вживяващи се в МИЛФки, а по-скоро отиват на ГИЛФки... за тези персонажи изцяло важи твоята тема, но това според мен не е свързано с годините, а с характер и личностни страхове.

12.   Е ти какво, искаш да забраниш на жените в разцвета си да се обличат както си искат и както им харесва ли? Че ти като си навършила 30г. и си народила куп челяд и вече не ти става и не ти трябва и другите ли трябва да се държат като лелки? Я бягай от тука! Когато станат на 40 жените могат да се кротнат както се вика и то ако им се кротва. Не можеш да забраниш на хората да правят и обличат това което им харесва. То и мен ме дразни твоето поведение и такива като теб дето още млади ставате по- зле и от бабички задръстени ама....

13.   Хайде тези комплексарски коментари да си ги спестиш, а? Или си някаква комплексарка на 18 години, или си някаква консервативна 35-годишна. В свободна страна сме, всеки може да си носи каквото иска. Какво, след 30 години да не би живота да свършва? Айде изчезвай, никой не ти иска мнението който/която и да си.

14.   Малко си гаден, авторе, но си правдив. На почти 32 съм, мога още да съм ужасно секси, но не ми се получава. За пръв път преди няколко месеца излязох до магазина без спирала. За пръв път преди няколко дни пазарувах от там по домашния си клин. Отврат. Дори не мисля, че е детето, което родих. Мисля, че е възрастта. Голям праз, че има 2 метра крака и руса коса. Над 30 съм и никак не ми е "новото 20". И да, възмъчно ми е. Поздрав.

15.   не съм съгласна. ако краката нямат разширени вени и не са дебели, дали си 25 или 38, по нищо не личи. А и краката на възрастни жени могат да са красиви. а относно стилът на обличане- не всеки има вкус- това че си на 20, не значи че не трябва да се обичаш с вкус и според случая.

16.   Ние на по 35 години да не сме старци? Аз съм мъж де, но ми е странно това мрънкане, то в някои случаи не можеш да видиш разлика между 20 и 35 годишна жена.

17.   Наистина, както казва 9, какво си се запънал на 30 годишните.. По какво на бас, че си някое застаряващо батенце или по-скоро чичЕ,
(ами кой млад мъж би се сетил да вмъкне в контекст сериала Сексът и градът, ако изобщо е чувал за него, камо ли пък да го е гледал)
което се опитва да хване последния влак... в смисъл сетил си се на дърти години, че искаш да се задомиш, искаш сега и веднагА да ти върже жена в детеродна възраст... ама нъцки, нали.. и СА' (както се е изразил 2) бълваш огън и жупел анонимно в мрежата, so pathetic.

Да не си онзи ниския 170 см комплексар? И си направил грешка, че си пуснал тази тема тук в 'Други'. Трябваше в 'Любов и изневяра' или в 'Секс и интимност' - там щеше да получиш много по-голяма активност, набутал си се...

По темата: Една жена е важно да се съобразява най-вече с това какво ѝ е тялото. Също така и с това какво ѝ е удобно и комфортно на нея.
Това всъщност се отнася за всеки човек, независимо дали е жена или мъж, независимо дали е дете, млад или възрастен човек, simple as that.

И последно - колкото и много да ти се иска, съвременните жени не се обличат както се е обличала майка ти навремето, преглътни го този факт и се примири.

18.   Съгласна съм, че човек трябва да се облича и държи според възрастта си. Обратното е грозно и при двата пола. На 30 години съм и момчетата на 20 ми се струват като деца. Един мъж да се държи по този начин би ме отблъснало, бих го видяла като някакъв инфантил. От друга страна, самата аз вече съм станала много по-зряла, женствена, нежна, и това се отразява и на стила ми на обличане. Така даже се харесвам повече, не би ми отивало да се държа, както когато бях тийнеджърка, въпреки че съм запазила и част от детското у себе си.

19.   Разликата между 30 год жена и 20 год такава е тази, че 30 годишната трябва да знае кое какво е и как да живее така, че да и е добре. Като сексапил - зависи от жената ;)

20 годишната жена е по-лекомислена и неориентирана и все още смята, че "всичко, което хвърчи се яде".

В този ред на мисли автора е прав, че напоследък все по-често се срещат 30 годишни жени с акъл на 20 годишни, което е жалко.

