Споделена история от Други

За всеки, който някога се е почувствал наранен
Здравейте.
Това е едно обръщение към всеки, който се чувства наранен.
Знам как боли точно там от ляво и как усещаш празнотата вътре в теб.
Просто искам да ти кажа, че някой някъде знае как се чувстваш- непознат или познат.
Някой някъде иска да помогне на пострадалата ти душа.
ИСКАМ ДА ЗНАЕШ, че дупката в нея няма да се запълни нито със злина, нито с вреда.
Има един отговор, който вътрешно в себе си знаеш, може би на подсъзнателно ниво.
Този отговор ще те излекува.
Истината е - ОБИЧАЙ СЕБЕ СИ!
Когато обикнеш себе си и започнеш да се държиш със самия теб по начина, по който заслужаваш, тогава ще започнеш да получаваш и същото от другите.
It's so simple.
Просто се обикни такъв какъвто си и бъди себе си през цялото време без да изпитваш вина за това.
Тогава бoлката ще изчезне.
Вникни в думите ми.
Намери ключа вътре в теб и отключи килията на собствения си затор.
Освободи се.
Знам, че има хиляди причини, заради които да си кажеш, че се обичаш.
Не се обвинявай за грешките, които правиш.
Те са неизбежни и ти помагат да порастнеш.
Хората са жестоки към теб, точно толкова, колкото ти си към самия себе си.
Банална истина.
На мен ми помогна, а на теб?

Коментари

1.   Благодаря ти!

2.   Моето искрено уважение и уверение, че не искам да те нападам, но определено не съм съгласен. Това да обичаш друг въпреки, че си наранен, не означава че не обичаш себе си. Просто понякога искаш да дадеш и естествено да ти дадат любов. Или просто желаеш този човек. Понякога именно защото обичаш себе си, искаш определен човек да бъде част от живота ти. Просто го обичаш, няма нужда от много обяснения. Разбира се, справи се със ситуацията, ако знаеш че този човек когато обичаш не е за теб, но за мен е грешна постановката на това обичай себе си, защото и обичайки себе си, може да обичаш - логично. Даже само тогава е истинска любов.

3.   Съгласна съм, но идеята на написаното беше за хората, които не вярват, че са достатъчно добри, за да бъдат обичани. Тоест, за мен би било чудесно дори и един човек да се намери в думите ми и да му бъда от полза. Искам просто да помогна. Благодаря иначе, че си си направил/а труда да споделиш това. ^, ^

4.   Благодаря ти, че го сподели. Радвам се, че има хора като теб. Това ми оправи деня. Сутринта в трамвая пак ме обидиха за това, че съм дебел. Често се случва в България и то всеки ден. Вече е непоносимо, в чужбина никога не са ме обиждали.
Благодаря ти!

5.   Благодаря ти. Желая ти здраве и късмет :)

6.   Много съжалявам да го чуя, номер 4. Теглото или външния ти вид не те правят в никакъв случай нещо по-незначително от другите хора. Освен това обидите, които получаваме за едно или за друго нещо са огледало на душата на човека, който ги отправя. There's nothing wrong with you! ^, ^