Споделена история от Други

Изгубен в света
Това е моята история. Надявам се да ви бъде интересна.
Все още млад човек съм на 28. От 20 годишен започнах да пътувам. Обиколих доста, видях малко свят. Живея с убеждението, че живота е кратък и по принцип съм от хората, които искат да видят от всичко, да пробват от всичко, да усетят всичко, което може да бъде усетено. Гмурках се в морето, скачах с бънджи, катерих планините, обиколих Азия, живях в манастир, плавах с кораб, работих 30 различни неща, пробвах всички видове наркотици и ги спрях, влюбвах се, разбиваха ми сърцето, сприятелявах се, предаваха ме, изпадах в депресии и какво ли още не. Живях много и видях много, но сега съм изгубен. Реших да изживея остатъка от живота си в България, но не знам какво искам да работя, не знам какво искам от живота. Чувствам се много самотен. През всичките тези години се запознах с хиляди хора. Навсякъде по света имам познати. Но разбрах, че не е важно колко познати имаш, а с колко от тях имаш изградени качествени взаимоотношения. Сега съм тук, след много години и старите ми приятели ги няма. Запознах се с много хора, но сякаш не мога да се сприятеля с тях.
Чувствам се изгубен, сякаш не принадлежа никъде. Няма място, което да нареча свои дом, място където да усетя хармонията и да убия самотата си. Искам да намеря жена, с която да се разбирам, но с последните 3-4 жени в живота ми - завърши катастрофално.
Имам нещо като фобия от жени вече. Хем искам, хем не вярвам, че ще намеря зряла и свястна жена, с която да изградим една пълноценна връзка, пък и не съм сигурен до колко аз съм зрял и до колко аз мога да предложа това на една бъдеща жена. Възможно е и в мен да е била причината за катастрофалните връзки до сега. Искам да се променя, но не знам какво точно и как и дали е възможно въобще, на 28 години да променя характера си и да развия социални умения.

Коментари

1.   В обективния свят си опитал много неща и не са ти дали удовлетворение. Пробвай сега в субективния, който е невидим за очите. Медицината е нужна, когато имаш болки в тялото, а медитацията, когато душата ти страда. Двете думи произлизат от един и същ корен, което е впечатляващо. За повече информация посети osho.com / избери си една книга и ѝ дай шанс. Това промени моят живот.

Когато щастието ти зависи от приятели и връзки и нещастието ти ще зависи от тях. Харесва ли ни или не: Човек се ражда сам и умира сам.

2.   Затова човек трябва да мисли и малко в перспектива, а не да живее ден за ден.

3.   Болестно състояние е, след 2 дни пак стягам багажа и тръгвам на път

4.   Мечтата ми е да живея по начина, по който си живял ти! Може би е клише, но послушай сърцето си. Само така ще откриеш правилния отговор, никой друг не може да ти каже какво трябва да направиш!

5.   Благодаря. Послушах го и вече съм на път с дневника в ръка и фотоапарата на врата. :) Просто съм роден за това и няма как да живея като другите, невъзможно е.