Споделена история от Други

Защо все още живеем в каменната епоха??
Какво означава да се чувстваш ''жена''. Какво означава ''сигурен и уверен'' мъж? Колкото и да си сигурен и уверен, ако не отговаряш на очакванията на една жена (ръст, мускулна маса), нямаш шанс!
Какво означава ''работен, силен, мъжествен'' мъж? Та това са го правели неандерталците, тогава мъжете са вършели тежката работа и женските са търсели този който може да им осигури подслон т. н. А днес е 21 век! 21 НЕ КАМЕННАТА ЕПОХА! Нали искахте равенство? Колко време ще го искате? Единственото нещо което дели мъжа и жената - това е половия член. Какво ви пречи да сте еднакви? Преди време жените претендирахте за права, имате ги, какво направихте? Света ли променихте? Дразня се когато чуя за нечии претенции, дори и моите. Няма ли да се променим, или ще живеем като типични неандерталци? 21 век сме, не се борим за оцеляване, къде е проблема??

Коментари

1.   Мъж със стегнато тяло, широки рамене и атлетична фигура е толкова привлекателен за жените, колкото за мъжете дългокрака жена с голям бюст. Тук не става въпрос за мода, става въпрос за привличане . Не знам с какво се занимаваш и какъв си, но това за неандерталците и ерата е покъртително. Няма нищо общо с равенството между половете.

2.   ПроблемЪТ е, че преди всичко останало, сме си едни животни на практика и инстинктите ни, колкото и да са закърнели, все пак ни управляват - кого повече, кого - по-малко. Това е.

3.   Според мен проблемът ти с дамите е заради характера ти. Очевидно си много озлобен и предполагам, че и те го виждат.

4.   Защо включващ всички под общ знаменател? Аз съм жена от новото време и не си търся мачо, който да ми носи пари, да ми даде дом или да ме защитава. Работя доста престижна професия, разполагам със собствен апартамент и авотомобил, а колкото до защитата - имам черен колан и палка в чантата. И да се изфукам още повече, живея с идеалния мъж, който търсят всички, които си изброил. Само, че той намери мен ... и остана с мен!

5.   Равенстовото е обществено (равни права), не биологично (равни по баш всичко). Вторични белези - ръст, глас, окосмяване, все диктувани от нивота на Т-хормона. Т. е. не, разликите далеч не са само по дрънкулките между краката. И наличието на тези белези показва самото здраве на индивида, много ясно че се изисква.

Ако стандартът ти е толкова нисък (ясно е защо), твой проблем. Това, че другите изискват нещо повече от абсолютния минимум, не ги прави "неандерталци", мухльо.

6.   Май живееш в изолирана среда. Оцеляването е се среща под всякаква форма. Икономическа най-вече, но и в много случаи екстремна. Като си бягащ от силовите навици и си тихичък, а си с жена и ви нападнат? Да не си мислиш, че няма да те наранят защото си с пари или убеждения, че не сме в каменната епоха. В екстремен момент нито с приказки, нито с хитрост ще се измъкнеш. Приятелката ми споделяше, че няколко пъти е била обект на атаки с бившия си приятел и той нищо не е направил да я защити. А миналата година с мен един пиян в трамвая й говореше
глупости и като застанах до нея се сдуха. На лежанката съм три пъти в седмицата 97кила съм и не съм от тия дето ще паднат от шамар. Жените се ориентират инстинктивно към силните мъже. Това е природен закон и отклоненията от него не аа съзнателни

8.   Ако в каменната епоха жените са търсили кой може да им осигури подслон, то тогава сме още в каменната епоха, защото жените и днес в 21 век търсят кой може да им осигури подслон, даже и нещо повече. Запитай се, или ако има статистика, провери колко жени сами могат да си осигурят подслон. Може би само 2, 3 %. Всички други жени гледат да хванат мъж, който може да осигури много повече от само едно жилище. Ама иначе претенциите им нямат край. Ако анализираш жените само по заплатите им ще се увериш, че никоя не може да си купи жилище, освен тези 2, 3 % споменати по-горе. И така ще продължава, но устите им няма да млъкнат с безпочвените им претенции.

9.   Кликнах на темата ти, защото очаквах да си поставил някакви сериозни въпроси, които касаят човечество като цяло.
А то какво се оказа, че си просто поредния, който няма достатъчно добре развити социални умения...