Жалкото е, че на възраст в която вече трабва да са наясно с много неща и да са си уредили живота те все още "търсят идеалния" , което за една улегнала жена е тъпо защото вече е наясно, че няма идеални мъже, както е наясно с това, че и тя не е идеална.

п.п. Казвам го от позицията на мъж общувал и с 20 и с 30 годишни. Не претендирам за представителна извадка, но поне през моя поглед е така.

20.   Тогава какво да кажем за фолк певиците. Безпорно едни от най- красивите жени в България и най- красивите и известнитте от тях са над 30, че и над 40г.!

21.   Всеки е свободен да се носи както си реши, не мога да разбера защо се впрягаш, авторе? И аз съм на 35, но като си избирам жена, ще искам да е модерна! Но не неморална! Да носи прилични дрехи! А 20 годишните не ми ги хвалете! Те все още не могат без мама и тате, а ще искам и б нещата ми жена да ми е връстница! Поне ще знае какво иска!

22.   Истината боли. Сега ще се скъсат да обясняват как 30 год. жени били млади, млади, много млади. Даже са по-млади от 20 годишните, че и по-красиви, по-секси и т. н. Пълни глупости.

23.   ОТ АВТОРА:

Идеята на темата ми не беше да посочвам колко застарели или несексуални са жените над определена възраст. Вече споменах, че съм далеч от тази мисъл.
Нито съм целял да изливам злоба, че не мога да си намера жена под 30-те, както се опита да догатне някой. Между другото, за сведение на друг от догатващите - на 32 години съм, висок доста над 170 (ако това има някакво значение за него). Повярвай ми, жени си намирам.
Наблюденията и раздразнението, които изразих в темата, бяха провокирани от мои лични наблюдения, главно получени в моята работна среда, но не само. Понякога раздразнението ми граничи с отвращение, например когато в обкръжението ми се появи някоя 30 и няколко годишнаособа, която се определя като купонджийка или секси парче. Разбира се, излишно е да казвам, че такава "дама", няма как да представлява интерес за мен като жена. (Това последното за желаещите да догатнат, че същата тая жена ме е отрязала или нещо такова).
Вземете ме ако щете за човек старомоден, с изтъркани и износени убеждения, но аз категорично смятам, че е нормално и препоръчително приоритетите на една личност да се променят и развиват с възрастта му. И ако на 20 години госпожа Х се е определяла като купонджийка и секси парче, на 30 вече би трябвало да е нещо повече. 30-годишна купонджийка ми звучи малко като "Баба ми е фаталната жена", нищо че, подчертавам, бабата в случая е леля.

Относно жените над определена възраст с къси поли и панталонки - просто не са приятна гледка.
И още нещо, понеже някой написа, че няма видима разлика между жена на 30 и на 20 - съжалявам, но биологията е на противоположно мнение. Доброто зрение също.

24.   Знам 40 годишна жена с такива крака, че свят ще ти се завие. От друга страна много 20 годишни имат тела на лелки. В днешно време жените спортуват и се поддържат, така че темата ти е неуместна. Ж -36

25.   Потърси 70тия юбилей на Тина Търнър и тогава говори за крака, сексапил и възраст. Всичко е до здравето, физическата форма и емоционалното състояние на жената.

26.   ОТ АВТОРА:
24, краката на една 40-годишна жена, колкото и да спортува, биха изглеждали в най-добрия случай като на добре подд

27.   ОТ АВТОРА:

Номер 6, прав си, но аз визирам чисто визията и поведението.

Иначе познавам жена, която на 36 изцяло се преорентира професионално и започна да се занимава с материя, с която до този момент нямаше много общо. Това за мен е достойно за възхищение, защото човек винаги може да търси нови хоризонти на развитие. В този случай мога да кажа, че "40 е новото 20".
Но тези неща са съвършено различни.

28.   Много хора твърдят, че най-добрите години на Моника Белучи са 30-45! Точно тогава красотата й е в пиковия си период! Давам за елементарен пример филма "Малена" - изгледай го, ако не си - в него Моника Белучи е на 36 години, а изглежда повече от зашеметяващо!

29.   А 20 е новото 10 и без това всички 20 годишни са на умственото ниво на 10 годишни. Ай стига глупости всеки да ходи както си иска и това е... Ако не ти харесва не се запознавай с човека отсреща и толкова. Не е мн сложно.

