Споделена история от Други

Плачете ли на романтични, тъжни книги и филми?
Здравейте драги читатели!
Интересно ми е, само аз ли съм така..
На 20 години съм, момиче.
Откакто се помня гледам ли тъжни, романтични филми или чета такава книга винаги плача. И не се оплаквам - ни най-малко! Шантавото е, че обожавам този тип филми и книги.
Има ли някой друг като мен? Защото на когото и да кажа за това, ми казват оо аз не гледам такива неща, да се натъжавам. Просто някои моменти силно ме докосват и съм много емоционална.

Коментари

1.   Да, и не само на филми и книги

2.   Само понякога.
В пубертета изобщо не бях привърженичка на романтичните филми, исках да се бунтувам на клишетата и не се трогвах. На книги плаках много, но там е различно, защото имах усещането, че познавам героите лично, изживявах историята им. Пораснах, спряха да ме тресат хормоните и станах по-чувствителна, сигурно звучи странно. Сега по-често ми се случва да реагирам емоционално на филми, но трябва да са ме докоснали истински. Не всяка история си заслужава сълзите ми, но понякога от очите ми се стичат цели реки. Не плача толкова често на тъжните моменти, колкото на развръзката, когато щастието се завръща. Бих казала, че плача, когато видя на екрана израз на доброта, любов и съвсем истински хубави чувства.

3.   Всеки път и по много. Адски чувствителна съм.

4.   Естествено, че е нормално. На мен също ми се случва. Буквално днес гледах финала на любимият ми сериал за пориден път и се разревах... Всъщност няма нищо лошо в изразяването на емоциите.

5.   И аз съм така! Днес пак си пуснах "Цар Лъв" и плаках! На романтиките не толкова, но иначе да. Много харесвам тъгата, меланхолията. Плача на песни също... и на стихове и книги. Емоционални души сме. А и съм Зодия Рак...

6.   Има един клип в интернет: "Припят-до и после", на руски: "Припят преди и сега", затова, защото има кадри, уловили миговете, в които деца и хора са били някога щастливи... Вижда се как деца си играят с едно кученце, деца танцуват пред културния дом "ЕНЕРГЕТИК", а най-последния кадър, който също ме натъжава е как двама младоженци се целуват! Всичко това е било преди да гръмне АЕЦ "ЧЕРНОБИЛ"! Кадрите са уловили и целостта на всяка сграда, поляна, улица-там където някога са играли деца, минавали са хора... , а това днес го няма! Района около АЕЦ "ЧЕРНОБИЛ" е силно радиоактивен, а полуразпада на урана е 1000 години! Затова и днес там няма хора, но кадрите ме натъжават, винаги, когато гледам клипа... Толкова е истинско и трогателно... Пуснете си и вие клипа и ще усетите, че хората, живяли там, са били част от вашия живот! Защото аз го усещам точно така...