Споделена история от Други

Какво мислите за зодията ми? Овен.
Здравейте хора. От много време чувам че овен е най-мразената зодия. Аз много не вярвам в зодиите защото характера ми не пасва много със зодията ми. Инат съм, нерешителна съм (за това направих много грешки), но съм срамежлива едва мога да си кажа с някой една дума и нямам голямо самочувствие. Аз не знам какво да си мисля за моята зодия. Лошото което си мисля за моята зодия е че говорят много зад гърба на хората инати са, но ми харесва чувството ни за хумор и сарказъма. Не се разбирам със почти всички зодии не знам защо но точно с определени зодии нещата в приятелствата не се получават. Аз се разбирам иначе с близнаци(понякога не), лъв, везни, скорпион и понякога и със стрелец а с другите нещата не ми се получават. Какво мислите за зодията ми?

Коментари

1.   Ще ти дам малко информация, не карам никой да вярва, но е едно добро обяснение относно зодиите, което е хубаво да се разпространи.
Астрологията не е да кажем, че ти си Овен и да ти направим пълен анализ само от тази информация. Всеки човек има натална карта, която може да се изчисли. Зависи къде си родена и в колко часа, така се пресмятат други зодии, които оказват влияние върху характера ти (казано накратко). Ти си Овен, но асцедента ти ще е друга зодия, луната ти ще е в трета зодия и така нататък. С други думи, ти си Овен, но не си само Овен. Когато чуеш някой да казва, че мрази зодията ти, това не означава, че този човек мрази теб конкретно. Това, че си Овен, не те прави по-малко или повече лоша от останалите хора, представители на друга зодия. Най-правилно е да си мислиш, че твоята зодия не те определя напълно, дори почти никак не те определя.
Описанието, което си дала за себе си много се различава от обичайното описание на овните. Те са целеустремени, самоуверени, независими, активни- те са огнена зодия. Огнените зодии се наричат така, защото в тях сякаш постоянно гори огън, техният емоционален тон често е висок и обикновено са общителни и с лидерски качества. По описание не са лоша зодия. Ако трябва да се базирам на мои познати от същата зодия, отново не бих казала, че са лоши. Друга е темата, че аз харесвам силни характери. Имам познати, които са доста по-уравновесени от мен и предпочитат да общуват с хора, чиято същност е спокойна. Всичко е от човек до човек. Едни ще харесват срамежливостта ти, а на други ще им е отегчителна. Във всеки случай не бива да си вадиш заключения за себе си или другите хора на база зодия.

2.   Егоисти, с чувство за хумор, амбициозни, не държат особенно на семейството си.

3.   И аз съм Овен и обожавам зодията си. Ние сме състезателни типове и искаме да сме в центъра на вниманието и да имаме последната дума.

Но в същото време сме много лоялни, помагаме, държим на думата си, борим се за всяко нещо - не обичаме да получаваме нищо незаслужено.

Не се занимаваме с глупости, не клюкарим и не сме завистливи. Лошите неща гледаме да ги подминаваме веднага и не сме злопаметни. Бързо палим и бързо прощаваме.

4.   и какво като си овен, това е пълна глупост да вярваш в такива неща

5.   Без да ми се обиждаш, но астрологията е голяма простотия. Не може да извадиш логика от звезди от хиляди св. години надалеч, че утре ще срещнеш стар съученик. Че те тия съсзвездия до 10хил години толкова ще променят структурата си от движението на галактиките че може и да ги няма. А зодиакалния знак са общи работи, във всяка една зодия която можеш да намериш свои черти. Ако ти ги изчета в разбъркан ред няма да познаеш коя зодия си ти. Но не вярвай на мене, някъф дървен философъ ми опитай сама/сам на някой друг запален по астрологията

6.   Аз също съм овен, не се смятам за най- готин нито за най- перфектен, но пък имам потенциал в мене - разбирам се с Лъв Водолей от една страна Скорпион и Стрелец- какво да ви кажа, Дева не ми харесва много заядливи са - но ние Овните сме твърде приказливи но с много уважение се отнасяме.

