Споделена история от Други

Котката ми падна от терасата
Здравейте,

Днес се случи нещо ужасяващо, което няма да забравя никога със сигурност. Изключително тежко ми е и не знам какво ще се случи, затова бих искала да ме окуражите доколкото е възможно. Преди малко реших да сляза до колата, за да проверя едни цифри от таблото и в този момент чух как котката ми измяука от терасата, явно виждайки ме навън. Помня само как се обърнах и чух туп...туп. Буквално я видях как лети надолу точно както хората от 11-ти септември....Гледка, която няма да забравя никога. Височината е от втори етажна къщата ни. Бързо се стрелнах към котето, тя побягна , но като разбра, че съм аз, се предаде. Взех я на ръце, имаше кръв по носа и одрана козина под едното око. Нищо счупено видимо, избърсах кръвта...повече не е текла. Засега.
Ходи нормално, но е в шок...Какви са шансовете и според вас?! За момента няма как да я заведа на вет, защото минава 22ч....Дали това проскубаното петно ще се възстанови, ако евентуално не и с случи нещо фатално.Аз също съм в шок, не смея да я пипна. Единствено проверих за счупвания. На пръв поглед никакви. ...страхувам се да няма сериозен вътрешен кръвоизлив.

Коментари

1.   Спокойно, котки са падали от по-високо и са оцелявали. Типично е, всеки собственик на котка знае, че има периоди, в които животинките се пробват да избягат. Обикновено го правят защото са разгонени, но котката на мой приятел скочи от терасата заради птичка. За котките е нещо често срещано, но телата им са различни от нашите. Едно скачане от втория етаж на теб ще ти причини повече злини, отколкото на котето. Сама виждаш, че котката е сравнително подвижна, леко одраскана и повече стресната. Щом се движи, не е страшно. За твое успокоение ще ти кажа, че котката на мой познат си оцеля и беше съвсем добре, след като скочи от 4 етаж. Как го постигна и аз не знам. Природата им е различна, те са много по-здрави, отколкото изглеждат.
Единствено трябва да я заведеш на ветеринар при първа възможност. Специалистите си разбират от работата. През това време трябва да я пазиш да не дивее много. Ветеринарът ще я прегледа, ще прецени дали има счупвания и всички други възможни проблеми. Одраскванията ще минат сравнително бързо, знам го от опит. Възможно е да ти дадат мазило, с което да я лекуваш, за по-бързо оздравяване, но ще се оправи.

2.   Знам, че като стопанин те боли, което е нормално, разбира се, но наистина не се притеснявай, нищо и няма. Дори не е и стресирана. Котките са пословични с това си умение да падат от високо, без да се нараняват. Знам за котка, паднала от 4 етаж без драскотина. Знам и за такава, паднала от 7 ет. и се оттърва само със счупен крак, но после се оправи напълно. Втори етаж е нищо за котка. Може би е паднала малко настрани и се е претърколила и затова се е поожулила, но това е бял кахър. Ще и мине, спокойно.

3.   Втори етаж не е нищо.

4.   Преди години моята падна от 6тия етаж на апартамента и нищо и нямаше, доста са издръжливи.

5.   Моята котка падна от 7 етаж но беше голяма, нищо и няма въстанови се сама. Не се претеснявай козината ще порасне спокойно.

6.   Аз си викам, че дребосъка е скочил поне от петия етаж на блок, а то било от втория етаж на къщата ви. Не се филмирай. Няма нищо общо с хората, които са скачали от кулите близнаци. Моите котки скачаха от третия етаж на блока ми и оцеляваха. Не съм ги виждал, но не съм виждал и труп, а ако имаше жената на първия етаж щеше да каже. Не мисля, че на котката ѝ има нещо. За всеки случай най-добре я заведи на лекар да провери, но не вярвам да е нещо сериозно. Всички физически и психически рани ше ѝ минат скоро. Не се притеснявай. Котешкото тяло е устроено и за много по-големи височини. Много котки са скачали от още по-високо и са още живи. И твоята също ще оживее. Дори и да е още малка и недоразвита пак нищо сериозно няма да стане. Не се бой. Скоро котето ше са оправи и всичко ше си е както преди. Но най-добре го заведи на лекар.

7.   Моята падна от втори етаж и то бременна и нищо й нямаше, но нямаше никакви следи. Заведи на ветеринар да няма нещо счупено или някой вътрешен кръвоизлив. Котките не показват болка, но това не означава, че не ги боли. По-скоро изглеждат неадекватни, когато им е зле.

8.   Веднага на ветеринар - винаги при падане на котка от високо трябва да се направи инжекция, за да не се увредят бъбреците - падали са ми за съжаление няколко котки и то от висок етаж, оцеляват и нямат видимо нищо счупено, но инжекцията е жизнено важна!

9.   Това не е опасна височина за котка, нищо й няма.

10.   Привет на всички, авторката е.
Котката ми се храни и разхожда, освен белезите по муцуната (които се надявам да зарастнат, понеже е голяма хубавица) не можеш да кажеш, че е падала. НО изглежда си е натъртила носа жестоко, защото киха и подсмърча при хранене. Не искам да си мисля, че е счупен. Днес бях при вета (без нея, защото не искам да и причинявам още дискомфорт)... взех грануфорин (мисля, че беше) по препоръка за раните. Какво ще ме посъветвате да направя с носа и.? Предполагам, че трябва снимка, което не е трудно.... повече се притеснявам от следствието - операция или наместване (ако изобщо е възможно).

11.   Лично съм виждал как котка скача от 4-я етаж, пада по корем на плочите на тротоара, след което става и побягва. След няколко дена пак я мернах - беше добре.
Изобщо няма за какво да се притесняваш. Освен ако не е паднала върху главата си, което няма как да стане, понеже котките имат рефлекси.

12.   "Изключително тежко ми е и не знам какво ще се случи, затова бих искала да ме окуражите доколкото е възможно. "

Окуражавам те. Хвърли я пак!

13.   Заведи я на ветеринар.

14.   Котките нямат проблем с падането от такава височина. Не би следвало да и има нищо, най-много леко да е понатъртила лапичките. Остави я да си почива и бързо ще се оправи, но ако толкова те е страх, заведе я на ветеринар, но 99,9% и няма нищо освен стрес.

15.   Котката на моя приятелка падна от 8мия етаж. Дори нямаше нищо счупено.

16.   Не случайно, котките са животни на които се приписва "способността"да изживеят 9 живота. При падане от високо, котката, за разлика от повечето животни, извива гръбнака си по особен начин, така, че да запази равновесие и да няма фатални последствия. Не се притеснявай, както са ти казали по-нагоре, височина от втори етаж е нищо за котките :)