Споделена история от Други

Истината за феминизма
Много неща могат да се изпишат за феминизма. Има един ФАКТ обаче - той е политическа система, която не е нито за равнопоставеност на половете (иначе щеше да се казва примерно - хуманизъм), нито работи реално в полза на жените (защото като всяка марксистка философия се обръща срещу т.н. "онеправдана класа" която уж "защитава").

Искам просто да споделя една статия, която разкрива толкова добре истинската същност на това движение. Предварително предупреждавам, че не е за хора със слаби ангели:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6466553/Hero-schoolboy-skull-crushed-fought-mothers-rapist-dies-19-months-later.html

Събитието се развива в Русия, коментарът е от лоното на феминизма - английско говорящите страни - Англия и Щатите. Не ми е думата за събитието, което очевидно е огромна човешка трагедия и неадекватност на властите, а как тя е представена от медиите.

Накратко - пускат някакъв рецидивист от затвора (позната картинка и в България), и той почва да задява 5 години по-възрастна самотна майка с дете. Не дават подробности какви са им били личните взаимоотношения, но са живели в един блок, сигурно е имало нещо. Стига се до опит за изнасилване, жената е наръгана с нож, детето влиза през това време, напада похитителя с някаква гира, оня се обръща и му смазва черепа. Детето живее почти 2 години на системи, без част от главата си, и накрая умира. Майката оживява. Проблемът е как се представя тази трагедия от медиите - момче спасява майка си от изнасилвани и умира.... Смелото момче спасява майка си... Почивай в мир, смело момче. Герой!

Ъ? Не бяхме ли равни бе? Защо още се предполага, че мъжът трябва да умре да защити жената? Да бъде "герой", да я спаси дори с цената на живота си? И още повече това е собственото и малолетно дете? До това ли се стигна? Ами сигурно, като бащата вече няма място в семейството, остава да прехвърлиш ролята му на невръстното си момче - защитника на мама... Подчертавам, че това не е представата на самата майка, а медийното отразяване на нещата през призмата на феминистичната идеология. В нея има строга йерархия:

жена
момиче
момче
мъж

Мъжът трябва да изпълнява всичките си традиционни роли от т.н. патриархат, поне докато жената не го освободи от тях. Той трябва да се ожени, да плаща, издържа, защитава, НО когато тя е в настроение за това, а не в ролята на "силна и независима"...

Кажете ми жени, но не разбирам, не дай си боже да се стигне до такава ситуация, така ли бихте интерпретирали ситуацията? Кое бихте предпочели - да бъдете изнасилени, или да се случи това нещо на детето ви? А да признаете, че е по-добре да имате мъж до себе си? Защото за феминизмът явно, по-голямата трагедия е изнасилването, а не че едно момче на 15 години да умре и то по такъв ужасяващ начин. Аз си мислех, че родителят в крайна сметка отговаря за децата си, и трябва да е готов да умре за тях, не обратното. Не така е за феминизма явно... Ето и още едно доказателство, от последните дни:

https://www.youtube.com/watch?v=K9KkAqPv_AI

След повсеместното приемане на аборта като нещо напълно нормално и естествено под надслова - "my body, my choice", вече минаваме на следващата фаза. Коя е тя? Позволение на майката да убие детето си, до самият момент на раждане, чрез консултация с доктор, при условие на физически или психически усложнения. Това не е измишльотина, може да видите "дамата" на клипа, която е внесла подобен закон за разглеждане. Между другото Тръмп още в кампанията си каза, че до това ще се стигне. Може би няма да мине все още, защото създава сериозен отзвук, но стъпка по стъпка - феминизмът ще постигне и това. Защото това е система която ултимативно слага жената над всичко, дори над живота на собствените и деца. Като гледате... хм, американските си идоли, здравословно е да се замислите и за тези неща... Огромна част от самата Америка е ужасена от това което правят с нея (глобалисти и корпоративни интереси), не вярвайте на това как медиите представят нещата.

Коментари

1-50 от 99

1.   И аз съм го мислел това, прав си наистина. Ако беше криминалист след оплаквания нямаше да го пуснат да живее там, явно е имало нещо. Ама що горкото момче трябваше да умре... Те жените преди време мрънкаха за права и нищо не направиха, а уж искат да сме равни ама нищо не направиха.. Пък и нали нашите българки все се прехласват по тези ''велики държави'' като САЩ например.. няма как да не прихванат или да идолизират нещо от там.

2.   Чичка, разбрахме, че много искаш Тръмп да те чука.

Виж сега, много си досаден и противен, но все пак почва да ме хваща жал за теб, защото тази твоя обсесивност си е вече маниакално състояние. Усеща се, че още изживяваш някаква твоя си лична, много тежка драма и проектираш всичко върху жените. Тъжно е, жалък си.

Значи да те светна, ти, ако си мислиш, че на Тръмп му пука РЕАЛНО за неща като феминизма, за такива като теб, изобщо за разни такива емоциоални глупости виреещи из душичките на раята, то си в мега грешка, човек. Тръмп стъпи на това, просто защото беше опонент на Хилари. Ако опонентът му беше някой, който е избрал стратегия да пелтечи неща на електората против феминизма, то Тръмп щеше да пее съвсем други песнички на електората.

Ти си този, който трябва да престане да си губи времето с разни медии, чрез които се опитваш да избягаш от собствените демони в душата си, защото няма да се получи.
Просто отиди да поревеш за личната си драма на някой психотерапевт, даже може и на психичатър, та да ти изпише някакви успокоителни, но престани да акаш в мрежата, защото не просто си досаден, а вече и съжаление будиш.

3.   Ехаааа, още един който от едно събитие си направи генерални заключения! Много ги обичам такива! Чули не дочули, че някакво момче умряло за да защити майка си и вече стигнали до заключения колко струва ВСИЧКИ жени по света! Ама разбира се, за хилядите жени, които са умрели за да спасят децата си... а, нееее, за тях няма да говорим! Защото щом е майка по подразбиране трябва да се жертва! А да ти е хрумвало, че това момче се е жертвало просто защото обича майка си? ! Къде ти! Важното е, че е момче и че е непълнолетно! Ако беше момиче нямаше да е интересно, нали? Ама явно за теб мисълта да се жертваш в името на любим човек ти е напълно чужда, без значение дали си мъж, жена или дете, без значение дали си на 15 или 85. Това нещо се нарича, любов приятел! И ако не си го разбрал... ами да, определено вина има жена, собствената ти майка! А сега бягай да обясняваш как всички жени са к... ви и как не стават за нищо!

4.   Първо, източника ти 'dailymail' е несериозен, второ някакво клипче от ютуб... Личи си, че си чел много малко за феминизма и то предимно може би си гледал клипчета и някакви случайни статии си чел. Феминизма не е за това жените и мъжете да са равни. Феминизма е за това, жените да получават същите заплати каквито и мъжете, когато са на една и съща работна позиция. В световен план, жените получават около 20% по-малко от мъжете когато са със същото образование и опит. Второ, в много страни жените нямат право на образование, на работа, на свободна воля, а в други ги използват за евтина работна ръка. Феминизмът като политичедко течение се бори жените да имат същите права на тези неща, както мъжете ги имат. Представата ти, че жените искат да са повече от мъжете и това се нарича феминизъм е грешна. Най-просто казано, жените искат същите права, каквито имат и мъжете, нещо, което в днешно време те нямат.

