Споделена история от Други

Приятелства към края си
Здравейте.
Искам да получа мнение тук, защото ценя напълно безпристрастното мнение. Аз съм доста комуникативен човек, имам голяма среда от познати, но малка от приятели, тъй като съм много избирателна за хората, с които ще излизам и ще съм приятелка. По принцип приятелствата ми са дълги(всички по над5 години). Но напоследък се случва нещо с тях... да речем от 3 години насам започвам да осъзнавам как хората, с които съм споделяла всичко може би не са за мен. Просто така го чувствам на интуитивно ниво. Едното момиче, което наричах най-добра приятелка чувствах, че ми завижда... Постоянно се опитваше да се докаже пред мен по някакъв начин, че и тя също може подобно на моите неща да си купи, или че тя също може да напраеи/постигне/изживее нещо подобно на моя живот и постоянно го изтъкваше, а аз не очаквам такова поведение. Нещото което аз очаквам от приятелството е разбирателство, лоялност и добре прекарано време. С нея бяхме много близки и си спдоеляхме всичко, но имах чувството че ме орочасва.. Сравняваше си дрехите, заплата и всичко друго с моите. Показва ми интимни снимки с приятеля си, без това мен да ме интересува... Например като си купя нещо ново (дори и съвсем незначително) последвал комплимент, който обаче чувствахм като неискрен. За два месеца спрях да комуникирам с нея и бях много по- успешна във всяко отношение!
С второто момиче също сме много близки, но тя има много консервативно мислене и нулево възпитание. Има си близки хора които я обичат и се държи сякаш не е длъжна да се доказва на никого, но в това си държание е студена, груба и не възпитана, на моменти даже агресивна и крайна. Случвало се е да ми се развика в ресторант, защото съм я снимала без нейно разрешение. Тя много държи на мен, никога не съм чувствала завист, винаги ми помага, когато има нужда, не ме забравя, но е толкова самовглъбена от себе си (буквално е кон с капаци) понякога, че се чувства волна да не се съобразява с никого и явно да го заяви. Например като отидем на дискотека и се прибираме и зависим от нея, цялата компания трябва да си тръгне, защото й се е приспало или винаги трябва да се съобразим с нейните желания. Голяма глезла във всякакво отношение. Всички са длъжни да се съобразяват с нея и когато не го правят се развиква и си тръгва. Та аз напоследък все повече й се ядосвам за своеволните грубиянства и все по-рядко си прекарване хубаво като преди, защото просто тя се държи като истинска лигла. Не знам какво да правя в тази ситуация, защото тя наистина ми е приятелка от дълги години и нищо лошо от нея не съм видяла, но напоследък все по самонадеяна става. Просто никога не е готова на компруомид заради приятелите си или да се съобрази преди да ти се развика пред хората или преди да се размрънка. И когато тя мрънка всичко е наред, а когато някое друго момиче мрънак тя се ядосва....

Коментари

1.   Майка ми винаги ми е повтаряла, че трябва да избираме хората до себе си такива, че да можем да понасяме с лекота лошите им качества.
Лошите качества са критерия, който определя как ще се чувстваш в нечия компания. Не ги съди, ако не са ти приятни, но не общувай с тях често. Трябва да знаеш, че всеки един човек в живота ти ще има лоша страна и периоди, в които тази лоша страна ще бъде на показ по-често от хубавата. За теб важи същото.

2.   Истинските прителства нямат срок на годност - нито 3 нито 5 години. Но щом въпросните хора не ти са приятни - просто намаляш контактите с тях и това е.

3.   Като имаш толкова против нея, говори с нея или просто я приеми такава, каквато е. Сигурна съм, че и ти не си по-перфектна. И в момента, ако не осъзнаваш, и говориш зад гърба, което не е особено окей.

4.   Здравей. И аз съм момиче и бях със същите проблеми, просто аз се промених и моите интереси същото. Не мога да ставам свидетел на такова просташко поведение. И при мен лично, това доста ме натоварваше и реших да се лиша с някои от приягелките си. Намерих нови, с които имаме съвпадение в характерите сега и се чувствам добре :))