Споделена история от Други

Сънувах светец
Здравейте! Реших да споделя какво сънувах преди няколко дни, като се надявам тези от вас, които са изпадали в подобно положение, да ми дадат някакъв съвет. Благодаря предварително! :)

Да започнем оттам, че имах планове да посетя една света обител на 01. 07, но плановете се осуетиха и ходенето се отмени. Същата вечер, когато се отказах да ходя, сънувах сън.

Сънувах, че чакам на светофар заедно с едни приятели. Бяхме качени на две превозни средства и чакахме да светне зелено. Тогава към нас се приближи кола с един млад мъж вътре. Знаех, че е мъж, но не можех да видя лицето му. Тогава той ме попита как се казвам. Отговорих му. Той ми се усмихна (по някакъв начин знаех, че се усмихва) и каза: "Приятно ми е, ... , аз съм Дамян. "

На следващата сутрин се събудих и седнах пред компютъра. Написах в гугъл "сънувах името Дамян" и първото, което попадна пред очите ми беше сайт с именните дни. Пишеше: "Дамян - празнува на 01. 07". Разтърсих се и разбрах, че на 01. 07. е празникът на Св. Безсребреници Козма и Дамян.

Отделно (несъзнателно) от около 2 години насам в портмонето ми нося икона на Св. Козма и Дамян. Дамян е и едно от любимите ми имена. Смятате ли, че съм сънувала светецът, или че е искал да ми каже нещо? Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Аз си го обяснявам много просто. Обикновено хората сънуваме неща свързани с действия или образи, които са ни се случили през деня. Аз лично, когато сънувам най-често сънувам нещо, на което съм обърнал изключително малко внимание през деня. Да кажем, че измежду всичките глупости с които се занимавам през деня за някакви секунди си помисля за стар познат. През нощта сънувам нещо свързано с него.
Та, мисълта ми е. Замисли се дали преди да сънуваш този сън не си си погледнала иконата през деня или не си мислила за нея.
Честно казано, нито мога да съм сигурен дали е това, просто начина по който го тълкувам :))

*Syndrome

2.   Ами какво да ти кажа, сънят може да значи много неща, а също така е възможно и нищо да не значи.
Св. Дамян е считан за покровител на лекарите. Може да е свързано с нещо здравословно.
Или пък на 1 юли да те чака изненада.
Според мен на 1 сутринта иди на църква.
Другото, което означава това име е "укротявам", "усмирявам".
Това където чакаш на светофара може би е някакво решение, което трябва да вземеш, или разрешение, което чакаш от някой.
Мисля, че ако има значение на този сън, то ще е хубаво.

3.   От авторката: Не, не мисля, че съм мислила за нещо, свързано с това име този ден... А че напоследък наистина съм за укротяване е вярно. Гонят ме някакви бесове, крещя и плача за щяло и нещяло, изобщо - луда работа! :)) Вярно е също, че в момента ми предстои да взема важно решение. Може да се каже, че и разрешение чакам един вид. Изобщо - №2 ми прочете житейската история :) Със сигурност тези дни отивам в манастира Св. Врач

4.   Радвам се,ако съм била полезна:)

№2

5.   Сънувах, че дясната ми длан изтръпна, след което започна силно да ми гори, сякаш съм се изгорила и на дланта ми се появи червен знак, който гледах, но не можех да разпозная. Докато го гледах изведнъж по цялата ми длан започнаха да се редуват картини, живи картини, като запомних ясно само една-светец на кон с копие в ръка, но какъв беше конят, нямам спомени. Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне да разбера значението на този сън.