5.   Това е сбъркана идеология. Не само настройва за търсене на права, а за надмощие и по-голяма важност като пол от чисто биологическа гледна точка, което е сериозно посегателство и на научните закони. Да, ясно е че е политика. Политика за унищожение на качеството на мъжкия род. Като няма качество, няма опасност да им рухне статуквото.

6.   Прав си, но не влизай толкова във филма "right-left" или "republicans- democrats"
Минах през същите мисли, които в момента занимават теб и ще те посъветвам да гледаш да балансираш. В началото бях твърдо против левите и за десните, но в последствие установих, че едните нямат нито факти, нито мозък, а другите- мозък.
Сега не ми се занимава да обяснявам защо, но накратко- това разделение и тези крайни мнения по темите няма как да са най-доброто за даден народ.
Иначе би ми било приятно да си поговоря с теб на дълго и на широко по темата.

7.   Ако детето беше момиче, също щяха да го наричат герой. Това, че журналистите се чудят как да си направят статиите "по-интересни" и привличащи внимание, използвайки трагедиите на хората, е друг въпрос.
Няма как "управляващите" да имат чак толкова интерес да налагат феминизма, все пак и днес повечето от тях са мъже. Но имат интерес да разделят обществото и да създават конфликти.
И още нещо - авторе: а защо не коментира, че извършителят на зверството над детето е мъж и повечето престъпления с особена жестокост са извършени от мъже. Това трябва ли да значи, че всички мъже трябва да носят отговорност за това.
Ти като си си намерил алчна жена, никой не те кара да й играеш по свирката. Избора е твой, никой не те задължава за нищо.

8.   Номер 4, ясно е че прекаляваш с телевизията. Така е било първоначално, както и неолиберализмът в първият му вид, няма нищо общо със сегашните неолиберали. Погледни кои фондации финансират феминизма, иначе това, че жените трябва да получават една заплата с мъжа е ясно. Но отдавна това движение е минало границата, ако могат да разделят жената и мъжа като субекти създаващи семейства, то те ще го направят. А за "правото" на жените да работят, има чисто икономическо обяснение и слава Богу "признания" на хора участващи във финансирането на тези организации от които става ясно за користните им цели. Водачите на това движение ходят полу голи по улиците, това добро представяне ли е на жената, според мен, не особено, а освен това една от водачките се похвали, че ЦРУ ги подкрепяло. Тук вече зависи и кой, до колко е политически грамотен и не повлиян от медиите(способен е на мнение базирано на анализ). М1

9.   Номер 2, ти с твойте "чички" навсякъде, май и на теб Тръмп ти се вижда симпатичен. Но понеже си от другата страна, а Тръмп(не съм му фен) не е, се чувстваш разочарован. Като жена на която са изневерили. И сега се тръшкаш виртуално :Д.

10.   Не са чички, а е един дядка познат във виртуалното пространство...

11.   Жените са "полезните идиоти" на нашето време.
Това са хората, които най-ревностно защитават дадена идеология, но са първите които страдат щом тази идеолофия се наложи.
Феминизма е първи братовчет да комунизма, просто друг вид марксизъм.
Вече не са онеправдани бедните, а жените. Вече не са виновни богатите, а мъжете. Same shit.

12.   От години чета все едно и също, като латерна си! Дълбоко навлезлия в феминизма.... май на теб телевизията ти идва в повече! Даже мисля, че ти не си го разбрал правилно. Озлобен и жалък си!

13.   9, като те гледам теб, и на тебе ти е не по-малко симпатичен.
Към автора :Чичка, този път направо издъни просото, като пусна тая темичка, за пръв път толкова изявлено и показно коментираш феминизма, и този път дори, без да се прикриваш под чужди самоличности, Браво! Следващия път дано чуем някоя твоя реч по телевизията.

14.   Феминизма изразява битка срещу сексизма и полагане на равенство между двата пола.

Това за 'традиционна' мъжка и женска работа / задължения да бъде премахнато, както и предрасъдъците че мъжа е повече от жената.

Това разбира се се налага от религия и възприятия датиращи още от миналото.

15.   Ти НЕ си нормален!И сигурно и момичето (Мария),което спаси живота на напълно НЕПОЗНАТ шофьор на автобус,докато такива като тебе само драскат из нета разни обиди към хората без да си направил нещо за някой в гърчавия си озлобен животец,тя също ли е феминиска и не е трябвало да се намесва а да го остави да пукне така ли?Момче съм и и прая Евала,както и на моята майка и сестра ми които винаги са ме защитавали срещу собствения ми баща,който е най после в затвора!Така че не говори глупости,жалък си!

16.   Н. 10 Жено, как се чувстваш след твоята менопауза. Другия ти полов орган върши ли ти някаква работа.

17.   Номер 8, аз с телевиззията не прекалявам. Учила съм феминизъм чисто теоретично и да ти кажа не е изобщо това, което дават по телевизията, нито пък е само западно течение. Има даже и българска авторка на научни статии за феминизма. Обсъждаме феминизма като политическо учение, не каква пропаганда дават по тв, ок? Виж в google scholar, напиши феминизъм и прочети няколко научни статии и тогава коментирай. Това се отнася и за автора на това словоизлияние.

18.   Авторът, с многобройните си плоски статии, е най-голямата феминистка. Такава реклама прави, че човек дори да не харесва феминизма, започва да го подкрепя.

19.   Номер 17, наивността ти отново прозира, както и на другите профани. Феминизма не е идея на някоя жена, а на кръг от хора на когото му е потребно това движение в определен момент. Борбата за права на жените са много преди феминизма. Не че очаквам някой от този сайт да знае нещо повече от "някои статии", така че всичко е наред.

20.   А и между другото, автора на коментарите 4, 17 "знае" как да борави с уикипедия и нищо повече. Съветвам способните да мислят да се поразровят и да намерят истината, останалите прочетете уикипедията като гореспоменатия номер..

21.   16, малопишковеца, в менопауза е жената, с която имаш супер малък шанс да спиш....
Ама щом питаш за мен- Благодаря, щастливо бременна съм!

23.   До Н. 10 и Н. 21.
Тези хора чиято анатомия има и двата полови органа "нормално" развити едновременно си мисля, че се казваха хермо... Още не съм чул такава "надарена" особа "щастливо" да забременее. Дори да ми платиш голяма Евро сума с такива като теб не лягам. За мен такива хора са извратени, каквато си и ти. Ти и такива като теб още не сте еволюирали от ранното примитивно човешко общество от преди няколко милиона години. Дано след още две-три прераждания да се родиш с един единствен полов орган.

24.   Феминизмът кара жените да оставят съпрузите си, да се бунтуват срещу капитализма, да практикуват черна магия, да убият децата си и да станат лесбийки!!!

