Споделена история от Други

Не знам какво да правя с живота си
Здравейте,
Знам, че тук да пишеш е грешка, тъй като хората нападат, критикуват и т. н., но като че ли напоследък превъзмогнах това да бъда нападан, критикуван навсякъде - работа, институции... Все ми е едно :)
Относно темата - от година на работа се чувствам все едно не съм аз. Имам 2 личности - една по време на работа и друга - след това!
Губя се, не ми пука за живота... Будя се с болка (имам неуспешна операция)... Всеки ден едно и също. Гледам обяви - едно и също. Работа с хора, лицемерие, смях... Сметки цял ден на excel... кавги (те спорят) за боуси... НЕ ЗНАМ... Връщам се вкъщи, хапвам колкото да има нещо в стомаха, спя. Пак на работа... Пак болка, пак спорове...
Родители - далечни, странни... Помагам каквото мога финансово. Липсва ми логиката на тази вселена. Понякога имам чувството, че съм умрял и това е моя личен ад, а хората са проекция на моя ум...
Пише ви някой. Пише ви... някой... превърнал се в Г-н Никой, просто вече съм страничен наблюдател.
Лек ден!

Коментари

1.   Да, адът е тук, на Земята, личен или не. Но тази болка ти е необходима за да израснеш духовно.
Хубаво е, че вече се чувстваш над повечето от нещата! Това означава, че скоро "ще превъртиш нивото" и повече няма да ти се налага да се раждаш в материалния свят.
Хубаво е и че помагаш, дори и без да разбираш защо - това означава, че вътрешната ти мъдрост те води.
Не се засягай от критики, от болка - те са неотменна част от развитието, точно както като тренираш усилено и мускулите те болят, или като учиш интензивно и главата те боли.

2.   Разбирам те, понякога и аз се чувствам сякаш наблюдавам живота отстрани и това в моето тяло не съм аз. От известно време обаче осъзнавам, че като че ли смисъла и щастието на живота не е в парите и кариерата, а в малките неща. Колкото и да е клиширано. Фокусирай се върху себе си - спортувай, излизай, ще видиш, че мирогледа ти ще се промени.

3.   Звучиш сякаш си в депресия. Може би е добре да потърсиш помощ. Намери си хоби извън работата, нещо което да ти е интересно и да осмисля поне донякъде дните ти. Опитай се да не се изолираш толкова.

4.   Никой не свиква с това да го нападат. Нормалните човешки отношения са едно от най-фундаменталните неща, от които имаме нужда. Идеално разбирам за какво говориш. "Не схващаш логиката на Вселената". Точно това съм си мислел и аз за себе си. Аз все още не я схващам, съмнявам се и някой да е схванал.

Просто не трябва да го мислиш толкова. Друго решение няма. Как ще го постигнеш, не знам. При мен помогна медитацията за разлика от антидепресантите и психотерапията. Дано откриеш своя начин.

Мога да ти препоръчам една книга, която няма нищо общо с медитация, а подхожда чисто прагматични и научно. Разказва се един концлагерист, който описва как е преодолял този ад. А това да си в концентрационен лагер е доста по-голям ад от твоя в момента и човека пак е намерил смисъл да живее. Препоръчвам я на всички.

Виктор ФРАНКЪЛ - "Човекът в търсене на смисъл". Мисля, че я има и качена в нета безплатна, но не съм сигурен.

5.   https://www.youtube.com/results?search_query=Виктор Франкъл – Човек в търсене на смисъл (Аудио книга) - част

Намерих я като аудиокнига.

6.   Привет, авторе,
само като прочетох заглавието на темата моментално разбрах за какво иде реч и да ти кажа честно, все едно пишеш от мое име.
Някакво тъпо еднообразие и всеки ден едно и също - работа, вкъщи, 3 пъти в седмицата по една тренировка и останалото е само и единствено ровене във ФБ и безсмисени клипове в ютуб.
Вече всичко ми е или скучно или изглежда твърде безсмислено за да си струва усилията.
Аз лично дори не мога да се оплача от живота: Млад съм (25) работя хубава работа, здрав съм и въпреки това не намирам смисъл в нищо.
Все си повтарям, че трябва да изляза от зоната си на комфорт, но така и не мога да измисля с какво да се занимавам или да предисзвикам себе си.
Мечтата ми е по някакъв начин да променя света, но съзнавам каква прашинка съм аз в него.

7.   Здравей авторе. Четейки какво си написал, и ти и номер 6, имам чувството, че и двамата описвате мен. По същият начин стои и моето ежедневие, едно и също всеки ден, една скучна и досадна рутина. Все едно съм се вкарал в някакъв омагьосан кръг, от който излизане няма (или поне аз не го откривам). На 25 съм, с добра работя, не мога да се оплача в този аспект. Не ми липсва много (освен понякога женско внимание... което май всъщност е 'много' ;)), намирам и време да се забавлявам от време на време, но въпреки това имам чувството, че карам живота ми по инерция, без особен смисъл, и честно казано засега не виждам светлина в тунела... :)