7.   Виж номер 2 прав си но донякъде, може да сме егоисти- така е имаме право и на малко егоизъм, но все пак си имаме уважение към хората, а другото твърдение за семейството не е вярно, аз зачитам семейството си .

8.   АЗ СЪЩО СЪМ ОВЕН! Така това е доста интересна тема. До коментар 1, много вярно каза нещата. Коментар 4 и 5 когато не сте запознати с тази наука, на каква база изказвате невежите си мнения? На база дневния хороскоп, че ''дадена зодия'' днес, ама точно днес ще имат финансови постъпления или че някоя ''друга зодия'' точно днес ще има късмет в любовта или ще смени половинката си? Това са пълни глупости, (и хората от там си вадят мнение, че Астрологията не струва нищо) няма как няколкостотин милиона от дадена зодия, да им се случат дадени едни и същи предсказания. Напълно съм съгласен, че това са глупости. НО АСТРОЛОГИЯТА Е МНОГО ВЯРНА И ТОЧНА НАУКА. Ще започна малко по-отдалече, за да разберете правотата на тази Велика Наука, надявам се авторите на невежите коментари, да помислят малко и също, ще се опитам да отговоря подобаващо на Автора. Много хора от дадена зодия имат общи черти, в това спор няма.. но говоря за общи черти, на проявления на даден знак. ИМА НАТАЛНА КАРТА В АСТРОЛОГИЯТА, КОЯТО ДАВА АБСОЛЮТНА ТОЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ВСЕКИ ЕДИН ОТДЕЛЕН ЧОВЕК. Тя се вижда, когато се вземат годината, месеца, датата, мястото и часа на раждане. Вътре са всички планети като се започне, Слънце, Луна, Меркурий, Венера, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон, Асцендента също е много важен, има отделно и много важни положителни и отрицателни аспекти. Разликата между характерите на хората от една зодията и изобщо, това че всеки човек е строго индивидуален, без значение каква зодия е, се обяснява с това, че всяка една от тези 10 планети в наталната карта на човек, може да е във всеки един от 12-те зодиакални знака и във всеки един от 12-те дома в наталната карта. Грешката на хората е, че приемат Астрологията за невярна наука, защото си казват този човек е примерно ''зодия телец, хора които са упорити, не правят компромиси, а другия човек и той е зодия телец а нямат нищо общо? ... като цяло зодия телец са упорити, безкомпромисни, а какъв е този другия човек, пак зодия телец обаче прави компромиси и не е чак толкова упорит'', защо става така, защото примерно Луната, която отговаря за емоциите е примерно в знака на Риби, които да кажем най-общо са по-отстъпчиви и правят компромиси. От там идват всички различия между хората и не само. Няма по-хубава или по-добра зодия. Всеки зодиакален знак си има и ниско-негативно проявление и високо-положително проявление. Няма как просто да има, 12 типа хора ако се гледа само зодията пак хората са различни помежду си.... и като цяло хората, без да са осведомени за същината на тази наука, изказват мнение, че ''Астрологията е пълна глупост'' (а тя така или иначе си работи : ) ). Светилата в Астрологията ( Слънцето (Слънцето=зодията) и Луната ), заедно с Асцендента играят огромна роля в характера на човек. Слънцето представлява Аз-ът, Егото, Волята, жизнената сила на човек, визията за живота, начина през който човек се движи през препядствията, а домът в който се намира Слънцето от 12-те дома в наталната карта-разказва повече за областта на живота, в която най-добре ще се изразява човек. Луната е свързана с психиката на човек, с вътрешното Аз (което, човек не разкрива първоначално пред другите), с настроенията, с емоционалното състояние на човек, как човек реагира към другите. Луната означава също условията от които човек се нуждае, за да се чувства комфортно и сигурно в живота. А Асцендента е маска, която човек поставя пред другите. Пример давам: Ако човек отиде на заведение и от 10 души на масата познава само един примерно, а другите 9 не ги познава, но те го гледат и се запознава с тях, примерно маниерите, дали ще бъде по енергичен усмихнат, притеснен, по-уверен, по-студен това е Асденцента, докато човек не си показва Луната, емоциите, просто Луната човек я показва пред най-близките семейството и т. н и другите планети също си имат значение. Важно е Слънцето, Луната и Асцендента в какви знаци е и в какви домове, отделно и другите планети в какви