25.   Леле мале, какви отвратителни женски коментари, на бесни феминистки? !? И все разни чички им се привиждат! Авторът много правилно ви е показал, що за стока са жените. Пет пари не струват, а феминизмът им е в устата постоянно. Е, щом ще има феминизъм, ще има и сексизъм! Трябва да има равнопоставеност нали? От феминизма пак ще си патят жените, защото мъжете няма да им простят женската наглост и гавра с мъжкия облик. Разбира се, че мъжът е стоял, стои, и винаги ще стои по-високо от жената като пол, каквито и "изми" да се измислят. Когато прояви женското си неблагоразумие да се блещи и заплашва със закони мъжа или пък (не дай Боже) да му посегне, нито феминизмът нито комунизмът ще я спасят. Мъжът ще я скъса от бой, пък нека тя да се оплаче на арменския поп! И после хайдеееее имало насилие над жените! Те да се радват днешните жени, че мъжете проявяват мъжкото си благородство на християни, и разрешават женския произвол подстрекаван от феминистките да вилнее. Ако мъжете действаха като мюсюлманите към нечестивите жени, позорящи мъжката чест, нямаше да го има този женски безнаказан лай по всички медии, за все повече женски права и там останалите им простотии. В над 3/4 от света, жените не смеят да гъкнат за женски права, а при нас в "цивилизования свят" намерили та премерили. Що не вземат да прокламират извратенията на феминизма в ислямския свят? Тогаз ще видят колко струва женския пол. Мъжете ще им отрежат кратуните на момента и ще им дадат един феминизъм и женски права, че няма да могат да ги носят! Авторът ви дава пример за пагубното действие на феминизма, и резултата в последствие от феми-закони, унижаващи мъжкия авторитет с безгранични женски права и женска безнаказаност. Е, няма да я бъде женската мечта за матриархат-женорахат, за сметка на мъжете. Жените трябва да си знаят мястото и да се научат на кой цар да служат. На мъжете си или на феминизма. Изборът си е техен!

26.   Попринцип съм съгасна, че това е политическа система, която минава всякакви граници.Съгласна съм, че истинската цел не е защитат на правата,а само заблуда с цел нечия полза.
Но тази манипулация работи, заради крайността на мъжете. Докато има женомразци, ще има и жени, които се бунтуват. Не ви е виновен феминизма, виновни сте си вие! Нямаше да има такова извращение като „феминизъм“, ако нямаше тормоз от страна на мъжете.
Не, аз не съм феминистка, аз съм нормална жена с мъж до себе си, кото ме уважава. Дето се вика, няма за какво да ставам феминистка.
И мен ме дразнят някои крайни женски разбирания, че едва ли не „жената е по-висша от мъжа“. Това е полова дискриминация, не по-малко лоша от другия вид, в който мъжът се смята за бог.
Да, съгласна съм, че не е правилно да има никакъв вид полова дискриминация. Но жените бягат от мъжете, заради тях самите.
Това пък за черната магия, не знам от къде го измъдрихте. Сигурно още живеете във времето на инквизицията.

Авторе, докато продъжаваш да пишеш такива теми и коментари, жените още повече ще стават феминистки и ще искат да се бунтуват срещу мъже като теб. Така че на твое място, не бих наливала масло в огъня.

28.   26, съгласна си, че феминистките минават всяка граница и измислят всякакви гадости-извращения, които налагат на обществото, но пък ти харесва по-голямото женско равенство от мъжете и "позитивната" дискриминация спрямо мъжете, за да имало изравняване на права и равнопоставености! Казваш, автора наливал масло в огъня, и жените щели да се бунтуват още повече? Я сега да видим как стоят женските бунтувания в наз 3/4 от света, където мъжете не еманципират жените си? Дали ще посмеят да се разбунтуват, след като знаят какво ще им се случи след това? Истината е друга! Мъжкият пол винаги е превъзхождал във всичко женския още от зората на човечеството до сега. За това схващането сред всички общества по света, че мъжете са много повече можещи от жените и това ги прави по-висши като пол не е случайно. Извратенията с равенството на половете идва от еврейските милиардери Сорос, Рокфелер, Ротшилд и още няколко, които противопоставят половете, като подстрекават жените да се бунтуват да злепоставят мъжете, да ги предизвикват нагло с чувство за безнаказаност, при което мъжете ги пребиват омерзени от женската гавра и дори ги и убиват, като мъжко отмъщение заради женската гнусотия. Милиардерите рефинансират във феминизма, за да блокират мъжете и така по-лесно да управляват света, като овластяват женския пол. Феминизмът е идеологическа доктрина за репресия към мъжете, зародила се в умопобъркани и човеконенавистни глави в САЩ. Крайната цел, добре маскирана зад сладки приказки, е редукция на човешката популация. Християнските мъже са благородни и излъгани от уж благородната идея за по-добър живот с жените ги еманципираха. Разрешига им да гласуват наравно. Тази грешка струва доста скъпо за Хр. свят, заради която той си отива бавно, но сигурно. В ислямския свят фемимизмът удари на камък. Мъжете убиват на място всяка жена, гъкнала само, за равенство с мъжа. Там мъжете още си продават или заменят жените за една или най-много за две кози. Защо феминистките не се разбунтуват там, а само тук си показват рогата? Няма да посмеят да имат такива претенции както при нас, защото мъжете ще ги изколят или застрелят като мръсни кучета без да им мигне окото. Ако се види статистиката за убийствата на жени при нас и в ислямския свят като процент от населението, ще се види разликата, като при нас мъжете убиват много повече жени от колкото мюсюлманите, на които не им трябва истанбулска конвенция, която да зароби мъжете юридически с неограничена женска власт. Мъжът като пол е стоял винаги по-високо от жената, стои сега, и пак ще стои, защото освен много по-силен физически е и по-умен. За това каквито и граждански закони да се измислят, мъжете пак ще бият и ще убиват жени защото могат, а ще го правят защото са предизвикани от феминистките! Феминизмът е много повече вреден за жените, от колкото за мъжете. Авторът добре е описал днешното положение.

29.   28, успокой се! Въобще не съм съгласна с „позитивната“ дискриминация спрямо нито един от половете, нито пък с „по-голямото женско равенство“. Но по същия начин не съм съгласна и с „мъжкото превъзходство“, което ти изразяваш в коментара си.

Ето този цитат го доказва:
„Мъжкият пол винаги е превъзхождал във всичко женския още от зората на човечеството до сега. За това схващането сред всички общества по света, че мъжете са много повече можещи от жените и това ги прави по-висши като пол не е случайно. “
Еми по същия начин, феминизмът при жените не случайно се приема. И от там, вреди на всички а вашитя метод за „премахване“, е доста примитивен и неправилен, поне по мое мнение. Не защото съм жена, а защото няма как с насилие и обиди, да вмениш благородни идеи у хората.

