Споделена история от Други

Как се изкарват добри пари?
Здравейте читатели.
Аз съм един куцукащ.. пристъпващ едва във второто си десетилетие от живота младеж.
Прекратих висшето си и не завърших университет.
Едвам съм още на двадесет но не мисля че имам потенциала
да уча нещо сериозно свързано с администрации финанси и математика. А без тях не ми идват идеи как мога да изкарвам добри пари. Мога ли въобще?

Имам въображаемото усещане че притежавам цялото време
за ходатайстване и чакане на момента
който дори не си нямам идея какво представлява но го чакам.
Искам да изкарвам прилични пари
Реших че тук има нещо.
Има не малко глави с не малко интереси и защо да не попитам.

Вие какво работите и колко пари взимате?
ако не е тайна и не се боите да споделите?
Какво бихте ми препоръчали. С какво да започна.
Мога ли без висше да вадя за много хляб.
Готов съм да се посветя и развия в някаква област.
Да се обуча и да стана добър.
Но стига да знаех в какво.
Просто ще го кажа - Невеж съм.
Сега излизам на открит свят и не знам от къде да започна.
Може и да си въобразявам че ми се струва лесно.
А даже и не малко го подозирам.
Може би летя в облаците. Но познавам хора.
Пардон. Чувал съм за хора които и без висше се изкачвали
високо по стълбицата.
И все пак. Мисля че имам време.
Обсипете ме с критики но тук съм за идеи.
Имам и свои но допускам че е възможно нещо да пропускам.

Коментари

1.   По принцип трябва да намериш в какво си добър. Но без да пробваш няколко неща не можеш да знаеш. И между другото не винаги това, в което си добър ти харесва. В смисъл не е гаранция, че ще те прави щастлив. Аз например открих в какво съм добър и изкарвам добре от него, но ако трябва да съм честен, не ми харесва да го работя и не съм щастлив с работата си.

2.   Здравей! Няма нужда всички да са с висше образование.
Според мен услугите с личен труд са начин да изкарваш доста приличен доход без висок начален капитал и без специално образование. Фризьорство, маникюр и подобни... Защо не?!

3.   Аз съм 3D артист, за сега 2 000 лева.

4.   Начините за изкарване на добри и бързи пари са описани подробно в наказателния кодекс :) другото е да търкаш билетчета.

А сега сериозно - без занаят и ако бачкане няма кой да ти дава пари. Хора без образование си докарват доста прилични заплати в строителството и логистиката, освен това и работодателите реват че няма работна ръка. Намери си нещо дето да те задоволява и започвай да го надграждаш

5.   От автора до № 3
Много ме заинтересовахте!
Аз съм горещ любител на изкуството а също смея да кажа че
имам известен опит с молива и четките.
Ако можеше да ми обясните по-подробно за "ПЪТЯ" ви..
как се става 3D артист.. какво се учи?
може ли задочно или от дома.. колко време отнема..
нуждая се от информация и за нея ще ви бъда
БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРЕН!!!
:))