Споделена история от Други

Кучето ми!?
От заглавието става ясно, че ще питам за кучето си. Рових из разни сайтове и форуми за кучета, но за такъв проблем не срещнах информация. Може би, хора занимаващи се с кучета ще ми помогнат да разбера, защо кучето ми се държи така. Накратко, породата му е улична, прибрах го от улицата. Беше съвсем мъничко, колкото едно котенце. Порасна си нормално, без да боледува и вече е на над 13 години. Пуснато е свободно из двора, охранено е добре, всеки ден си играя с него, внимание не му липсва. Кучето е женско, но никога не се е докосвало до мъжко. На улицата не съм го извеждал, само през оградата се вижда с комшийското, което е мъжко, но между тях има разстояние от около 15 метра, само се виждат и едното като залае, другото му приглася. Сега по проблема. От няколко дена, като клекна да му прибера аканото, с предните си крака се изправя на рамото ми и започва едни движения, каквито правят мъжките при оплождане на женската. Изненадах се, какво иска да покаже с това, да не би да подсказва за мъжко!? Това го прави вече седмица. Какво да го правя, за първи път гледам куче. На тази възраст, не е ли старо вече, какво му липсва? Не е кастрирано, дали да го направя?

Коментари

1.   Сега им е сезона за разгонването. Най-вероятно е разгонена и за това го прави. Странно, че го прави за първи път чак сега, на 13 години. След 2 -3 седмици, ако не и по-малко, ще си стане като пред. Само я пази от други кучата в този период, освен ако те ни те гледат кученца, пък и на 13 едно раждане може да е много опасно, ако изобщо е възможно да забременее де. Ама все пак не ти трябва да събираш всички улични песове в района във вашия двор.

2.   Такова поведение показва доминантност и няма нищо общо със сексуални желания. Просто се чувства шеф, затова го прави, по този начин демонстрира превъзходство.

3.   От куче на 13 години може да очакваш всякакво поведение, тази възраст за тях е като столетие, така че може дори да е някаква форма на деменция или друго мозъчно заболяване.
Кой знае, може и да е джендър :Д.

5.   №1, и преди време го е правило това, но сега го прави по натрапливо и по страстно, затова сега реших да питам. Няма възможност други кучета да влизат в двора, от това нямам притеснение, но не знам на кучето как се отразява този период. Иначе е весело и закачливо. Искам да използвам момента и да попитам за храненето на кучето. Някъде чета, че не трябва да се дава мазна храна, на друго място пише, че може, чудя се как да постъпя. Досега, вече над 13 години го храня най вече с отпадъчна храна от нашето хранене. Сутрин с обща храна, а след обяд с гранули. Двуразово хранене го поддържа жизнено през целият ден. Не знам дали това е правилно, но кучето е добре охранено, козината е черна и лъскава, но почти всяка година я сменя, просто започва да пада, дали е от храната?
№2, не знам какво си мисли кучето, но не мисля, че иска да доминира. Никога не ми е ръмжало и упорствало. Мой колега ми е разказвал, че понякога кучето му не го допуска до леглото, започвало да ръмжи срещу него. Моето си е много кротко, разбира какво му казвам, и дори само като му кимна с глава и пристига при мене. 13 години от нищо не е боледувало, само два пъти му се възпалиха първите две цицки, но доктора ми изписа мазило и с няколко намазвания всичко се оправяше. Споделете повече, как вие се грижите за кучетата си, с какво ги храните. В нета има информация, но си е друго от практиката да научим нови неща.

6.   И моето е женско и прави така постоянно