Ето тази представа, че единият пол превъзхожда другия, води до дисбаланс в обществото. Казвала съм го и в други дискусии с твоята светла личност и невероятно интелигентната персона на автора, който до ден днешен не може да се излекува от комплексите си и от страхът от женско влияние.
Е, както вашата реакция е нормална, така и женските бунтове под всякаква форма, си имат причина.
Хора, представата, че едните са по-висши от другите, винаги се полза като инструмент от политиката и винаги ще прави движения като феминизма, възможни. Опитите ви да ги потушите и да се наложите, водят до обратния резултат. Защото макар и начетени, се държите като примати (с извинение). След като сте толкова учени, можещи, разбиращи и знаещи, тогава разсъдете върху знанията и опита си.
Реакции на мъже като теб и авторът, са само резултат от тези политически измами и манипулации, а сляпата вяра, че постъпвате правило, само ви заблуждава и подклажда още ненужен гняв. И води до още лоши резултати.
Както вие не искате да сте дискриминирани и да не сте зачитани, така и жената не го иска.
Еманципираме се, не само защото вие го позволявате, а защото ни давате реална причина да го искаме. Защото много жени вярват, че така е по-добре. Защото не искат да бъдат командвани и тормозени от мъжете си. Защото никоя жена не би искала нейния съпруг да й каза „АЗ съм по-висш от теб, защото съм мъж“.
Ако ще ми излезеш с номера, че мъжете издържат жените и угаждат на всяка тяхна прищявка, мога да ти кажа само едно. Огледай се и виж реалния свят. Има много мъже, които са пълни неудачници, не могат да издържат себе си, камо ли пък семейството си, бият и тормозят жените си(което за вас може и да е оправдано). Е, коя нормална жена би искала да живее с такъв човек?

Знам, че авторът и ти номер 28, не бихте последвали съвети от такова нисше същество като мен, но по-добре спрете да се излагате, защото ставате смешни.

30.   Чичка, успокой се с това гласуване. Аз от години не ходя да гласувам, а също и много мои приятелки и познати жени(е, и мъже разбира се, но това не е по темата).

Иначе и в арабския свят почна да се цивилизова обществото малко по малко. А ти май пак си влязал в някаква тежка серия... Вземи отиди на СПА или нещо такова, че да се поотпуснеш - човек на възраст си все пак и трябва да внимаваш със силните емоции - не се подигравам тук.

31.   до 28: отколкото - изписва се така слято, а не разделно.
Личи си, че се стараеш с правописа, затова и ти правя тази забележка, за твое добро. Продължавай все така активно да се упражняваш и ще се усъвършенстваш с времето.
Желая ти успех!

33.   29, аз съм си много спокоен и честно да си призная тук се забавлявам. Ти може да не си съгласна с мъжкото превъзходство, но то си е факт неоспорим. Доказано е в исторически план, а и днешната действителност го потвърждава. По-голямото женско равенство е само юридически наложено от НСР, като женският пол е фаворизиран и превъзнесен, като способен колкото, че и повече от мъжкия, с цел да се блокират мъжете, които са гръбнакът на нацията, двигателят на творчеството-прогреса и най-вече сигурна защита за обществото. С женско управление обществото става слабо и удобно за манипулация, зависещо от външна намеса, и податливо на чуждо влияние.

"Ето тази представа, че единият пол превъзхожда другия, води до дисбаланс в обществото. Казвала съм го и в други дискусии с твоята светла личност и невероятно интелигентната персона на автора, който до ден днешен не може да се излекува от комплексите си и от страхът от женско влияние. "

Това не е представа а реалност. На практика мъжкият пол винаги е превъзхождал женския и винаги ще го превъзхожда, защото е с различна физиология предразполагаща го към мултифункционалност, за разлика от женския. Не знам кога и къде сме имали дискусии с теб, би ли ми подсказала? Мисля че ще ми стигне коефициента на интелигентност за да го разбера, ако го направиш по подходящ начин. Авторът доста интелигентно е представил вредата от феминизма, и не виждам в това негово поведение страх от женско влияние, или комплекси. Така че, едва ли той има нужда да се лекува. Как си го представяш баланса в обществото? И за кой баланс става въпрос? Баланс не може да има между бедни и богати, между мнозинство и малцинство, между половете, между млади и възрастни, и изобщо балансът е доста относително понятие. За кой баланс, или какво имаш предвид?
Причината за женските бунтове е без значение, а тях ги има, защото други мъже -кукловодите на НСР влияят на света с политика издигаща в култ женския пол. Нима мислиш, че жените не са се бунтували в миналото още от възникване на човечеството? Бунтували са се но винаги без успех. Мъжете винаги биха могли да смажат всякакви женски бунтове, стига да пожелаят. При една мъжка консолидация с ясна цел-ликвидиране на феминизма, жените няма да имат никакъв шанс.

"Както вие не искате да сте дискриминирани и да не сте зачитани, така и жената не го иска.
Еманципираме се, не само защото вие го позволявате, а защото ни давате реална причина да го искаме. Защото много жени вярват, че така е по-добре. Защото не искат да бъдат командвани и тормозени от мъжете си. Защото никоя жена не би искала нейния съпруг да й каза „АЗ съм по-висш от теб, защото съм мъж“.

Те жените може много неща да искат или да не искат. Въпросът е дали мъжете ще им ги разрешат и защо? "Едно е да искаш, друго е да можеш, а пък е трето и четвърто да го направиш" - "Мъжки времена"! Както вече обясних, "позитивната" дискриминация спрямо мъжете е наложена от архитектите на НСР. Въпрос на време е нещата да се нормализират. Жените ги еманципираха мъжете, повярвали на провокативни идеологии, че ще е за доброто на всички. И, както са ги еманципирали, така могат и да ги де еманципират, когато женската наглост и чувство за недосегаемост минат границата на допустимото! Това се оказа неуспешен и много зловреден експеримент за Хр. свят. Дали жените искат или не искат да бъдат командвани от мъжете е без значение, по-важно е какво искат мъжете, а тормозенето е въпрос на гледна точка. Както има по-висш и по-нисш животински вид, така има и по-висш и по нисш пол от животинските видове, а по-висшият пол не е женският. Що не тръгна жените и в ислямския свят да се еманципират и да видим как това ще стане? Там нуждата от войнстващ феминизъм е видимо необходима, но нещо не им се чува гласът на феминистките. Как ще обясниш, защо там са имунизирани срещу тази отрова и феминизъм не вирее? Няма нужда да ти "излизам с номера" - мъжете издържат и угаждат на всяка женска прищявка. Това е било през патриархалното минало, когато жената е била ценена от мъжа, заради женските и качества, дар от природата. Дори мъжете са се дуелирали заради женската чест! Днес мъжете ги бият тормозят, че и убиват по някога, защото жените заразени с феминизъм не струват вече нищо, но претенциите им без покритие са станали големи.

"Знам, че авторът и ти номер 28, не бихте последвали съвети от такова нисше същество като мен, но по-добре спрете да се излагате, защото ставате смешни. "

29, нищо лично и не се обиждай, за автора не знам, но аз никога не следвам женски съвети. Еврипид е казал! - "Никога не вярвайте на жените, дори когато казват истината"!

"31. до 28: отколкото - изписва се така слято, а не разделно.
Личи си, че се стараеш с правописа, затова и ти правя тази забележка, за твое добро. Продължавай все така активно да се упражняваш и ще се усъвършенстваш с времето.
Желая ти успех! "

Благодаря за корекцията, но да си призная хич дори не се старая. Пиша бързо по някога и допускам такива грешки, но ще ти издам една тайна. В средния курс учителката ми по БЕЛ ме преби с показалката пред съучениците ми. Наказа ме след това да пиша стихотворения на черната дъска и ме принуди да си оправя правописа. Е, не и останах длъжен, отмъстих си подобаващо, но мисля, че имах някаква полза от наказанието на учителката!

