Споделена история от Други

IP адреса се променя всеки ден
Здравейте! Имам един проблем с рутер TL-WR841N (с две антени). Значи за да играя игри на multiplayer, трябва да въведа едни данни наречени портове в "virtial servers" и също така трябва да въведа IPv4-адрес. След въвеждането на данните, всичко си работи нормално, но на следващия ден се налага да променям, същия този адрес от настройките на рутера, за да мога да играя multiplayer. Проблемът е, че последните три цифри се сменят тоест ако днеска е 101 утре ще е 100 и така всеки ден се менят само тези три цифри.Според вас какъв може да е проблема тоест да не би да има някакви настройки или пък рутера нещо си играе с мен?Мерси, предварително!

Коментари

1.   Сменява ти се ip на вътрешната мрежа ако искаш да ти е едно и също можеш или да си го сложиш статично или да си го резервираш от менюто на рутера в раздел dhcp.

2.   Добре си ти е рутера.Принципно IP адресите имат живот и се сменят на 1-2 дни като DHCPто нагажда последния свободен от домейна адрес.
Моят съвет да ти кажа е да звъннеш на доставчика защото конфигурацията на рутера е от тях и съответно може да ги помолиш да ти сложат статичен адрес.
Не е хубаво да пипаш сам.

3.   то роман да напише човек, пак не е сигурно че ще ти се оправи проблемът.

като за начало поговори с доставчика ти за да се увериш, че имаш публичен статичен IP адрес.

4.   Няма как да го оправиш, защото това е от твоя ISP (Internet Service Provider). Има 2 вида IP-та - динамични и статични. В повечето случаи са динамични IP-та, които се сменят спрямо настройките на смяна. Или при рестарт на рутера, или както в твоя случай - на 24 часа ;)

5.   Аз да питам: статичните ай-пи адреси могат ли да се променят след рестарт на рутер?

6.   Моето IP не се е променило вече 4 години

7.   Ако IP адрес ти е динамичен при рестарт на устройството ( рутер, модем) се сменя и той.