Споделена история от Други

Как да спя по-малко
Здравейте

налага ми се да спя по по-малко следващите месеци и не знам как да го постигна. В момента спя между 5 и 7 часа, но сутрин много трудно ставам и се излежавам по половин час. Искам да ставам веднага щом се събудя и да спя по 4 до 5 часа в денонощие.
Търсих медикаменти, но не открих.

Някакви идеи?

Коментари

1.   На един нормален човек му трябват 7-8 часа сън на денонощите! В противен случай ставаш отпаднал, изнервен, главата те боли, всички те дразнят, не си на макс, а винаги работиш на изпарения ... ако по- дълго караш така започват да се обаждат и здравословни проблеми, имунна система, храносмилателна - те са най- чувствителните на такива промени. Паметта ще отслабва, за учене и дума не може да става. Каквото правиш, прави но си осигурявай поне 7 часа сън на денонощие. А за медикаментите - те атакуват сърцето и мозъка. Ако искаш на по 20 30 години да се занимаваш с сърдечни проблеми и мозъчни - давай!

2.   Аз съм момче на 19, работя и уча. До един месец обмислям да се изместя на квартира в София, за да ми е по-лесно, защото съм на час и половина път от столицата и е крайно неудобно, трябва постоянно да пътувам.
Работя нощна, 2 на 2 и не мога да спя повече от 3-4 часа(понякога се налага само по 2 часа) и не се оплаквам.
Да, не ми е никак леко, но... нахъсан съм да си завърша образованието и да започна работа по специалността(в частност - програмист)
Липсата на сън не е хубаво нещо, но когато се налага...
Няма начин как да се справиш, каквито и медикаменти да взимаш, хора сме и имаме нужда от поне 8 часа сън.

3.   Не можеш ще си съсипеш организма.

4.   Здравей! Има медикаменти, които помагат да се спи 3- 4 часа в денонощие, но са, да кажем, полулегални, внос от Китай. Има едни таблетки, "Бял китаец"- вземаш по една през 3 часа и можеш да издържиш и 48 часа без сън; но после трябва поне половин ден отдих, иначе има доста съпътстващи отрицателни ефекти. В някои фирми в Югоизточна Азия го дават безплатно на работниците.

5.   До 4 - Стига си приказвал глупости! "Бял Китаец" е наркотик, който нашумя преди няколко години. Подобен е на морфина, но е по-силен и е много лесно, да се предозира с него.

6.   Съжалявам, но тялото си иска своето. И ако системно спиш под 7 или дори 8 часа накрая просто ще се разболееш. Да не говорим, че ще си скапаш нервите и дори и да си буден, пак няма да си трудоспособен, защото цялата ти енергия ще отива да се мъчиш да не заспиш. За това вместо да си правиш опасни експерименти със здравето си, гледай така да си подредиш нещата, че да имаш време да си свършиш задачиките и да ти остава време за сън и почивка.