№30, явно не схващаш метафорите в коментарите ми. Аз не ходя на спа или други женски лиготии. Ходя два пъти седмично по 2 часа във фитнеса (ако имам физическа възможност) за което плащам по 50 лв. на месец. Ако можеше да ме видиш от близо, не чичка, а батко щеше да ми викаш, и щеше да мечтаеш за компанията ми. Не знам какво имаш предвид за арабския свят, дето обществото почнало да се цивилизова малко по малко, но знам друго. След всички арабски пролети, обществата дето американците искаха да ги "цивилизоват" насилствено, като наложиха с военна сила тяхната си демокрация и женското равноправие, обществата там имаха управление със светски характер. След насилствената военна "демокрация, обществата там побързаха да се презастраховат срещу феминистичната отрова, като приеха единодушно шериатски закони, гарантиращи патриархалния начин на живот. Не съм чак толкова емоционален, колкото искаш да бъда, а и емоциите са характерни за женския пол, за това не трябва да се избират жени на високи постове. Така че не се безпокой за здравето ми, много съм си добре!

34.   Аз не съм феминистка. Да не съм луда? Да, обаче мъжът ми натам ме тласка. Иска хем аз да изкарвам парите за нас двамата, хем да въртя домакинството, хем винаги да изглеждам перфектно. Е, как става тая работа? Иначе, пак казвам - последното нещо на света, което искам, е да съм феминистка. Точно обратното: искам да си гледам къщата и да слушам мъжа си. Да, ама ще умрем от глад. И работя на три места, за да издържам семейството.
Така че, мъже, осигурете ни възможността да НЕ СМЕ феминистки и ние с радост ще се възползваме. Иначе е много лесно така, както си лежиш на дивана, да ръсиш философии, докато жена ти (гадната феминистка) се скъсва от работа и ти мъкне торбата с бирите към къщи.

35.   Номер 33, това оправдание, че „се забавляваш“, го използвай с някой друг! Един (поне средно) интелигентен човек не би повярвал, че зрелите и умните „се забавляват“ по този начин, по-скоро се опитвате да се докажете, като всеки участник в споровете.
Дискусия водихме в една тема, която изтриха. Беше свързана със семейството и родителството.
Знам, че не следваш женски съвети. Че как някой, дето се смята за по-велик, ще приеме съвет от по-нисшите.

И преди съм казвала, че щом мъжете имате претенция да сте „по-силния пол“, би трябвало да го доказвате чрез психическа сила, грижа и справедливост, а не чрез насилие и обиди. Знам, че не приемате собствените си думи за обиди, а за факти.

Но колкото и да не ви се вярва, жената има също толкова голям принос за обществото, колкото и мъжете. Не говоря само за способността да ражда, а като цяло. Същото важи и за вредата. Доста е лицемерно да кажеш, че всичко хубаво е благодарение на мъжете, а лошото- само по вина на жените.
Вярно, в историята се споменават доста велики мъже, които са се доказали. Но също така има и доста вредители от мъжки пол. Та нали мъжът създава феминизма и прави еманципацията възможно? Е, ти сам отбелязваш, че в това няма нищо достойно и благородно, защото е със задна цел. Ето ви доказателства, че и мъжете нанасят вреда, това дискредитира повече вашето благородие, отколкото женската сила. Не е ли двоен стандарт да игнорираш вредата от мъжете и да вземеш предвид само добрият им принос за обществото?
Съгласна съм, че феминизмът вреди на обществото, защото пак е вид полова дискриминация и пак има деление на едните и другите. Не е правилно. И мен като жена ме дразнят крайните женски изказвания и самочувствието за фалшива независимост.

Като говоря за баланс, имам предвид разбирателство между половете. Докато продължавате да говорите, че мъжете са по-велики от жените, жените ще продължават да се дистанцират от вас.
Като казвам „бунт“, нямам предвид политическите протести или новите закони, имам предвид всяка една форма на отчуждение от страна на жените към мъжете.
Съгласна съм, че не трябва да оставяш жената да ти се качва на главата, но не трябва и да я принизяваш.
Феминизмът като превъзходство, е извращение и лицемерие. Но равенството между половете, като ЧОВЕШКИ права, според мен е за добро.
Аз не бих искала да живея на място, където нямам никакви човешки права, както се случва с жените по някои краища на света. Умишлено няма да ги споменавам, за да не излезе, че съм расистка.

36.   34, много точно изказване! Причината за проблема не е само разликата между половете, а неспосоността на един човек да помисли за усилията и приносът на другия. Неблагодарността води след себе си много лоши резулати.
Както има неблагодарни жени, така има и неблагодарни мъже. Заради тях много жени избират да бъдат феминистки.
Разбира се, не отричам и приноса на достойните мъже, защото все пак има такива. Но има и много достойни жени.

38.   33 Аз пък мисля, че говориш за себе си, комплексирано такова същество.. мъжко ли женско ли си, транссексуално ли си? Боклук

40.   И при двата пола има готини хора има и боклуци, така че няма как да правим генерални заключения. Всички мъже са такива, всички жени са онакива. Не съм фен на крайностите, най-добре е по средата. А отношения тип господар-роб са забавни, ама само в БДСМ. Така, че
е смешно когато някой мъж се мисли за център на Вселената, само заради един орган, но също толкова смешно е, една жена се смята за принцеса заради това, което има по рождение. Не разбрахте ли, че сме двете равностойни половини на едно цяло? И няма как да оцелеем едни без други.

41.   №35, нямам нужда да се оправдавам пред когото и да било, още повече пък и да се доказвам в анонимен форум. Всеки си избира начин за разтуха, за да не попадне във водовъртежа на синдрома бърнаут. Освен останалите малко развлечения, които имам, разглеждам и пиша в теми за вредата от феминизма. Наречи ме сексист, мачо или мъжкиа шовинистична свиня ако искаш, не ми пука, това е общ терминология за озверелите феминистки, които усещайки безсилието си пред мъжкото превъзходство творят мръсотия след мръсония, разрешена им от благородното качество-търпение на мъжете-християни! Освен Ме Тоо има много подобни извратении измислени от феминистките. Видни и световно известни мъже пострадаха от женската мръсотия, ... жената била "изнасилена" преди 40 години и сега се сетила, че може да омърси авторитета на някой мъж. Споровете винаги ще ги има във всички форуми, и всяка дискусия предполага спор на различни гледни точки, а кой какво ще докаже или ще се докаже не е от голямо значение, защото както вече казах, форумът е анонимен и така се вижда истинската нагласа на повечето хора от коментарите им към днешната политика и очевадни истини за съвременния живот. Правилно забелязваш, аз никога не следвам женски съвети и се радвам, че повечето мъже също го правят. Жените винаги лъжат (Еврипид го е казал), защото нямат достатъчно потенциал за да се състезават с мъжете, а феминистките им вменяват, че били по-добри и че с протестите за измислени права, дето все са нарушавани от мъжете, ще могат да управляват света подчинявайки юридически мъжете, които като верни кучета ще ги защитават от посегателства и отмъщение на други мъже, пострадали от женската наглост и гавра с мъжкия облик.

