Споделена история от Други

Кога едно дете може да се изнесе само като порасне
На колко години бихте позволили на детето си да се изнесе да живее само?
По повод това, че имам дете, което след време ще иска да заживее само, което е естествен ход на нещата, за целта сме му запазили един от имотите ни - апартамент, за когато порасне.
Вие как процедирате с децата си? Имам само едно дете и нямам опит с такава ситуация, а вече се замислям.
Благодаря.

Коментари

1.   Законът го уточнява-при навършени 18 години! Но зависи и как е възпитавано, ако е възпитано и зряло, може да живее самостоятелно. А ако жилището което му давате е в същият град където сега живеете, прехода ще стане съвсем плавен. Има деца и на 14 години да заживяват самостоятелно, око отидат да учат в колежи, как се оправят сами?

2.   Не по-рано от 18. Изключение само в случаите, че отиде да учи в гимназия или колеж в друг град или държава.
Хубаво е, като се изнесе, да му осигуриш жилище поне през първите няколко години, докато си стъпи на краката и започне да се оправя само с живота и домакинството..

3.   Зависи от "детето"

4.   Когато завърши гимназия, тоест да има 18 години и да е приключил със средното си образование. След това лесно може да си намери работа, стига да има желание. Така и аз ще съм спокойна, че ще се справя. При нужда ще помогна, разбира се, но трябва да знаем, че си е хванал живота в ръце. Щом детето иска да живее само, то трябва да бъде достатъчно отговорно, че да полага старания да бъде самостоятелно наистина.
Иначе имам огромно желание да финансирам и висше образование, като не ми е проблем да помагам и за другите нужди по време на обучението. Понеже не сме от столицата, а там има повече университети, предполагам, че точно в този период птиченцето ще излети от гнездото. След като завърши, вече ще е свикнал да живее далеч от родителите си и не вярвам, че ще иска да живее с нас. Мисля, че този преход се случва плавно и някак естествено, затова не се и притеснявам излишно. В никакъв случай няма да позволя на непълнолетен да живее сам. Щом навърши 18 години, вече е пълнолетен човек, отговаря сам за постъпките си и се предполага, че изобщо не зависи от мен накъде ще поеме.

5.   На 16, стига да имаш финансовта възможност, да издържаш 16 годишен извън къщата.

7.   Първо условие - да поработи. Второ условие - да започне да плаща някаква сметка с изработени пари(най-лесно телефон/интернет). Трето условие - да може да си върже месеца без джобни: храна, такси за спорт, библиотеката, :D
Ако заживее самостоятелно за ваша сметка, работата е обречена.

Апартамент за като порасне е лоша инвестиция. Същото е като къща на село за като порасне. Задължително ли ще е в точно тоя апартамент да заживее? Самостоятелният живот е най-полезно да започне под наем.