30.   Много забавно тама :) Бас държа, че всичките тиа злобни коментарчета са на точно такива застаряващи дами които вече са забелязали увисналите си задници и търсят къде да излеят огорчението си :) Все едно ние мъжете сме слепи и не можем да направим разликата :) Или ние сме им виновни задето те остаряват :)

Сладурчета, не можеш да кажеш на бялото черно :) Умната жена е здраво стъпила на земята и не се бори срещу течението и не реагира толкова злобно и инфантилно. Като например номер 14. А на останалите никой не налага мнение, нито ви забранява :) Просто изтъкваме факт :)

31.   Оф, типичен български селски комплексар, който се опитва да налага своето мнение. Бас държа че самият ти си с бирен корем и нула бицепси, пък се опитваш да даваш акъл на другите. Жена, която се поддържа и е над 30, не е баба. Жена която не се поддържа, и на 19 да е, пак няма да и стоят хубаво къси панталонки или поли. Същото важи и за мъжете.
Не живея в Бг и тук 30 е новото 20. Майка ми остана смаяна като пристигнахме, защото на жените над 30 им викат момичета. Госпожа ставаш като навършиш 40. Тук хората спортуват редовно, жените над 30 изглеждат на 20 и няколко. Естествено това се дължи не само на спорта, но и на начина на живот, качествената храна, по-малко стрес. В Бг животът е труден, хората имат доста ядове и по-бързо остаряват, а и огромна част от населението не се занимава с никакъв спорт. Но това не означава че няма хора които не се грижат за себе. Има жени които изглеждат страхотно, а са над 30.

32.   ахахааа, номер14 "не се борила срещу течението" хахаха, ама слага спирала като ходи до магазина. Че това го правят точно 13 годишните циганки. Отврат.

33.   Вече по един или друг начин е казано, но ще го кажа и аз.

Жените с достатъчно опит никой с нищо не може да ги заблуди. Особено пък за това за което пишеш.

34.   Аз съм на 41 и не съм се променила от края на двайсетте. И тук говоря за обективни неща - бръчки, целулит, увиснала кожа нямам. Теглото ми е същото.
Не съм полагала никакви усилия, за да изглеждам добре, не използвам козметични продукти, не спортувам. Просто ген.

Не виждам причина да се правя на по-възрастна отколкото изглеждам, само защото личната ми карта показва определени години. Разбирам да е дебела лелка с увиснала кожа, която да носи къси панталонки, при всички останали случаи не виждам проблем.

Прочети последните проучвания за биологична срещу хронологична възраст. Някой може да е на 50 по документи, но тъканите му да са на 30 по различни физиологични и генетични причини.

35.   ОТ АВТОРА:

Номер 28, поне аз не си спомням да съм виждал Моника Белучи с къси панталонки или поличка. Дори бих я посочил за живо олицетворение на начина, по който според мен трябва да се държи и да изглежда една красива жена на нейната възраст.
Но пък и колко жени като цяло имат нейната красота и женственос?

И отново за догатващите - не, нямам бирено коремче, ако имах, най-вероятно бих въздишал по лелки с къси панталони.

36.   Да позная ли? Авторът е на 15 и си мисли, че на 30 трябва да идеш да си прережеш вените, защото вече си "дърта чанта" и животът ти е свършил! Имам новина за теб, продължителността на животът над 60, да не кажа 70 години, така че да наричаш 30 годишните стари е направо смешно! Ама карай! Всички сме били на 15. След няколко години като почнат и на теб да ти викат чиче, нищо, че си примерно на 28, ще разбереш колко е смешно.

37.   Аууууу, отивам да се хвърля от високо! Според авторът вече за нищо не ставам и животът ми е свършил!!! Пък аз така се надявах да имам още 40 години пред себе си, ама нееее, явно трябва да се затворя вкъщи, да се обличам само в черно и със забрадка, да плета чорапи, да гледам сапунки и да чакам КРАЯ! УЖАС!!! Пък аз си позволявам да излизам от вкъщи! При това с дънки и токчета и конска опашка! Токова неподходящо за възрастта ми! Ауууууу! Добре, че е авторът да ме светне! Още утре отивам да преровя гардеробът на 85-годишната си баба, че да намеря нещо подходящо за възрастта ми! Щото съм старааааа и сбръчканаааа!!!!
Нищо, че наскоро направих 37, ама според авторът между мен и баба ми разлика няма! И най-добре да се откажа от всичко и да се науча да плета чорапи, че направо се излагам! Да взема да ходя аз по улиците, че и по баровете! УЖАС!!!

