Споделена история от Други

Защо всичко ме дразни и задушава?
Омъжена съм от 8 години с две деца - на 5г. И на почти 2г. Все още съм по майчинство. Обичам децата си. Мисля, че и мъжът си все още обичам, макар че почти непрекъснато се караме - предимно за дреболии, но започне ли спорът край няма. Лошото е, че става пред децата... и двамата сме толкова изнервени, палим от най-малкото нещо... Не знам как да обясня, но изпитвам някакво постоянно раздразнение и агресия към всичко и всички. Не мога да овладявам емоциите и гнева си, често избухвам. Както казах обичам децата си и се раздавам изцяло за тях. Но и те ужасно ме дразнят на моменти, особено голямото, като се заинати за нещо и като почне да ми отговаря, направо ме побърква! Понякога дори го нашамаря... Знам, че трябва да проявявам търпение, разбиране и да не избухвам, но просто вече не мога! Откакто са се родили нямам никакво време за себе си, постоянно тичам след тях за нещо, домакинската работа няма край. Мъжът ми почти не ми помага. Освен децата нямаме никакъв социален живот, нито той нито аз. Той работи до късно всеки ден. Знам, че трябва да се променят някои неща, но не знам как да стане. Няма кой да ни помага.
Питането ми е - нормално ли е - че изпитвам такава агресия и раздразнение почти постоянно? Много често изпадам и в депресивни състояния - нямам желание за нищо - нито да готвя, нито да обръщам внимание на децата, нито да стана от леглото... Единствено искам да остана сама, на тишина, без да правя нищо. И лошото е, че напоследък все по-често е така..
Чувствам се отчаяна и в безизходица, чувствам, че се задушавам... напоследък дори ми се върти в главата да избягам и да ги зарежа да се оправят сами поне за 1 месец!
Можеби полудявам!? !? Моля дайте съвет какво да правя, как да върна баланса, щастието и спокойствието в живота си и този на семейството ми? Как да бъдем нормално семейство, в което да не си крещиме постоянно за всичко, да се радваме на децата и на брака си?

Коментари

1.   Сядай си на дупето и си гледай децата и МЪЖО, че да те не почна!!!

2.   Разбира се, че не е нормално. Пробвай да отидеш някъде, да разнообразиш и да се поотпуснеш.

3.   Отиди да си вземеш едно направление за психолог. Не е нещо срамно.

4.   Може би е някаква форма на депресия, също и фактът, че нямаш време за себе си. Депресията много изнервя. Не е лоша идея да посетиш добър психолог. Скандалите не трябва да стават пред децата, защото рефлектират върху тях и някои ден могат да станат агресивни. Помоли мъжът ти да помага.

Black Sabbath

5.   Естествено че е нормално. Аз нямам мъж и деца. И един ден да стоя вкъщи, се депресирам, представям си нон стоп.... Не знам как се справяте, честно....

6.   Жлъчката, имаш проблеми със жлъчката.

Пий бял трън или каквото решиш за жлъчка и черен дроб.
Просто здравословен проблем. Химия, това е, химията ти е поомешана.

И повече секс, кажи на мъжа си, всеки път като му повешиш глас, в спалнята. Оправия иначе не виждам, с добро де.

7.   Намери си любовник. Така като се слагате ще се ощастливиш.
PS такъв е живота, ще гледаш децата и мъжа, като си си правила. Ако пък си баровка, вземи една гледачка и ходи по моловете цял ден.

8.   Номер 1 - аз откакто съм се омъжила все това правя - гледам си МЪЖО и децата. Е, и ходя на работа, когато не съм по майчинство... Можеби точно това е проблема, че не правя нищо за себе си, натрупало ми се е с годините и просто вече не издържам... Но ако не е само това, а имам и някакъв психологически проблем? ! Затова споделям тук - сигурно има и други майки в моето положение - да споделят дали и при тях е така, или просто аз съм за психиатър...

Авторката

9.   Никакъв психологически проблем нямаш, просто си много изтощена, с много отговорности, а не можеш да си починеш. Няма ли някоя баба мераклийка поне малко да се включи? Всичко ще мине, децата ще порастнат, щади се ти, грижи се за себе си, здравето ти е най-важно. Нека мъжо да се включва събота и неделя, стига го жали.

10.   Говорили сме много пъти с мъжът ми - че нямам сили повече, че имам нужда да ми помага вкъщи, че имам нужда поне веднъж да се погрижа за себе си, че не ми обръща внимание, от което ми е смотано. Той уж е съгласен, но после нищо не се променя. казва, че има нужда от повече секс, но в същото време, когато и да предложа аз все е много уморен. Той по принцип обича да си поспива повече, а и вечер си ляга веднага след децата. И не знам как и кога да стане. А пък на мен ми е гадно като постоянно се караме и нямам желание да се доближавам до него. В редките случаи, когато сме заедно ни е много хубаво и разбираме, че още се обичаме. Но през останалото време постоянно сме на нож! Аз се раздавам изцяло за семейството си и ми е болно като той не го оценява. Все се оправдава с това, че той изкарва парите, въпреки, че и аз винаги съм работила и никога 1 стотинка не съм му поискала.

Авторката

11.   Здравейте!
Това, което сте описали като състояние, ми прилича на проблем с щитовидната жлеза. Имате ли такъв установен проблем?
Ако не - препоръчвам да идете на ендокринолог.
А след това вече евентуално на психолог.