знаци са имат си значения и в кои домове попадат всичките планети, пак има значение, отделно има аспекти, положителни, отрицателни, мажорни и т. н доста инфо е, може да се видят таланти на човек, къде му е силата на човек, защото всяка планета си има определено значение, отделно всеки от тези 12 дома отговарят за различна сфера от живота на човек, има и аспекти, които са много важни. В картата се виждат, хобита на човек, таланти, брак, ранен брак, късен брак, безбрачие, кратки, дълги пътувания, работа в родната дръжава или работа в друга държава и още много неща, но Астролог вече може да види всички тези неща. С какъв тип хора може да си пасне човек най-добре, какви предпочитания има, отделно има съвместимост между две карти казва се партньорска синастрия. Може да е между двама бизнесмени, между двама приятели, между мъж и жена. В синастрията между мъж и жена може да се видят аспекти на сексуално привличане от страна на двамата или само на единия, но примерно потенциал за дългосрочно съжителство да няма, както и обратното, може да се видят детайли дали примерно мъжа възприема жената до себе си подсъзнателно, като своя майка и обратното, всичко това зависи от аспектите, дали са положителни отрицателни в синастрична карта и кой планети попадат в даден дом на другия човек и обратно, а в наталната карта между, аспектите на даден човек ако човек има много положителни аспекти, съдбата го облаготелства така да се каже, но тези положителни аспекти не дават силен характер и ако попадне в трудна ситуация въпросния индивид, ще му е трудно да се справи с тази ситуация, най-добре е да има и положителни и отрицателни аспекти, защото отрицателните аспекти дават спънка в живота, трудности, неразбирателства на човек с другите, но пък в същото време се явяват като гориво в хороскопа и дават сила на характера и човек попаднал в трудна ситуация или подобна ситуация на този индивид, който има само положителни аспекти, този индивид с трудните аспекти ще има, както казах по твърд и силен характер и ще се справи по-добре без проблем с такава проблемна ситуация. Но тези аспекти са от значение също и планетите в кой знаци и в кой домове са, много инфо е като цяло. Кармичните уроци също се виждат в картата, душата на човек в тази инкарнация какви уроци трябва да научи. Астрологията приема версията за прераждането и за кармата на човек. Може да се видят много много неща в наталната карта на човек. Но аз знам само базистни неща има много томове на тази тематика. Астрологията е най-древната наука 7500 пр. н. е от Шумерите, Шумерската Цивилизация. Доказано е, че енергията на планетите, действа в материята и във всеки един организъм, даже на най-малко атомно ниво! Има много видове Астрология. Иначе има и Мунданна Астрология, за цели държави (световни събития от историята, са се случвали, когато се образуват разни аспекти в небето между планетите, аспект е един вид какви градуси правят планетите помежду си и от там идват положителни аспекти тригон, секстил, отрицателни квадрат и опозиция има и други аспекти и т. н. и още други видове Астрология, но това са вече подробности. Има много томове написана литаратура и всичко това, което написах е само върха и една малка част от тази велика наука Астрология - Езикът на Вселената!

10.   Агресивни, страстни, понякога груби, но като цяло сте привлекателни. Казвам го на базата на моя опит с вашата зодия.

11.   Баш агресивни - не Не съм съгласен с това мнение За груби също не съм съгласен , освен ако овена не е прихванал от характера на зодия Дева

12.   Здравейте! Родена съм на 20 -ти март. По термин е трябвало да съм в началото на април - зодия Овен, но съм се родила по - рано, без да съм била готова за това заради лекарска некадърност и насилствено предизвикано раждане. Това е гранична дата и според изчисленията за годината и часът, когато съм родена, попадам в Риби, а зодия Овен е започнала на тази дата, но в по- късен час. Въпреки това, се чувствам и си проявявам чертите на Овен, при все че нямам луна, асцендент и почти никакви други планети в този знак. Нищо Рибешко не ми е присъщо. Интересно ми е има ли и други хора, родени на гранична дата, попадащи в предходната зодия, но да се чувстват следващата, или обратното.