"И преди съм казвала, че щом мъжете имате претенция да сте „по-силния пол“, би трябвало да го доказвате чрез психическа сила, грижа и справедливост, а не чрез насилие и обиди. Знам, че не приемате собствените си думи за обиди, а за факти. "

Мъжките претенции да по-силен пол са очеизвадни, а иронията ти с кавичките не е достатъчно силна. Мъжката физическа сила и умствени способности над тези на жените са отдавна доказани в исторически план. Не е необходимо да го повтарям повече. Справедливост е много относително понятие. Всеки се мисли за прав и смята другия срещу него за виновен. Мъжкото насилие над жените е предизвикано от вербалното изнасилване на мъжете от жените чрез феминистични репресивни закони закони. Дори се стига и до тази извратения, където мъжът няма право да доказва своята невинност, щом вече е обвинен от жена с измислено престъпление (истанбулската конвенция). И да поясня, че където е силата, там е и правдата... неписан природен закон!

"Но колкото и да не ви се вярва, жената има също толкова голям принос за обществото, колкото и мъжете. Не говоря само за способността да ражда, а като цяло. "

Тук лесно ще бъдеш оборена, защото това твърдение е невярно! Я, посочи друга световно известна жена освен Мария Склодовска, допринесла за прогреса на човечеството, макар че и откритията на Мария са съмнителни, заради апокрифите уличаващи я в убийството на мъжа и плагиатстване на неговите открития! Единственото полезно нещо у жената като пол е способността и да ражда мъже, които да движат прогреса, което в същност е в женската и природа! Правилно забелязваш, феминизмът го измислиха пак мъже, защото жените нямат достатъчно умствен потенциал за да сътворят такава идеология, но са достатъчно подли и лукави, за да се възползват от нея. Така или иначе, отровата вече е заразила жените, че дори и част от мъжете, което е пагубно за Хр. свят, който върви към самоунищожение, ако не намери начин да ликвидира феминизма!

42.   Номер 41, продължавайте да говорите така и жените ще продължават да стават феминистки. Цикълът е затворен.

43.   'Освен останалите малко развлечения, които имам' - ясно защо си толкова кисел, но сам си си виновен. С това тролене реално по-щастлив и спокоен няма да станеш. Бърнаута няма да те подмине, ако продължаваш този негативизъм, но ти си знаеш де ;)
Ако не разбра - жена съм и аз.

44.   №36, много жени избират да бъдат феминистки, защото това е господстващата идеология. Ако беше комунизъм - щяха да комсомолки и после партийни другарки, ако беше нацизъм - щяха да видгат изпънати ръце по митингите, ако беше християнство - щяха да се включат в редовете на Инквизицията, сега е феминизъм - включват се в #metoo, нищо, че са виждали изнасилване само в българските филми, и тормозят всички около себе си с коментарите си за половете и дървените си философии. Накрая си провалят живота, заради непрекъснатата война с мъжете в семейството си, на работното място, сред приятелите си. Така става с всички последователи на "силните на деня".

45.   Жените няма да избират тази мода и тази идеология, ако мъжете си бяха..мъже. Бъдете добри с жените си и така ще ги откажете от идеята да стават феминистки. Не с насилие и обиди. Има една поговорка, която гласи, че „всяка силна жена чака мъж по-силен от нея. Но не за да я ограничава или променя, а за да й даде правото да бъде слаба.”

46.   42, 41 съм! Как искаш да говоря за жените, които заради наглостта им мъжете ги убиват все повече, след, като ги еманципираха и им разрешиха да гласуват? Колкото повече феминизъм има, толкова повече жени предали Богу дух ще има. Защо не можете да разберете, че мъжете ви търпят вас жените заради детеродните ви способности, но всяко мъжко търпение се изчерпва по някога и се налага да има мъжко правосъдие!

43, кое според теб е тролене? Това, което мисля и казвам, или това което някой казва, а мисли друго? Или смяташ, че когато някой мъж говори вежливо за феминистките, то той е искрен и казва това, което мисли? Няма такова нещо! На мъжете (повечето мъже) им е писнало от женските лиготии и гавра с мъжкия авторитет от феминистките, подстрекавани и насърчавани от феминистичните закони. Сега мъжествеността на мъжете им била токсична? !? Е, и, какво следва? Момченцата да се скопяват още при раждането им ли, че да са равни и слаби колкото момичетата, щото мъжествеността водела до агресия и убийства на жени? Не съм изобщо кисел, дори съм много весел. Аз съм и музикант, първа категория-китара, така че винаги е весело около мен, а с ВИГ често развеселяваме и другите. Бърнаута не подминава никого, освен тези, които намират начин да се разтоварват и да си намират повече развлечение, както аз в момента!

47.   Аз имам чувството, че авторът е мъж под чехъл и си избива комплексите от жена му тук.

49.   Интересно ми е тия женоря тука, дето подкрепят феминизма... какво ли биха направили в условията на една война. Че тя и се задава на хоризонта. Дали няма да се оакат и бързо да обърнат фурнаджийската лопата.

Някоя от тях изобщо замисляла ли се е че ПОЧТИ ВСИЧКО материално, което света е изобретил и консумира е плод на мъжка ръка и ум.
Като се почне от тъпия телефон, на който се феминистката се кифли, мине през софтуера му, който е правен от мъже програмисти, до автомобила, с който отива на работа, а вечер се прибира, в жилище което е строено от мъже и легне на легло което е сглобено от мъж. Най много дрехите на гърба й и обяда й да са били направени от жена...

А две жени като се съберат за 5 стотинки работа не могат да свършат. Повечето пък от тях по високите позиции са ПУСНАТИ нагоре по йерархията или заради тати, или заради бати, или заради някой, който иска да я хване за задника.
Търпим ви. Никой не ви е длъжен за нищо. А наглостта ви е безгранична

50.   Така ли не разбрахте, че не всяка жена е феминистка.? Някои просто не си падат по примати. Авторът специално какво е направил толкова Велико за тоя свят.? Вие това ли казвате на дъщерите и майките си? Че нищо не става от тях? Какво щяхте да правите без "" скучните домакини", дето ви готвят и чистят, докато бащите ви са по задачи и подвизи? Пичове, само едно нещо ще ви кажа. Ако една жена напусне мъжа си, това не я прави автоматично феминистка. Може да значи, че мъжът й не става за нищо. Щото ги има много такива мъже, дето и салата не могат сами да си направят, ама претендират, че са по-велики, само защото имат наденица под екватора си.