38.   Авторе, не знам с какви жени излизаш, които на 32 нямат хубави крака.. Ела в залата да те научат мадамите как се вдигат щанги! После ще ми споделиш дали имат грозни крака!

Една на 30, изглеждаща на 22 ;)

40.   То е още по-зле ако имат хубави крака. Ако успеят да те прикоткат в кревата си, като им свалиш сутиена, тогава идва огромното разочарование.

41.   Факт, че над трийсет вече не говорим за красиви, а за добре запазени жени

42.   Къде това номер 41? В родното ти село? Абе я идете в чужбина да видите как живеят хората! Светът не свършва с родното ви село или градче, нито с мнението на 10-мата човека в местната кръчма. Половината модели на Виктория сикрет са НАД 30 години! Някои дори наближават 40. Ама това няма да го разбереш в кръчмата на село. Е ако тези жени не са красиви, не знам.

43.   ... Половината модели на Виктория сикрет са НАД 30 години! Някои дори наближават 40....

В коя чужбина 100 % от жените са като модели на бельо?
Питам за да се преселя там :-)

44.   41, девствен си, нали?

45.   Мъж на 34 съм! Съгласен съм, че всяка възраст има предимства и че човек трябва да се облича, както му харесва. Но е безспорен факт, че годините над 30-годишните жени си личат доста, има и малки изключения. Вижте си снимките на 20 и после на 30-35 - разликата е огромна. При мъжете също има разлика, но по-малка, особено един мъж на 40 и една жена на 40, сравнете ги. Мъжете съзряват, а жените стареят, доказано е. Както повечето жени се привличат от властта и парите, така и мъжете се привличат от по-младите жени.
Най-важното е да сме живи и здрави!

47.   Нормално, на хората като им кажеш истината, започват да нападат и да измислят всевъзможни примери за обратното.
Като наречеш някоя 30-годишна жена "госпожо" и те гледа все едно си й нанесъл най-тежката обида.
Я слезте малко на земята. На 30 би трябвало да сте зрели жени, не да се мислите за момиченца и да се борите за тази "титла" със зъби и нокти.

48.   Хаха, авторе, спокойно. Видя ли номер 34 май беше, не се променила от края на 20те си години, до сегашните 41, повярвахме. Пак сте хубави, но промяна има, деликатно казано. Хубава жена на 40 е като слон в България, възможно е само при специални условия и обстоятелства или просто е наистина природно уникално хубава. Айде успокойте се и раждайте, че като гледам какво става в България.... че батко ти осман го боли за красотата ти, не подбира.

49.   "И моля ви, не слагайте къси поли и панталонки след 35-годишна възраст, колкото и хубави крака да имате".
Ех, съжалявам авторе, но молбата ти няма да бъде изпълнена. Нито от тридесет, нито от четиридесетгодишните. Ние си се харесваме, и нямаме намерение да се обличаме като пенсионерки и да крием краката си. Като не ти харесва, те освобождаваме от задължението да ни гледаш.

50.   Всъщност 40 е новото 25. Авторът явно е от някое малко населено място с неподдържани жени, или просто обкръжението му е такова.

51.   Хаххаха, има нещо вярно, поредният пример беше в едно наскоро излъчвано предаване, в което една 33-годишна нагла лелка беше заявила за мъж с няколко години по-голям от нея, че тя, моля ви се, приличала на "младо хлапе" пред него. Смях в залата...

52.   Според мен ако една жена над 30 е необвързана, естествено, че ще носи къси поли и ще се прави на млада. Та нали гони последния влак. И колкото по-възрастна става, толкова повече ще ходи на фитнес, ще се разголва и ще пише по сайтовете как и на 40 ще си носи късите полички, понеже има великолепни крака.
Има една приказка за жените над 25, но хайде, ще я спестя, че тук лелките и без друго оказват меко казано бясна съпротива.

53.   Пак съм аз, от горния пост. Да допълня, че чакам следващият коментиращ да е някоя от бесните лели, която ще се представи за млад мъж, който, разбираш ли, предпочита жени над 30-35, понеже имат такива и такива предимства.

54.   "Много хора твърдят, че най-добрите години на Моника Белучи са 30-45! "

Това са и половината години бре!

1-50 от 94