Споделена история от Други

Нормално ли е да тежа толкова?
Здравейте аз съм момиче на 15 години висока съм 1. 73 и тежа 57. 7кг. Нормално ли е това или трябва да сваля килограми? Ако да, предложете ми как.

Коментари

1.   Виж калкулатор за килограми в нета дали си с нормално тегло .

2.   не трябва! :Д аз съм също на 15 и също 1. 73. тежа 63 и се опитвам да стигна 57-58 както бях преди и смятам че това беше златната ми среда :)

3.   Да в норма си! Не е нужно да сваляш килограми според мен. От описанието ми наподобяваш една моя приятелка, която е същата височина и килограми и изглежда много добре... така че не се притеснявай
Момиче 16

4.   Ти си доста висока.
Или просто искаш да ти кажем че имаш перфектните данни за манекенка?

5.   Напълнo нoрмалнo за дете на твoята възраст. За 18-гoдишнo мoмиче с ръст 173 см, oптималнoтo теглo е oт пoядъка на 55.4kg - 74.8kg. Не забравяй oбаче, че oще растеш и индексът на телесната маса за твoите 15 гoдини не е дoстатъчнo инфoрмативен. Възрастта ти те пoставя някъде към средата на пубертета, периoд на най-интензивен растеж и съзряване. Имаш нужда oт мнoгo енергия и е съвсем в реда на нещата да ти се струва, че oт време на време си хапваш пoвечкo. Тoва е начинът oрганизмът ти да се справи с нарасналите си енергийни нужди.

Някoи мoмичета на твoята възраст изглеждат пo детски наедрели. Тoва същo е в реда на нещата, нo пък за теб с твoите 57кг тoва няма как да е валиднo.

Съветвам те в никакъв случай да не запoчваш диета за oтслабване, а да се храниш спoред възмoжнoстите си с бoгата и пълнoценна храна с дoстатъчнo живoтински белтък и растителни влакна: пряснo пригoтвени месo и риба, млякo и млечни прoизведения, дoстатъчнo плoдoве, зеленчуци, ядки и варива.

6.   Ти ако свалиш, ще умреш. Нал сте умни младите и имате таблети. Изчисли си ИТМ според възрастта и височината и виж дали е нормално. Има сайтове-смятат и казват.

7.   Да сваляш килограми? ! Ти се шегуваш... Не сваляй, защото ще станеш болезнено слаба и внимавай с ограниченията в храненето, защото на 15 тялото ти се развива и има нужда от много неща. Може да се ограничиш от към дюнери, пици, газирано и сладко и да тренираш нещо или да се занимаваш с танци.

Black Sabbath

8.   Според мен е нормално. Аз съм мъж на 35 и тежа 58 кг, но съм малко по-висок от теб. Добре си изглеждам. Строен.

9.   Нищо ти няма. Със сигурност не ти трябва да отслабваш повече. Теглото ти е такова, че дори да качиш 5 кг, пак ще си добре. Ако нещо не ти харесва в тялото ти, можеш да тренираш, за да го стегнеш, но не ти трябва да сваляш.

10.   Номер 8, ти ще си като чирус.

11.   Номер 10 чироз* да спазваме нормите на езика все пак. А авторката просто си проси комплименти, защото и е скучно то е ясно.

12.   Оле, честно, вие жените кога ще се научите, че не е важно колко килограма си, а как ти седят тези кила. Например познавам две момичета с еднакъв ръст, разлика 1-2 см. Едната е малко по пълна, с по големи гърди, по голям задник, другата е слаба гърдите и не са толкова големи, задника и по малък, но също е оформен, така че имат разлика от около пет шест килограма, въпреки че са равни на височина и на двете килограмите им седят мн добре и са топ мацки, така че замисли се колко е файда да питаш тук, без никой да те е виждал да решава как изглеждаш