51.   №50, всяка жена е потенциална феминистка, и ако не е станала за момента, заразата ще я налази все някога, ако не се вземат мерки на време. Дали жените си падат или не си падат по примати си е техен проблем. Скоро голяма част от мъжете ще станат непукисти спрямо женската същност, и щом вече не се ангажират с изхранването на семейство заради еманципацията, то тогава жени изобщо не им трябват. Еманципацията освободи и мъжете от отговорността, която имаха през патриархалния живот. Жените ще са само за задоволяване на нагона и после в кофата за боклук, където в същност им е мястото. А, платена любов дал Господ! Не е задължително авторът да е направил нещо велико за този свят. Факта, че е мъж го прави велик и по-стойностен от всяка жена, а великите личности допринесли за прогреса на обществото са почти изцяло от мъжкия пол, към който се числи и автора, както и останалите мъже. Няма нужда да казваме каквото и да е на дъщерите си и майките си. Те са жени и трябва да си знаят мястото и задълженията, а синовете са нашето мъжко продължение на рода, за радост на бащите ни. Скучните домакини, дето готвят и чистят са за предпочитане пред нескопосаните феминистки, дето си мислят, че морето им е до колене, а мъжете не ги искат дори и за компания, камо ли да се женят за тях. Ако една жена напусне мъжа си, рядко ще си намери друг. За да е парясана, значи има някакъв кусур, а за мъжа е щастие, че се е оттървал от кобията-феминистка (кобия=проклета, зла истерична жена, която мъжът често пребива от бой, за да я озапти), дето му трови живота! Това означява, че жената както винаги в такива случаи не става за нищо, а "наденицата" под екватора е винаги щастие за някоя жена. Има си народна мъдрост: - "Голяма мъжка наденица... весела къща! А, с такива наденици на мъжете, салати ще се натискат да направят и комшийките.

52.   Всяко едно изречение в коментар номер 51 е толкова погрешно, че ако започна да обяснявам, ще стане дълго колкото роман.

53.   Авторът и номер 51, ми напомнят за Грета Тумберг. Бас държа, че единият е мъж под чехъл, а другият е непоправимо самотник, дето ползва "платена любов". Авторе, какво стана? Намери ли 63 годишната баба, или твоят поддръжник пое щафетата?

54.   №53, не се хващай на бас, защото ще го загубиш. Едва ли авторът е непоправимо самотник, а аз №51 съм глава на семейство и у дома се слуша моята дума. Грета Тумберг е оръжие в ръцете на феминистките, които не се свенят да използват недъга на едно непълнолетно момиче, за прокарване на своята идеология. Ако болни (ненормални) женски деца, като Грета Тумберг ще казват как трябва да се управлява света, то тогава Господ да ни е на помощ! По- добре щеше да е да се обърне внимание на феминистичната мръсотия, дето руши всичко създадено от мъжете за благото на обществото. Може да последва призив за управление на света от ненормални момичета, които като станат жени, ще беснеят срещу мъжете с дадената им неограничена юридическа власт. За глобалното затопляне си има причини и те все още не са ясни, но е ясно, че трябва да се озаптят феминистките със закон, за да не се налага на мъжете да ги озаптяват по своя си начин!

55.   И точно за това ми напомняш за нея, защото не осъзнава, че е оръжие за глобална манипулация.

56.   Номер 51/54, жени и момичета като Грета Тумберг за резултат от мъжкото потисничество, довело до желанието на жената да се еманципира и да използва всякакви средства, за да го постигне. Наистина е жестоко и лицемерно да се използва едно болно момиче, но нямаше да се стигне до там, ако не се беше започнало с неправилната идея за надмощие на един от половете (нещо, което започва още много преди феминистката идея и го има във всякакви форми и варианти).
Мъжете също сте податливи на матипулация, така че не се правете на по-умни!
Да не говорим, че повечето злодеи в световната история, също са от мъжки пол. Това говори много за вашето „мъжко благородство“.

Бях си обещала да не си губя времето в анализи на „мъдрите ти писания“, но виждам, че имаш отчаяна нужда от внимание, за да си създадеш илюзията, че си влиятелен. Съжалявам само, че ще допринеса до тази твоя неправилна представа.
Заповядай на драмата:

Тази феминистична зараза нямаше да съществува, ако нямаше дори интуитивна причина да я приемат жените. Ако една жена е щастлива като нечия съпруга, то тя ще изпитва важност в живота на мъжа си и няма да има нужда да става феминистка. Но това как се чувстват дъщеря ти и жена ти, зависи изцяло от теб, защото бидейки „глава на семейството“, ти носиш отговорност за тези, за които се грижиш. Ако не зависи, значи са се разграничили доста от теб и вече не си „главатарят“.
Аз например се чувствам значима в живота на моя приятел и не виждам смисъл да се правя на „силна и независима“, само заради някакви комплекси.
След като мъжете могат да са равнодушни и да станат непукисти спрямо сегашното положение, нека да започват от сега. Ти ако си непукист, какво си губиш времето в анонимните сайтове да спориш? Нали да си „непукист“ значи да не ти пука? Е, на теб явно ти пука и не ти стига това, че си „главата на твоето семейство“. Нито пък на автора му е стигнало.

„Еманципацията освободи и мъжете от отговорността, която имаха през патриархалния живот. Жените ще са само за задоволяване на нагона и после в кофата за боклук, където в същност им е мястото. А, платена любов дал Господ! Не е задължително авторът да е направил нещо велико за този свят. “

Първо, след като сте вече свободни от отговорност, какво се ежите? Питам тези, дето все още не са създали семейства и дето са се превърнали в „независими и самодостатъчни мъже“? Щото те са като срещуположния вид „феминистки“, само дето подкрепят мъжката самодостатъчност. Претендират, че са силни и стабилни мъже, но хленчат като госпожици в цикъл и никой не ги взема насериозно. И честно казано, те сами са си виновни за това.
Ти сам казваш, че мъжът вече е свободен. Както виждате за мъжете има и позитиви в резултат на феминизма. Смисъл, свободни са от грижата за жената и от отговорност за семейството. Нещо, което те самите разрушиха, благодарение на много „велики мъжки мислители“ и пропангатори. Само дето липсата на отговорност означава и липса на това господство, което искате да си върнете.

Второ, жените доста време са били само за задоволяване на нагона на мъжете. Това не е нов феномен. От това искаха и да се освободят жените. За ваше съжаление, в днешно време вече мъжът е станал средство за нагона и нуждите на някои жени. Според мен точно тези жени нямат право да претендират, че са феминистки, защото след като се нуждаят от мъже, значи не са независими. Но това важи и за мъжете, които ползват услугите на платената любов.

Трето, твърдиш, че не е нужно авторът да е направил нещо велико, за да се смята за по-велик от жените. Еми не съм съгласна. След като претендирате, че сте по-важни за развитието на света, по-умни, по-добри и по-силни, би трябвало да може всеки един от вас да го подкрепи с действия. А много от вас не могат. Това, че си се родил мъж, не е твое постижение, че да си горд с това. Гордост може да изпитваш с нещо, което си постигнал сам. Или поне да имаш принос за това.

Тук ще те върна към нещо, което ти самият беше казал и което си спомням смътно. „Едно е да искаш, друго е да можеш, трето (и четвърто) е да го направиш“. Е, след като вие можете и искате, защо не сте направили нещо „велико“ за този свят? Ако стоенето пред компа и спаменето са нещо велико, то тогава и аз съм велика. Разбира се знам, че ти няма да се съгласиш, понеже не приемаш моите думи за верни и също защото съм жена.

