Споделена история от Други

Смятате ли себе си за специални, предопределени и единствени по рода си? (W.?)
Здравейте читатели..
Реших да се възползвам от удобствата на сайта и да започна да качвам публикации, които ще имат цел да провокират мисленето чрез различни въпроси зададени от мен - и всеки ще може да остави своя индивидуален отговор.

Темата е такава:
"Смятате ли себе си за специални, предопределени и единствени по рода си?
Което ще има в предвид, дали сте се съмнявали някога в своето съществуване, дали вярвате, че имате неподозирани способности и някаква конкретна цел в живота.
Мислите ли, че знаете нещо което другите не знаят, че чувствате нещо което другите не чувстват като вас и прочее..

:)

Оставете своите коментари по темата.. можете да дадете и предложения за следващото заглавие.

Коментари

1.   Смятам че съм абсолютно безполезен 19 годишен, който не се отличава по абсолютно нищо от другите. Мисля и знАм, че не допринасям с нищо за развитието нА света и само черпя ценните му ресурси. Общо взето мисля, че светът би бил по-добре без мен

2.   мНе, аз съм си... обикновен човек съм си.

4.   Дядо Торбалан определено се смята за специален и че е близо до Господа.

5.   Аз смятам, че всеки човек е специален, предопределен и единствен по рода си.

6.   В тийнейджърските си години се смятах за много специална и различна. От както прехвърлих двайсетте виждам все повече прилики между мен и останалите и не мисля, че има нещо особено уникално в мен.

7.   На 12 всеки се има за специален, после като го поблъска живота доста бързо слиза на земята. Така, че от доста време вече не се имам за нещо изключително и знам, че светът не се върти около мен

8.   Аз съм уникат без аналог в световната теория и практика, без мен Вселената просто би рухнала на мига.

9.   Единствена, уникална, да. Както впрочем е всеки. Тоест, напълно нормална жена. Нищо не ми е предопределено, сама си кова съдбата. Другото са оправдания за слабост и мързел, ох горката жертва, така ѝ било писано. Къде е писано? Таратанци. Нещата се правят с правене.

10.   ОТ АВТОРА:
До номер 1. Ако вярваш че не допринасяш с нищо за света - то мисля че без теб той едва ли ще бъде по-добро място - нищо не би се променило - почти.. може би бил по-празен..
иначе има достатъчно ресурс.. определено. Живей за себе си и взимай каквото можеш. Докато можеш...

До номер 5. Има нещо вярно..

До номер 6. Основната стъпка към преминаването в зрялост на един човек е да осъзнае положението си в този свят - и истинската си стойност.
Иначе всички се раждаме егоцентрици - докато не спрем да ревем - или не спрат да обръщат внимание на плачът ни. (Говоря за децата)
Защото в един момент могат вече да се посегнат към онова което искат а и виждат че другите около тях не живеят за тях. А си имат други задължения и свои си нужди.. и те са личности и всеки за своя гръб.

11.   4, да не забравяме Чичката!

12.   Ако всеки е толкова уникален, както споменаха някои, значи уникалността не е толкова уникална.

13.   12, явно приемаш уникалността като нещо, което е (трябва да е) рядко срещано.
За мое голямо съжаление влиянието на комунизЪма още не е изветряло..., виждам в някои от коментарите тук.

Да, според мен повечето хора имат способности, за които не подозират. И за съжаление на немалко от тях се случва да изживеят целия си живот така, че да не проявят смелостта да ги открият и развият.