Вместо да философстваш излишно, излез навън и си намери приятелка, за твое добро ти го казвам. Така нищо няма да постигнеш, освен да събереш на едно място (тук) други мъже, които имат твоят проблем, и колективно да се самосъжалявате плюейки по жените.

ж31

10.   Смени средата! Явно още живееш на място където се живее като в "каменната ера".

11.   "Жените трябва за започнат да плащат данъци, значи трябва да започнат да работят." - Д.Рокфелер Поздравявам жените, за свещената им борба. :Д

12.   Авторе поздравления за темата , доста хора си засегнал като им каза истината.

13.   Вярваш в лъжи и се чудиш що не работят... Мъжете и жените ги различават много неща, и по-добре отвори един учебник по биология и не се занимавай с глупости...

14.   Виж сега, саблезъбите тигри са предци на сегашните, ама сегашните продължават да убиват и да се хранят с месо така, както предците им. Та, същото и при хората. Нещо не ги разбираш нещата около еволюцията. И аз много неща не осъзнавах. Дразнеше ме да гледам мачовци с момичета, ама после разбрах защо се привличат. Номер 1 е описал нещата с първото изречение.

15.   "Колкото и да си сигурен и уверен, ако не отговаряш на очакванията на една жена (ръст, мускулна маса), нямаш шанс! " Да, и това е добре. Ще е доста криво, ако жените не се впечатляват от това. Просто и ти се опитай да се набиваш на очи. Ако си дебел - отслабни с труд и воля, ако си нисък - лостове и тежести и ще компенсираш с релеф, ако си слаб - хранителни добавки и ендокринолог. Можеш да си господар на света, ако сам пожелаеш. Ако не ти е по силите, просто свикни и гледай закономерностите. Много от нас са били невзрачни, при половината усолията са дали резултат. Пробваш и това е. Но не завиждай на тия дето те засенчват. Те са плод на връзка между качествени индивиди мъж и жена. Снажен момък и арна хубавица и детето им арно. Успехи.

16.   4, а колко ДЕЦА имаш, и какво (и кого) ще оставиш след себе си?

17.   :D и в 41ви век естественият подбор ще е една от дветенай-могъщи сили управляващи живота.
Колкото и антибиотици да правим, бактериите ще ни гепят в един момент. Може би е шокиращо за по-невежите...
Още един шок е, че жените подбират. Уао! Какъв съм изненадан! Тръшкам се, пеня се, плюя... През XXI век, тия първобитни същества смеят да имат претенции за външен вид, допир, вкус и мирис!
Както е казал един бургаски мъдрец: Въй!

Не си най-важния на Земята. :) препоръчвам ти да си обърнеш внимание на егото. Медитирай. Това че съществуваш не ти дава автоматично власт, имане, власт над чуждите желания. Тренирай нещо (препоръчвам ти някой вътрешен стил за да нормализираш егото - тай чи, йога, медитация с дихателни упражнения)

18.   "Запитай се, или ако има статистика, провери колко жени сами могат да си осигурят подслон. Може би само 2, 3 %. "

Сега очаквам препратки към статистиката, която ясно доказва това. А мъже? Колко от. Тях могат, да си осигурят подслон.. Аз лично не съм свидетел на много жени, умрели от глад или студ на улицата, поради невъзможност, да си осигурят подслон. Фактите са ти малко... Липсващи?

19.   Номер 9 до някъде си права, обаче вече тези злобни мъже със тези проблеми станаха една трета от всички мъже и продължават да се увеличават. Това вече не е проблем на мъжете, а на системата в която женските прищявки и глезотии са издигнати в култ.

21.   До 16

И какво ще оставят 99. 999% от населението? Катедрали, научни постижения и следващото поколение от добри и мили човеци?
Хахха.... Да! И аз не си вярвам :)

22.   Ха борим се за равенство и ние жените приехме и доказахме че можем да вършим всяка мъжка професия не по зле от мъжете, обаче мъжете все още отказвате да излезете в майчинство да кърмите или да родите деца.

23.   Не се борим за оцеляване ли?

24.   До 22
Блажени са верющите, както се казва в един 2000 годишен бестселър. :) Сещам се за поне 5 професси, от които бягате като дявол от тамян. Реализацията ви е почти винаге и в обслужващите индустрии на обществото.

26.   н. 22, как не съм виждал още поне една жена-дървосекач? Или една жена да налива бетон - нещо да кажеш по въпроса?

28.   Абе, мъже, ако искате жена, си го мерете с мъжете, не с жените и белким ви се получи.