„Няма нужда да казваме каквото и да е на дъщерите си и майките си. Те са жени и трябва да си знаят мястото и задълженията, а синовете са нашето мъжко продължение на рода, за радост на бащите ни. “
Еми тези ваши мъжки рожби нямаше да са способни да продължат рода без жени. Нито пък вие щяхте да сте успели, без жените си. Да, да, знам! Великата мъжка утопия за ектогенезата... Само дето тя няма да проработи поради няколко причини.
Едната е, че още има разумни мъже, които не биха заменили истинската жена нито за ел. стимулации, нито биха искали да създадат дете по изкуствен метод чрез инкобатор. Изкуствените методи за зачатие понякога водят до увреждания на самото дете, колкото и напреднала да е науката. Например ин витрото е добър начин за зачатие, но чрез него, детето не е заченато със същата емоция, с която зачеват двама души, правещи любов. Същото ще важи и за ектогенезата. А и дори този метод да е ефикасен, не забравяйте, че преди да го откриете, жената ви е била доста нужна! Както и майка ви, за да се пръкнете на тоя свят. Иска ви се сега да не е така, но уви! Природата неслучайно ни е създала два пола и не е само за да се размножаваме!

Ти като вярващ човек, би трябвало да се досетиш, че има причини жената да съществува и то не само за да ражда и да задоволява мъжките нужди. Макар че дори това я прави значима, а „задълженията“, които казваш, че имат жените, са нещо, което много мъже не биха могли да свършат, даже когато някой ги учи.

„Скучните домакини, дето готвят и чистят са за предпочитане пред нескопосаните феминистки, дето си мислят, че морето им е до колене, а мъжете не ги искат дори и за компания, камо ли да се женят за тях. “
Тук съм съгласна, че по-добре да имаш порядъчна жена, отколкото злобна самотница, която мечтае за господство. Но! Сети се сам защо вече не останаха „скучи домакини“! Защото на жената й е писнало нейният принос за семейството да бъде умаловажават. „Скучните домакини“ се превърнаха във феминистки заради вас, мъжете, които не ги оценяват и не ги уважават. Защото им писна да ги наричат „скучни домакини“ и да бъдат „ползвани“ или пребивани. Макар че щом нещо се „ползва“, значи все пак е полезно по някакъв начин.
Уважаваната жена няма да се откаже от мъжа си, защото няма да чувства вреда или принизяване от него и с радост ще бъде домакиня и майка, обичана и любяща.

„Ако една жена напусне мъжа си, рядко ще си намери друг. За да е парясана, значи има някакъв кусур, а за мъжа е щастие, че се е оттървал от кобията-феминистка (кобия=проклета, зла истерична жена, която мъжът често пребива от бой, за да я озапти), дето му трови живота! “

Извини ме драги, но това ми звучи като пълна глупост! В днешно време е много по-лесно за жената да си намери нов партньор дори само за секса, защото женският ресурс винаги е бил по-търсен и потруден за достигане от мъжете. Сещаш се, че на днешна дата, е в недостиг за мъжете. За това и си търсите по няколко.
Щом тя го е напуснала, значи не го е искала и не е задължително в нея да е проблемът. Друго е ако мъжът й я напусне. Доста често се наблюдава феноменът, че след време се връща с „бели знамена, цветя и рози“ и иска да бъде пак с нея, но уви, не става. Познавам доста жени, които се разведоха заради изневери и неуважение, а след време бившите им съпрузи се върнаха при тях отчаяни, но беше късно. Една от тези въпросни дами беше поставила детето си пред своите женски нужди, за разлика от бащата, който мислеше за една госпожица, дето го заряза след време. Синът на тази дама е силно разочарован от баща си и „мъжкия пример“, който е получил, но пък уважава майка си и втория си баща.

Да пребиваш жена си за щяло и нещяло, не те прави мъжкар. Прави те грубияни селяндур. Това селско възпитание, да биеш съпругата си, не е характерно за интелигентен човек на високо ниво. Съгласна съм и че има доста жени-селяндурки, дето искат отношение като към дама, но се държат отвратително. Е, за тях разбирам, защо никой не им иска компанията. Не отричам, че има такива, дето са за трепане, но тях може просто да ги зарежеш като са истерични и злобни.
А ако една жена напусне мъжа си, защото я тормози, тогава е съвсем разбираемо защо избира да бъде сама, вместо с някой дивак, дето посяга за всичко. Все пак по-добре да си сам, отколкото с някой, който те наранява.

„Това означява, че жената както винаги в такива случаи не става за нищо, а "наденицата" под екватора е винаги щастие за някоя жена. Има си народна мъдрост: - "Голяма мъжка наденица... весела къща! А, с такива наденици на мъжете, салати ще се натискат да направят и комшийките. “

Ами не съм съгласна, че винаги в жената е проблема. Има доста мъже, които наистина не стават за нищо. При това от старата школа, тези със „старото патриархално възпитание“. Те нито работят, нито могат да издържат себе си, камо ли семейство, нито се държат добре с жените си, нито са добър пример за децата си, нито биха могли да си сготвят нещо, само висят пред телевизора или компа и с извинение, „да си чешат посивелите т****и“, докато жените им бачкат и домакинстват и гледат децата и ги възпитават в истинска семейна ценност. Айде помисли тук кой е героят и кой е достойният!
Вярно си е, че „наденицата“ ще зарадва все някоя жена. Но след като съпругата ти е нещастна по твоя вина, кел файда, че сумати жени се „радват на твоята наденица“.
Да не говорим, че познавам доста примери от мъжкия пол, чиято „наденица“ не представлява интерес за никого. Даже за обратните.
Както мъжът не иска да има до себе си нахаката селянка, така и интелигентната жена не би искала някой неандерталец, дето дори не изглежда добре, да й трови живота и да й губи времето.

Колкото до „платената любов“, си мисля, че е срамно за един мъж да си плаща за такива услуги. Щом трябва да си отвориш портфейла, за да ти „разтворят крака“, значи си невероятно отчаян и причините могат да бъдат доста.

Може в реалния живот да се изживявате като силни и стабилни мъже, но звучите точно като недоволни госпожици и мъже под чехъл. Извинявам се много, че го казвам! Като виждате, даже има мъже, които не са съгласни с вашите излиания.
В историята има свидетелства да доста „велики мъже“, които са зависели от жените си.
Например Густав Малер, австрийски композитор и диригент от 19 век, голямо име, голям принос, но в ежедневен план е зависел от съпругата си.

Така, мисля че задоволих желанието ти за внимание. Имаш доста материал за оплюване, защото виждам, че това те радва. Останала съм с впечатлението, че си по-злобен и от жена.
Заповядай, не очаквам благодарност и приятно четене и бълване на „аргументи“!

П. п.

За да има свестни жени, трябва да има и светни мъже. Наистина в днешно време бройката на дамите е намалял. Но това е защото и алфа мъжкарите поизчезнаха, или просто някои мъже нямат правилна представа какво значи да бъдеш „стабилен мъж“.

1-50 от 99