14.   Може би. Мисля, че зависи от гледната точка, а в случая има много гледни точки.
Като за начало ще кажа, че съм от хората, които искрено вярват, че в живота има някакъв смисъл и някаква цел. Не ви говоря за големи и грандиозни постижения, имам предвид, че не вярвам в случайностите. Случвало се е непознат да ми опари деня с добра дума и това ми повлиява до степен, че денят ми минава много продуктивно, а настроението ми не се разваля от дреболии. Малки неща могат да променят по-големи неща. Всяко едно съществуване променя живота на околните. Ако номер 1 го нямаше, всичко щеше да е коренно различно. Гледали ли сте Ефектът на пеперудата? Замислете се. Номер 1 го няма, вместо него изпитват друг ученик, той изкарва двойка, родителите му го наказват, така пропуска излизането следобед с приятели и не се запознава с еди-кой си човек, с когото биха станали добри приятели и заедно са щели да отворят заведение след н-брой години. Звучи много нафилмирано, знам. Просто вярвам, че съществуването на дадена личност изменя събитията до степен, че те да бъдат важни в дългосрочен план. За някои смисълът на живота им може да докосват хората около себе си, да ги зареждат с любов и емоции. Е, сигурно други са родени, за да бъдат първокласни дразнители.
Кой колко е уникален, не знам! Аз лично не познавам двама еднакви човеци. Вярвам, че във всеки един има странности, които го правят по-различен във възприятието на околните. Също така вярвам, че хората не се различават много помежду си- всички имаме чувства, преминаваме през трудности, израстваме и се променяме през целия си живот. Естествено, както спомена номер 12, щом всеки има нещо уникално в себе си, значи уникалността не е толкова уникална. Да, ама този факт не ме кара да пренебрегвам личните качества на познатите си, не ме кара да ги подценявам. Имам приятелка, която често си припява и смея да кажа, че има уникален глас. Не е единствената, има доста по-добри певци от нея, но точно тя ми пее, когато пия кафе в почивките. И няма втори глас напълно идентичен с нейния. И понякога наистина това тананикане ми повлиява. Гледам приятеля си и си мисля, че е уникално същество. Заедно сме от години, далеч не съм влюбена и загубена в този човек, защото връзката ни е на етап, в който нямаме лично пространство дори в мокрото помещение. Уникален е, бе. Друг не ме дразни по същия начин и друг не съм обичала по същия начин. Нещо в него е различно, нещо във всеки, който познавам е различно. Ако енергиите са истина, то това обяснява много неща.
Никога не съм се смятала за много специална. Аз знам, че всеки може да ме замени на работа, вкъщи или във връзките ми. Имах ниско самочувствие през пубертета. После пораснах и осъзнах, че моите сълзи не струват по-малко от сълзите на другите хора. Осъзнах, че моите трудности за мен са толкова тежки, колкото и тези на другите хора за тях. Всеки има свое разбиране и свои чувства, вярвам, че тези неща са индивидуални и няма 2 еднакви усещания за различни хора. Всеки пречупва всичко през собствената си призма, а призмите ни не са еднакви със сигурност. Започнах да се уважавам малко повече, толкова, че да възприемам себе си така, както възприемам другите хора. Не съм специална, не съм единствена по рода си, не съм кой знае какво, ама няма втора такава гад като мен. Всеки е малко или много егоист, но се старая да давам нужното внимание на хората, защото не им е лесно. Аз оценявам близките си и ги приемам за специални, те правят същото за мен. Явно всеки един от нас е различен, специален и единствен по рода си (по хубав или лош начин), но не според цялото общество, а според тези, които са в обкръжението му. Хората си влияят, правят разни неща и оказват ефект върху реда на събитията.
И не, не съм се съмнявала в съществуването си, макар че доста се бях задълбочила в теорията, че земният ни път е сън, а истинската част започва със смъртта ни. Знам, странна съм. Неподозирани способности? Не подозирам да имам такива, но мечтата ми е да мога да затворя вратата на спалнята без да ставам вечер.

15.   Мисля, че ние сме просто биоматериал. Има седем типа хора в света и всеки прилича на някого. Каква ти уникалност. Само за криминалистите е важно всъщност.

16.   ДО АВТОРА, (пиша го с главни букви защото вие така сте написали за себе си ОТ АВТОРА).
Тази ваша тема наистина ме провокира и ще кажа с какво, но първо ще ви цитирам:
"Реших да се възползвам от удобствата на сайта и ДА ЗАПОЧНА ДА КАЧВАМ ПУБЛИКАЦИИ, които ще имат цел да провокират мисленето чрез различни въпроси зададени от мен-и ВСЕКИ ЩЕ МОЖЕ да остави своя индивидуален отговор".
Първо искам да ви кажа, че аз съм аналитичен човек. Всяко нещо, което прочета или чуя от човек или от медиите аз го анализирам. Така анализирам и вашия текст, който цитирам. Решили сте да се възползвате от удобствата на сайта и да започнете да качвате публикации. Такова ваше изказване ми говори, че вие работите в сайта и за вас няма да е проблем да качвате колкото си искате публикации. А и това: "ВСЕКИ ЩЕ МОЖЕ" да остави своя индивидуален отговор. Наистина ли, без цензура!!?? Нов подход ли имате вече, нека видим какво ще излезе от всичко това. До сега сте прилагали страхотна цензура, а по думите ви "ВСЕКИ ЩЕ МОЖЕ" звучи много окуражаващо. Да видим дали ще има промяна. Кажете коя е истината, в сайта ли работите. Защо пазите толкова големи тайни, нито знаем мъже ли сте, жени ли сте, или колко човека работите в сайта. В сайта "Rozali. com" няма такива тайни като при вас. Знаем, че екипа им е от 4 жени, знаем и имената им и можем да им пишем. Там се проверява само темата/историята/, а коментарите ние сами си ги публикуваме. При вас много нормални теми не сте публикували, а някои изключително цинични и вулгарни истории постоянно публикувате без никакво притеснение от ваша страна и много често от една и съща авторка. Вие знаете кои са тези истории, но ако искате ще ви дам десетки заглавия на такива истории. Само ваши публикации ли ще четем, а ще публикувате ли и наши, на читателите ви, истории?
Ще направя коментар по темата ви когато получа отговор на този мой коментар. Чакам да видя каква ще бъде реакцията ви. Пълно мълчание, или...?

17.   Аз пък смятам, че съм различна от всички останали. И то в най-лошия смисъл. Никога не успях да завържа приятелства, аз се интересувам от неща, които не вълнуват другите. И сякаш колкото повече израствам, толкова повече се отличавам. Да съм специална, не по скоро сякаш се чувствам прокълната да съм различна... не е хубаво...